Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa pawilonu socjalnego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym”.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00160568
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00160568/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-26 09:39
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-120c2894-d7f8-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5260015797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachUsługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ WASIELEWSKIWarszawa, PL · lot 0
3 354 999,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00160568 z dnia 2021-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego
pn.: „Budowa pawilonu socjalnego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000162665

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Senatorska, 29/31

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-099

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 277 58 00

1.5.8.) Numer faksu: 22 277 58 05

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szrm@szrm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szrm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szrm.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego
pn.: „Budowa pawilonu socjalnego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-120c2894-d7f8-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160568

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000957/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej w ramach zadania pn. Budowa pawilonu socjalnego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00096947/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP-II-WI/24/DZP-1/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2876439,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego
pn.: „Budowa pawilonu socjalnego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) pozyskanie wszelkich materiałów wyjściowych do projektowania (2 egz.), w tym między innymi:
a. mapa do celów projektowych;
b. dokumentacja geotechniczna wraz z badaniami geologicznymi;
c. inne niezbędne materiały do opracowania kompletnej dokumentacji.
2) Koncepcja architektoniczna – (3 egz.) m.in.:
a. zagospodarowanie terenu – w skali 1:500;
b. rzuty kondygnacji, charakterystyczne przekroje, widoki elewacji – w skali przynajmniej 1:200;
c. opis rozwiązań projektowych w tym zastosowanych materiałów oraz informację na temat projektowanych instalacji i urządzeń;
d. bilans wód opadowych, zapotrzebowania wody na cele socjalno-bytowe i pożarowe, określenie ilości ścieków;
e. sporządzenie analizy zgodności aktualnych przydziałów na media z zapotrzebowaniem wynikającym z rozwiązań projektowych oraz analiza techniczna możliwości wykorzystania istniejących przyłączy (w przypadku konieczności przebudowy istniejących wewnętrznych przyłączy wymagane jest wykonanie i uzgodnienie z Użytkownikiem ewentualnych nowych sieci lub przyłączy, niezbędnych przełożeń i korekt przebiegających w rejonie opracowania sieci i urządzeń podziemnych na etapie Projektu zagospodarowania terenu i Projektu architektoniczno-budowlanego);
f. ukształtowanie terenu i układ zieleni istniejącej przeznaczonej do zachowania;
g. opis technologii dla obszaru hodowli roślin;
h. bilans mocy;
i. wizualizacje;
j. zatwierdzoną koncepcję przez Użytkownika i Zamawiającego należy zaopiniować w Biurze Architektury
i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.
3) Projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem rozbiórki istniejącego budynku (w 4 egz. + 2 kserokopie zatwierdzonej dokumentacji) obejmujący m.in.:
a. usytuowanie projektowanego obiektu budowlanego;
b. sposób odprowadzenia lub oczyszczania ścieków;
c. układ komunikacyjny;
d. parametry techniczne sieci i urządzeń uzbrojenia terenu;
e. ukształtowanie terenu i układ zieleni istniejącej przeznaczonej do zachowania zgodnie
z projektem gospodarki zielenią istniejącą oraz zieleni projektowanej, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości, w nawiązaniu do istniejącej zabudowy terenów sąsiednich;
f. niezbędne zestawienia, informacje i dane;
g. dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej, w szczególności o drogach pożarowych oraz przeciwpożarowym zapotrzebowaniu w wodę, wraz z ich parametrami technicznymi;
h. informacja o obszarze oddziaływania obiektu;
4) Projekt architektoniczno-budowlany wraz z projektem rozbiórki istniejącego budynku (w 4 egz. + 2 kserokopie zatwierdzonej dokumentacji) obejmujący m.in.:
a. układ przestrzenny oraz forma architektoniczna projektowanego obiektu budowlanego;
b. zamierzony sposób użytkowania;
c. charakterystyczne parametry techniczne;
d. opinię geotechniczną oraz informację o sposobie posadowienia obiektu budowlanego,
e. projektowane rozwiązania materiałowe i techniczne, mające wpływ na otoczenie, w tym środowisko;
f. charakterystykę ekologiczną;
g. informację o wyposażeniu technicznym budynku, w tym projektowanym źródle lub źródłach ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej;
h. opis dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w art. 1 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, sporządzonej w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r., w tym osób starszych;
i. analizę technicznych, środowiskowych i ekonomicznych możliwości realizacji wysoce wydajnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło, w tym zdecentralizowanych systemów dostawy energii opartych na energii ze źródeł odnawialnych, kogenerację, ogrzewanie lub chłodzenie lokalne lub blokowe, w szczególności gdy opiera się całkowicie lub częściowo na energii z odnawialnych źródeł energii, o których mowa w art. 2 pkt 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, oraz pompy ciepła;
j. analizę technicznych i ekonomicznych możliwości wykorzystania urządzeń, które automatycznie regulują temperaturę oddzielnie w poszczególnych pomieszczeniach lub w wyznaczonej strefie ogrzewanej;
k. informację o zasadniczych elementach wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniających użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem;
l. dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej, stosownie do zakresu projektu;
m. warunki ochrony pożarowej (z kolorowymi rysunkami stref pożarowych);
n. wytyczne akustyczne projektowanych rozwiązań z określeniem wpływu obiektu na otoczenie i otoczenia na obiekt;
o. informację BIOZ;
p. scenariusz pożarowy;
q. kolorowe wizualizacje: dwie zewnętrzne wykonane z poziomu człowieka, jedna wizualizacja z lotu ptaka również wpisana w istniejące zagospodarowanie terenu oraz dwie pokazujące charakterystyczne wnętrza. Wizualizacje mają realistycznie oddawać charakter miejsca z zaprojektowanymi elementami;
r. załączniki formalno-prawne;

5) Projekt techniczny (w 5 egz.) obejmujący m.in.:
a. projekt rozbiórek;
b. projektowane rozwiązania konstrukcyjne obiektu budowlanego, zastosowane schematy konstrukcyjne (statyczne), założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji, w tym dotyczące obciążeń, oraz podstawowe wyniki tych obliczeń;
c. geotechniczne warunki i sposób posadowienia obiektu budowlanego, w formie dokumentacji badań podłoża gruntowego i projektu geotechnicznego, oraz sposób zabezpieczenia przed wpływami eksploatacji górniczej;
d. rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe wewnętrznych i zewnętrznych przegród budowlanych;
e. rozwiązania niezbędnych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, w szczególności instalacji
i urządzeń budowlanych: ogrzewczych, chłodniczych, klimatyzacji, wentylacji grawitacyjnej, grawitacyjnej wspomaganej i mechanicznej, wodociągowych i kanalizacyjnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, piorunochronnych, ochrony przeciwpożarowej;
f. sposób powiązania instalacji i urządzeń budowlanych obiektu budowlanego z sieciami zewnętrznymi wraz
z punktami pomiarowymi, założeniami przyjętymi do obliczeń instalacji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, z doborem rodzaju i wielkości urządzeń;
g. rozwiązania i sposób funkcjonowania zasadniczych urządzeń instalacji technicznych, w tym przemysłowych i ich zespołów tworzących całość techniczno–użytkową, decydującą o podstawowym przeznaczeniu obiektu budowlanego, w tym charakterystyką i odnośne parametry instalacji i urządzeń technologicznych, mających wpływ na architekturę, konstrukcję, instalacje i urządzenia techniczne związane z tym obiektem;
h. dane dotyczące warunków ochrony przeciwpożarowej;
i. charakterystykę energetyczną budynku;
6) Projekt wykonawczy (w 5 egz.):
a. projekt zagospodarowania terenu;
b. szczegółowy projekt gospodarki zielenią istniejącą oraz projekt zieleni;
c. projekt architektoniczno-budowlany;
d. projekt konstrukcji;
e. projekt instalacji sanitarnych, w tym:
 projekt wewnętrznych przyłączy;
 sporządzenie bilansu mocy i energii cieplnej;
 sporządzenie bilansu wentylacji;
 obliczenia strat i zysków ciepła;
 projekt węzła cieplnego część hydrauliczna + elektryczna z automatyką;
 instalacja centralnego ogrzewania;
 instalacja ciepła technologicznego do central wentylacyjnych;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3354999,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6592800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3354999,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HELSEN Łukasz Wasilewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1181890497

7.3.3) Ulica: Krzyżówki Nr 11Blok. 74

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-193

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3354999,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2021-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane