Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce

Gmina Supraśl

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00161356
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00161356/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-26 13:58
Lokalizacja
Supraśl, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ed03905-e557-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
9661767447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania cmentarzyRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00161356 z dnia 2021-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Supraśl

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659148

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: J. Piłsudskiego 58

1.5.2.) Miejscowość: Supraśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-030

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@suprasl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suprasl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://suprasl.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ed03905-e557-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161356

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003627/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Miejsce Pamięci Narodowej w Grabówce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00115565/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.20.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2163565,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowej rewaloryzacji Miejsca Pamięci Narodowej w Grabówce w dwóch lokalizacjach położonych w odl. ok. 200 m.b. między sobą, w rejonie ulicy Rozmarynowej w Grabówce. Miejsca upamiętnienia przewidziano do kompleksowej rewaloryzacji i remontu. Zakres prac budowlanych obejmuje m.in.: remont istniejącego ogrodzenia, grobów, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę pomnika, obiektów małej architektury, linii elektroenergetycznej nn. oświetlenia terenu, monitoringu oraz wykonanie częściowego utwardzenia terenu w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce. Prace przewidziano na cz. dz. nr geod.116/6 i 116/5 (cmentarz „duży”) oraz 115/5 ( cmentarz „mały”) – na dwóch cmentarzach upamiętniających masowe egzekucje hitlerowskie z lat 1941-1944.

3. Zamawiający w ramach niniejszego postępowania przewiduje wykonanie w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce:
1) robót budowlanych polegających na remoncie istniejącego ogrodzenia, grobów, ciągu pieszo-rowerowego, budowa pomnika, obiektów małej architektury, linii elektroenergetycznej nn. oświetlenia terenu oraz wykonanie częściowego utwardzenia terenu w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce na cz. dz. nr 116/6, 116/5 położonych w miejscowości Grabówka, gm. Supraśl.
2) robót budowlanych polegających na remoncie istniejących ogrodzeń i grobów, budowa ściany oporowej, obiektów małej architektury oraz wykonanie częściowego utwardzenia terenu w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce na cz. dz. nr 115/5 położonej w miejscowości Grabówka, gm. Supraśl.
3) Treść napisu na tablicach należy w trakcie prowadzenia robót uzgodnić z IPN.

4. Działki nr 116/6, 116/5 położone Grabówce, gm. Supraśl.
Obszar objęty projektowaną inwestycją to Miejsce Pamięci Narodowej poświęcone ofiarom masowych egzekucji hitlerowskich z lat 1941-1944, położone w Grabówce na cz. dz. nr 116/5, 116/6. Na terenie zlokalizowany jest cmentarz wraz z udostępnieniem komunikacyjnym (ciąg pieszo - rowerowy) – utwardzeniem z prefabrykatów betonowych. Teren cmentarza ogrodzony jest prefabrykowanym, betonowym ogrodzeniem h=1,20m oraz wyznaczone są ciągi piesze z kostki betonowej, zlokalizowanych jest tutaj 9 zbiorowych grobów. W środkowej części działki zlokalizowany jest nagrobek granitowy. Ściana przed pomnikiem powinna zostać „postrzelona” ok. 7.000 pociskami.
Projekt przewiduje remont istniejących ogrodzeń i grobów, ciągu pieszo-rowerowego, budowę pomnika, obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stojak na rowery), linii elektroenergetycznej nn. oświetlenia terenu oraz częściowe utwardzenie terenu, gospodarkę istniejącym drzewostanem/ pielęgnację istniejących drzew/ oraz zagospodarowanie w zieleń projektowaną.

Zestawienie powierzchni/ dane metryczne:
• pow. utwardzona – 1263,00 m²
o projektowana naw. z płyt betonowych – 646,00 m²
o remontowana naw. z płyt betonowych – 712,00 m²
• pow. biologicznie czynna – 2235,00m²
• istniejąca pow. utwardzona do rozbiórki – 56,40m²

5. Działka nr 115/5 położona Grabówce, gm. Supraśl.
Obszar objęty projektowaną inwestycją to Miejsce Pamięci Narodowej poświęcone ofiarom masowych egzekucji hitlerowskich z lat 1941-1944, położone w Grabówce na cz. dz. nr 115/5. Na terenie zlokalizowane są 2 cmentarze. Na pierwszym, mniejszym cmentarzu zlokalizowanym w południowej części działki, znajduję się 1 zbiorowy grób wyznaczony krawężnikami drogowymi z licznymi krzyżami oraz tablicami nagrobnymi z nazwiskami ofiar. Teren jest ogrodzony prefabrykowanym, betonowym ogrodzeniem h=1,20m. W północnej części działki zlokalizowany jest drugi cmentarz, na którym znajdują się 4 zbiorowe groby, wyznaczone krawężnikami drogowymi. Teren cmentarza ogrodzony jest prefabrykowanym, betonowym ogrodzeniem h=1,20m oraz wyznaczone są ciągi piesze z kostki betonowej. Teren nie jest oświetlony. Przez południową część działki przebiega napowietrzna linia energetyczna.
Projekt przewiduje remont istniejących ogrodzeń i grobów, budowę ściany oporowej, obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stojak na rowery), częściowe utwardzenie terenu, gospodarkę istniejącym drzewostanem /pielęgnację istniejących drzew/ oraz zagospodarowanie w zieleń projektowaną. Ogrodzenie cmentarza mniejszego zlokalizowanego w południowej części działki od strony wschodniej i południowej zostanie wykonane jako ściana oporowa.

Zestawienie powierzchni/ dane metryczne:
• pow. utwardzona – 881,00 m²
o naw. z płyt betonowych – 538,00 m²
o naw. z płyt betonowych ażurowych – 347,00 m²
• pow. biologicznie czynna – 1765,50m²

Ściana oporowa:
• długość – 11,40m; 19,16m
• szerokość – 25-75cm
• wysokość – 1,50-3,80m

Szczegółowy opis w zakresie wskazanych prac znajduje się w dokumentacji stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112714-3 - Roboty w zakresie kształtowania cmentarzy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) unieważnia przedmiotowe postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2869999,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3997500 PLN

2021-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane