Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji (…).
Powiat Zgierski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00161597
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00161597/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-26 15:03
- Lokalizacja
- Zgierz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6fd95bb9-f9b3-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7322170007
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00161597 z dnia 2021-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji (…).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zgierski
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zgierzu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057661
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sadowa 6a
1.5.2.) Miejscowość: Zgierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 42 2888153, 42 2888154, 42 2888156
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_wojcik@powiat.zgierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.zgierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_zgierz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji (…).2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fd95bb9-f9b3-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161597
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004280/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa drogi, wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E w miejscowości Wola Zbrożkowa, gm. Głowno
1.1.15 Przebudowa drogi - wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E - relacji Głowno-Wola Zbrożkowa - granica powiatu (Strzebieszew) w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji 44 ( ... )
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00144462/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.15.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi – wykonaniu nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E w miejscowości Wola Zbrożkowa, gm. Głowno. Wykonawca składa jedną ofertę na wykonanie całości robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia.
Zamawiający ze względu na różne źródła finansowania, podpisze z Wykonawcą całości robót budowlanych dwie odrębne umowy: dla zadania 1 i zadania 2:
1) Zadanie 1: „Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji 44 do włączenia z drogą gruntową prowadzącą do m. Strzebieszew.”
Przedmiotem zamówienia jest odnowa nawierzchni bitumicznej jezdni oraz poboczy (w tym nawierzchni zjazdów) w drodze powiatowej Nr 5124 E, w miejscowości Wola Zbrożkowa, na długości 414 m, na odcinku od posesji 44 do włączenia z drogą gruntową prowadzącą do m. Strzebieszew.
2) Zadanie 2: „Przebudowa drogi, wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E w miejscowości Wola Zbrożkowa, gm. Głowno”.
Przedmiotem zamówienia jest odnowa (w istniejącym śladzie) nawierzchni bitumicznej jezdni oraz poboczy (w tym nawierzchni zjazdów) w drodze powiatowej Nr 5124 E, w miejscowości Wola Zbrożkowa, na długości 980 m, na odcinku od posesji nr 44 do posesji nr 76.
3. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia stanowiące opis przedmiotu zamówienia zawarte zostały w następujących opracowaniach: mapa poglądowa – załącznik do SWZ oraz
Zadanie 1: „Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji 44 do włączenia z drogą gruntową prowadzącą do m. Strzebieszew”:
1) Projekt umowy – załącznik nr 4a do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia - załączniki nr 5.1, 5.2, 5.3 do SWZ;
3) Roboty dotyczące budowy urządzenia bezpieczeństwa ruchu - załącznik nr 6 do SWZ;
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-00.00.00 (Wymagania ogólne) – załącznik nr 7 do SWZ;
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-04.08.01 (Wyrównanie podbudowy mieszankami mineralno - asfaltowymi) – załącznik nr 8 do SWZ;
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-05.03.05B (Nawierzchnia z betonu asfaltowego/warstwa ścieralna) – załącznik nr 9 do SWZ;
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.01.00 (Wymiana, ułożenie krawężnika) – załącznik nr 10 do SWZ;
7) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.02.00 (Wymiana, ułożenie obrzeża) – załącznik nr 11 do SWZ;
8) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.03.00 (Remont, wykonanie nawierzchni chodnika) - załącznik nr 12 do SWZ;
9) Przedmiar robót - załącznik nr 13 do SWZ - ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją niniejszej SWZ. Z uwagi na to, że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót, prac koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji niniejszej SWZ nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji w cenie umownej.
Zadanie 2: „Przebudowa drogi, wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E w miejscowości Wola Zbrożkowa, gm. Głowno”:
1) Projekt umowy – załącznik nr 4b do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 5.1, 5.2 i 5.3 do SWZ;
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-00.00.00 (Wymagania ogólne) – załącznik nr 6 do SWZ;
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Roboty pomiarowe i prace geodezyjne przy odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych) – załącznik nr 7 do SWZ;
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Wyrównanie podbudowy mieszankami mineralno - asfaltowymi) – załącznik nr 8 do SWZ;
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-05.03.05B (Nawierzchnia z betonu asfaltowego/warstwa ścieralna) – załącznik nr 9 do SWZ;
7) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.02.00 (Wymiana, ułożenie obrzeża) – załącznik nr 10 do SWZ;
8) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.03.00 (Remont, wykonanie nawierzchni chodnika) - załącznik nr 11 do SWZ;
9) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nr D-44.01.00 (Wymiana, ułożenie krawężnika) - załącznik nr 12 do SWZ;
10) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych) - załącznik nr 13 do SWZ;
11) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Utwardzenie poboczy i zjazdów – wzmocnienie poboczy i zjazdów) - załącznik nr 14 do SWZ;
12) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Regulacja wysokościowa nawierzchni na wjazdach i wyjazdach z bram) - załącznik nr 15 do SWZ;
13) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (Przepusty pod koroną drogi) - załącznik nr 16 do SWZ;
14) Przedmiar robót - załącznik nr 17 do SWZ - ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją niniejszej SWZ. Z uwagi na to, że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót, prac koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji niniejszej SWZ nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji w cenie umownej.
Z UWAGI NA DUŻĄ ILOŚĆ PYTAŃ DO TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA, ZAMAWIAJĄCY NA PODSTAWIE ART. 286 UST. 3 I 5 USTAWY, INFORMUJE O PRZEDŁUŻONYM TERMINIE SKŁADANIA OFERT. ZMIANIE ULEGAJĄ TERMINY WSKAZANE W DZIAŁACH XIX, XX I XXI SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 10.08.2021 r. Zamawiający ogłosił postępowanie pn. .„Zadanie 1: Przebudowa drogi – wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E – relacji Głowno – Wola Zbrożkowa – granica powiatu (Strzebieszew) – w miejscowości Wola Zbrożkowa na odcinku od posesji 44 do włączenia z drogą gruntową prowadzącą do m. Strzebieszew. Zadanie 2: Przebudowa drogi, wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 5124 E w miejscowości Wola Zbrożkowa, gm. Głowno”, ogłoszenie o zamówieniu nr 2021/BZP 00144462/01.W ustalonym stanie faktycznym po ogłoszeniu postępowania przetargowego, wpłynęło szereg zapytań dotyczących sposobu realizacji zamówienia. W ramach weryfikacji przedstawionych zapytań, ujawnione zostały okoliczności wskazujące na możliwość szerszej realizacji planowanych wcześniej robót budowlanych.
Dodatkowo takie działania pozwolą na usprawnienie komunikacji i polepszenie sytuacji drogowej w Woli Zbrożkowej, a przy konieczności przeprowadzenia inwestycji drogowej, w pełni zasadne jest uwzględnienie ustalonych możliwości.
Biorąc to pod uwagę, należy podjąć działania zmierzające do unieważnienie prowadzonego postępowania oraz ogłoszenia kolejnego z uwzględnieniem ujawnionych wniosków i rozwiązań.
Zamawiający informuje, że niezwłocznie przystąpi do ponownego ogłoszenia postępowania w omawianym przedmiocie zamówienia.
Na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_zgierz, Zamawiający opublikował treść pytań i odpowiedzi do postępowania nr ID 494304.
| 2021-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |