Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej - etap I

Gmina Sulików

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00161439
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00161439/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-26 14:21
Lokalizacja
Sulików, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8fa7778b-f9d1-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6151808708
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienIzolowanie dachuNaprawa i konserwacja dachówRoboty przy wznoszeniu rusztowańOchrona odgromowaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00161439 z dnia 2021-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej - etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulików

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Sulików

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-975

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 77 87 288

1.5.8.) Numer faksu: 75 77 56 922

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sulikow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sulikow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/; http://bip.sulikow.pl/?id=296

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej - etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fa7778b-f9d1-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161439

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002121/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00144292/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IW-ZA.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja wraz z przebudową budynku Szkoły Podstawowej w Biernej.
Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest wykonanie pokrycia i zabezpieczenie/wymiana konstrukcji dachowej na budynku Szkoły Podstawowej w Biernej wraz z położeniem rynien i rur spustowych, instalacją odgromową wraz z wpięciem jej do istniejącego uziomu oraz wykonaniem 3 szt. kominów o wysokościach 6,10 m (5-kanałowy od poziomu strychu), 7,30 m (8- kanałowy od poziomu strychu) i 6,10 m (6-kanałowy od poziomu strychu) – przemurowanie od poziomu strychu metodą lekką (zgodnie z dokumentacją projektową).
Przy modernizacji pokrycia dachowego należy uwzględnić wydłużenie połaci dachowej, która umożliwi w kolejnym etapie wykonanie docieplenia budynku styropianem o grubości 15 cm (wydłużenie połaci o 15 cm poza projektowane docieplenie). Zakres prac obejmuje także wymianę desek na strychu oraz wymianę wełny mineralnej o współczynniku λ=0,031 W/(m•K) i grubościach pokazanych w dokumentacji projektowej. W wycenie należy ująć wykonanie instalacji odgromowej tj. 3.2.1 Zwody odgromowe, 3.2.2 Przewody odprowadzające. Wykonawca musi uwzględnić w wycenie usunięcie, utylizację oraz wykonanie nowej izolacji zgodnie z dokumentacją (rysunek AK-PW-02) grubości podane na rysunku, współczynnik λ=0,031 W/(m•K). Pokrycia attyki będą wykonane podczas prac elewacyjnych w kolejnym etapie.
Pozycje w przedmiarze robót takie jak od 8.d.1 do 16.d.1, od 21.d.1 do 31.d.1, od 32.d.2 do 39.d.2, 70.d.6, od 72.d.7 do 74.d.7, od 76.d.9 do 86.d.9, od 87.d.10 do 91.d.10, 92.d.11, od 94.d.11 do 99.d.11 nie dotyczą zakresu tego przetargu.
Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. Zamawiający nie ma przeniesionych praw autorskich do dokumentacji projektowej, wszelkie koszty związane ze zmianami jeżeli wynikną one na etapie realizacji zadania poniesie we własnym zakresie.
Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą należy rozumieć projekt budowlany, projekt wykonawczy STWiORB, przedmiar robót), wytycznymi określonymi w niniejszej SWZ, wiedzą i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż.
Wykonanie robót będzie uważać się za zakończone (odbiór końcowy), jeżeli zostanie podpisany protokół odbioru końcowego robót przez Zamawiającego, Wykonawcę, inspektora nadzoru budowlanego.
Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Dopuszcza się materiały, urządzenia i technologie równoważne w stosunku do przywołanych w projekcie. Rozwiązania równoważne zgodnie ze swoją definicją muszą posiadać parametry nie gorsze niż wskazane przykładowo w projekcie budowlanym, pod warunkiem, że zaproponowany produkt posiadać będzie parametry i spełniać standardy, co produkt podany przykładowo. Należy wówczas w ofercie podać nazwę i typ proponowanego produktu równoważnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt. 3 PZP, który stanowi, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie z uwagi na to, że zaoferowana cena przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zadania i nie dysponuje środkami by móc ją zwiększyć do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 25 sierpnia 2021 r. o godzinie 10:00 upłynął termin składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wyżej wskazany przedmiot zamówienia. Do wyznaczonego terminu wpłynęło trzy oferty niepodlegające odrzuceniu, których ceny przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 318616,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 575763,33 PLN

2021-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane