Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowości Majkowice w km 7+812 do 7+922

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00161968
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00161968/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-27 09:21
Lokalizacja
Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-791fe8b6-d57b-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8681603932
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówFundamentowanie dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEMYSŁAW BIRKOWSKIBochnia, PL · lot 0
366 609,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00161968 z dnia 2021-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowości Majkowice w km 7+812 do 7+922

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Limanowska 11

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48146128206

1.5.8.) Numer faksu: +48146108481

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.malopolska.pl/pzdwbochni, https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


budowa dróg kołowych i mostów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowości Majkowice w km 7+812 do 7+922

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-791fe8b6-d57b-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161968

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002000/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowości Majkowice w km 7+812 do 7+922

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00094619/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 381908,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbudowy drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowości Majkowice w km 7+812 do 7+922 w ramach zadania budżetowego pn.: ,,Rozbudowa drogi powiatowej nr 1424K Bochnia – Uście Solne – Barczków na odcinku Bochnia – Bogucice (etap II Gawłów – Bogucice) w miejscowościach Majkowice i Bogucice”.
Zadanie inwestycyjne ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno pieszych i rowerzystów jak i kierowców pojazdów poprzez przebudowę zniszczonej nawierzchni jezdni oraz budowę jednostronnej ścieżki rowerowej. Droga posiadać będzie jezdnię dwukierunkową o szerokości 6,00 m (2 x 3,00 m).
Przewidziano przebudowę nawierzchni jezdni polegającej na ułożeniu nowych warstw bitumicznych, a także podbudowy zasadniczej z kruszywa na stabilizowanym podłożu. Na całym przedmiotowym odcinku drogi powiatowej nr 1424K zaprojektowano budowę lewostronnej ścieżki rowerowej, z której mogą korzystać piesi, o szerokości 2,50 m. Z prawej strony drogi przewidziano wykonanie pobocza o szerokości 1,00 m. Zjazdy w ciągu ścieżki rowerowej oraz chodnika wykonane zostaną w formie przejazdów przez ścieżkę przez obniżony krawężnik najazdowy betonowy 20 x 30 cm, natomiast zjazdy w ciągu pobocza wyokrąglone zostaną łukami poziomymi o promieniach 3,00 m. Szerokość jezdni zjazdów będzie zgodna z planem sytuacyjnym (min. 3,00 m).
Na przedmiotowym odcinku drogi objętym inwestycją, zlokalizowany jest wodociąg który należy wymienić zgodnie z opracowaniem projektowym.”
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania i Zamawiającego.
Jeżeli w dokumentacji projektowej, STWiORB lub przedmiarze robót wskazane byłyby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta (jeśli dotyczy), ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia zamawiającemu pisemnej gwarancji jakości na przedmiot zamówienia na okres minimalnie 48 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego zadania. Okres rękojmi za wady jest równy okresowi gwarancji. Maksymalny okres udzielonej gwarancji dopuszczony przez Zamawiającego wynosi 72 miesiące.
Okres udzielonej gwarancji jest w niniejszym postępowaniu kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 366609,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 524932,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 366609,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P-BUD Przemysław Birkowski

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8681771718

7.3.4) Miejscowość: Zawada

7.3.5) Kod pocztowy: 32-700

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie nawierzchni asfaltowej, przebudowa sieci wodociągowej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 366609,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane