„Rem dachu bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6” w ram zad pn.: „Mod bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6 dz. nr 1206 wraz z zagosp terenu”.
Gmina Rzezawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00162176
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00162176/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-27 10:44
- Lokalizacja
- Rzezawa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-444d8c15-d4d4-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8681021294
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00162176 z dnia 2021-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rem dachu bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6” w ram zad pn.: „Mod bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6 dz. nr 1206 wraz z zagosp terenu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rzezawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660660
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 21
1.5.2.) Miejscowość: Rzezawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-765
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48146484824
1.5.8.) Numer faksu: +48146488550
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@rzezawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzezawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rem dachu bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6” w ram zad pn.: „Mod bud kom w Rzezawie przy ul. Kościelnej 6 dz. nr 1206 wraz z zagosp terenu”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-444d8c15-d4d4-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162176
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002039/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja budynku komunalnego w Rzezawie przy ul. Koscielnej 6 działka nr 1206 wraz z zagospodarowaniem terenu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00093983/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RID.ZP.271.1.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 380278,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach ww. zadania planuje się wykonać następujące prace, tj.:
• w zakresie branży budowlanej:
docieplenie stropu nad parterem
wymiana obróbek blacharskich, orynnowania
remont kominów
remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia
• w zakresie branży sanitarnej:
wymiana kotła centralnego ogrzewania, remont pomieszczeń kotłowni
• w zakresie branży elektrycznej:
remont instalacji odgromowej wraz z pomiarami.
Budynek użyteczności publicznej zlokalizowany przy ul. Kościelna 6 w Rzezawie pełni funkcję Domu Seniora (wyższa, starsza część budynku, objęta ochroną konserwatorską i wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Rzezawa jako „Dawna Szkoła Podstawowa”) oraz Gminnej Biblioteki Publicznej (niższa dobudowana, po stronie zachodniej część budynku, nieobjęta ochroną konserwatorską).
W ZAKRESIE DOCIEPLENIA STROPU NAD PARTEREM:
- STR D - Strop nad poddaszem docieplić warstwą izolacji termicznej z użyciem mat wełny mineralnej o współczynniku λ=0,035 W/m*K i grubości 22 cm.
Podłoże dokładnie oczyścić / w stanie istniejącym na starej części budynku cegła ceramiczna pełna układana na płask /. Na oczyszczonej powierzchni zastosować folię paroizolacyjną. Na foli paraizolacyjnej rozłożyć maty wełny mineralnej gr. 22 cm.
Celem uniknięcia uszkodzeń / ugniatania / mat wełny do wyłazu dachowego należy wykonać podest technologiczny. Podest należy wykonać na odcinku od wyłazu na strych do wyłazu na dach. Podest technologiczny wykonać z kantówki w formie podwalin o wym. 14 x 22 cm w rozstawie max 60 cm, na podwalinach ułożyć deskowanie gr. 3,8 cm i szerokości 30 cm.
W ZAKRESIE WYKONANIA OBRÓBEK BLACHARSKICH, ORYNNOWANIA:
Nowe elementy obróbek wykonane z blachy stalowej powlekanej gr. 0,5 - 0,6 mm w kolorze zgodnym z kolorystyką elewacji.
Rury spustowe należy zamontować po starych śladach z użyciem nowych wsporników.
W ZAKRESIE REMONTU KOMINÓW:
Z uwagi na stan techniczny istniejących kominów należy je przemurować do poziomu stropu nad ostatnią kondygnacją.
rozebranie istniejących kominów do poziomu stropu nad ostatnią kondygnacją,
oczyszczenie podłoża,
wymurowanie nowych kominów cegły ceramicznej pełnej klasy 15 MPa na zaprawie cem. - wap. M - 8 MPa o wymiarach istniejących przewodów kominowych
wykonanie czap na kominach z betonu zbrojonego drutem O 4, beton C16/20
wykonanie obróbek blacharskich,
Wokół kominów należy uszczelnić miejsca, gdzie przechodzą on przez połać dachową. Obróbkę blacharską zamocować bezpośrednio do ścianek komina, a jej krawędź osłonić specjalną listwą, należy również ukształtować tzw. kozubek – uwypuklenie, zapobiegające zastoinom wody i zatrzymywaniu zanieczyszczeń u podstawy komina. Wykończony komin należy przykryć czapą w celu ochrony przed wnikaniem wody opadowej do komina. Czapę przykrywającą komin wykonać z mocnego, zbrojonego betonu w deskowaniu. Beton do wykonania czapy powinien zawierać dodatek uszczelniający, który poprawia mrozoodporność. Czapa powinna wystawać ok. 5 - 6 cm poza obrys komina. Wierzch czapy zabezpieczyć obróbką blacharską.
W ZAKRESIE REMONTU WIĘŻBY DACHOWEJ WRAZ Z WYMIANĄ POKRYCIA:
W wyniku dokonanej inwentaryzacji i oceny stanu technicznego stwierdzono nieszczelności pokrycia dachowego, i co za tym idzie, zawilgocenia elementów więźby dachowej.
Z uwagi na stan techniczny konstrukcji dachu (degradacja przez wilgoć, grzyby, szkodniki, widoczne cechy drewna próchniczego) koniecznym jest wykonanie remontu oraz wymiana 100% łat, kontrłat oraz około 30 - 40% elementów konstrukcji dachu na nowe.
Wymianie podlega również pokrycie dachu.
W ramach prac remontowych należy wykonać:
demontaż orynnowania, obróbek blacharskich,
demontaż pokrycia,
demontaż łat,
demontaż elementów konstrukcji dachu podlegających wymianie,
wymianę około 30 - 40% elementów konstrukcji dachu,
wykonanie folii wiatroizolacyjnej,
wykonanie nowych kontrłat,
wymianę 100% łat,
wymianę pokrycia dachowego na nową dachówkę,
montaż elementów wyposażenia dachu,
montaż systemowych wyłazów dachowych w miejsce istniejących,
montaż obróbek blacharskich, orynnowania.
Konstrukcja dachu:
Wymieniane elementy więźby dachowej odtworzyć w istniejącej formie, z zachowaniem obecnych przekrojów drewna oraz sposobów mocowania. Projektem przewidziano zastosowanie drewna o klasie C24.
Wykaz projektowanych warstw (od góry):
- dachówka ceramiczna - marsylka,
- łaty 5 x 4 cm, w rozstawie dopasowanym do dachówki
- kontrłaty 5 x 4 cm,
- folia wiatroizolacyjna,
- istniejące krokwie / wymienione
Uwaga.
W zakresie budynku objętego ochroną konserwatorską ze względu na zły stan istniejącego pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej, przewidziano go w 100% do wymiany. W projekcie przewidziano zastosowanie nowej tego samego rodzaju dachówki.
W zakresie budynku nieobjętego ochroną konserwatorską przewiduje się wymianę pokrycia dachowego z blachy falistej na dachówkę ceramiczną.
KOSZ W POŁĄCZENIU DACHÓW:
Wykaz projektowanych warstw (od góry):
- blacha płaska łączona na rąbek stojący, w kolorze zastosowanej dachówki,
- płyta OSB gr. 22 mm,
- istniejąca konstrukcja,
Wszystkie elementy drewniane zaimpregnować środkami ognio-, grzybo i owadochronnymi.
W ZAKRESIE WYMIANY KOTŁA I REMONTU POMIESZCZEŃ KOTŁOWNI:
Projektuje się wymianę istniejącego kotła gazowego. W celu zapewnienia energii potrzebnej do zasilenia instalacji c.o. zaprojektowano kocioł gazowy stojący z palnikiem modulowanym o mocy 6,3 – 31,7 kW. Kocioł zlokalizowano w pomieszczeniu istniejącej kotłowni w pomieszczeniu nr I-1/10.
Odprowadzenie spalin będzie realizowane poprzez układ systemowy zgodny z wytycznymi producenta.
Za sterowanie pracą kotłowni gazowej odpowiedzialny będzie sterownik producenta kotła. Nastawy na poziomie użytkownika będzie można wykonać poprzez termostat pokojowy. W budynku istnieje instalacja gazowa doprowadzająca paliwo do istniejącego kotła gazowego. Projektuje się wykorzystanie istniejącej instalacji gazowej do zasilania nowo projektowanego kotła. W zakresie remontu pomieszczeń kotłowni przewiduje się m.in. wykonanie nowej posadzki, malowanie ścian i sufitu.
W ZAKRESIE REMONTU INSTALACJI ODGROMOWEJ:
Istniejącą instalację odgromową należy zdemontować. Na dachu budynku ułożyć nowe przewody odgromowe. Przewody instalacji odgromowej na dachu ułożyć po trasach pokazanych na rysunku. Przewody odgromowe (drut ocynkowany dn8) układać na wspornikach odstępowych, montowanych do gąsiorów. Wsporniki instalować w odległościach – co 1m.
Do wykonywania połączeń pomiędzy przewodami (drut ocynkowany dn8) i metalowymi elementami stosować skręcane uchwyty. W oznaczonych miejscach zainstalować iglice mocowane do kominów wentylacyjnych.
Jako przewody odprowadzające należy zastosować druty ocynkowane dn 8.
Przewody odprowadzające na zabytkowej części budynku należy układać na uchwytach dystansowych na elewacji budynku. Przewody odprowadzające należy zakończyć złączami kontrolnymi. Przewody uziemiające przebiegające od złącza kontrolnego do uziomu należy wykonać bednarką ocynkowaną 25x4mm, układaną na ścianie. Przewody uziemiające połączyć z uziomem otokowym. W razie potrzeby uziom uzupełnić układając bednarkę ocynkowaną 25x4 w wykopie na głębokości 0,7m. Połączenia bednarki oraz połączenia uziomu z przewodami uziemiającymi należy wykonywać przez spawanie. Miejsca połączeń powinny być zabezpieczone przed korozją.
Budynek w nowszej części zostanie docieplony warstwą styropianu. W tym rejonie ze względów estetycznych projektowane jest umieszczenie przewodów odprowadzających pod warstwą ocieplenia. Jako przewody odprowadzające należy zastosować druty ocynkowane dn8. Przewody odprowadzające należy układać pod warstwą ocieplenia w rurach ochronnych nierozprzestrzeniających płomienia dn40/3,7 (grubość ścianki 3,7mm). Rury ochronne należy ułożyć w bruzdach w ścianie lub obetonować. Przewody odprowadzające należy zakończyć złączami kontrolnymi. Złącza kontrolne umieścić w puszkach na cokole budynku, na wysokości 0,2-0,5m. Przewody uziemiające przebiegające od złącza kontrolnego do uziomu należy wykonać bednarką ocynkowaną 25x4mm, układaną na ścianie i fundamencie w warstwie ocieplenia. Przewody uziemiające połączyć z uziomem otokowym. W razie potrzeby uziom wykonać układając bednarkę ocynkowaną 25x4 w wykopie na głębokości 0,7m. Połączenia bednarki oraz połączenia uziomu z przewodami uziemiającymi należy wykonywać przez spawanie. Miejsca połączeń powinny być zabezpieczone przed korozją.
W ramach remontu instalacji odgromowej należy wykonać pomiary instalacji odgromowej.
Zamawiający złożył dokumenty do Starostwa Powiatowego w Bochni celem zgłoszenia budowy lub wykonania robót budowlanych w ramach realizacji ww. zadania.
Wykonawca otrzyma wynagrodzenie kosztorysowe.
Szczegółowy zakres realizacji zadania został przedstawiony w dokumentacji projektowej.
W ramach ogłoszonego przetargu szczegółowy zakres robót został wyszczególniony w przedmiarach robót.
W związku z wynagrodzeniem kosztorysowym, należy pominąć pozycje przekreślone / wykreślone i należy wypełnić przedmiar w pozostałym (zaznaczonym kolorem żółtym) zakresie, tj.:
1) branża: budownictwo
Roboty budowlane będą prowadzone na terenie czynnych obiektów użyteczności publicznej, tj. Dom Seniora oraz Gminna Biblioteka Publiczna, a w związku z tym Wykonawca:
1) zapewni wykonywanie robót bez wstrzymywania ruchu w obiektach i w sposób niedezorganizujący użytkowania i pracy na ternie obiektów;
2) zapewni zabezpieczenie dróg komunikacyjnych prowadzących na teren budowy i do użytkowanych obiektów;
3) zapewni bieżące sprzątanie terenu budowy;
4) zapewni systematyczne sprzątanie i pozostawianie w czystości pomieszczeń, dróg transportowych itp. wykorzystywanych w czasie prac, w stanie w jakim je zastał;
5) zapewni prowadzenie robót w sposób niepowodujący szkód i zagrożenia bezpieczeństwa dla ludzi oraz zapewniający ochronę przed uszkodzeniem lub zniszczeniem własności publicznej i prywatnej;
6) zapewni bieżące usuwanie gruzu i materiałów zbędnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 498150,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 498150,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 498150,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma JAWOR spółka z o.o.,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8691998955
7.3.3) Ulica: ul. Solskiego 9
7.3.4) Miejscowość: Brzesko
7.3.5) Kod pocztowy: 32-800
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Na etapie realizacji mogą wystąpić podwykonawcy
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 498150,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |