Remont śluzy małej – stopień wodny Krapkowice. Etap III

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00162537
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00162537/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-27 13:03
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0138da56-e47d-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO PRODUKCYJNE 'POM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrapkowice, PL · lot 0
1 876 495,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00162537 z dnia 2021-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont śluzy małej – stopień wodny Krapkowice. Etap III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.przetargi.wody.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont śluzy małej – stopień wodny Krapkowice. Etap III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0138da56-e47d-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00162537

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010273/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Roboty budowlane związane z utrzymaniem oraz inwestycyjne prowadzone na terenie ZZ Opole, RZGW Gliwice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00113721/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GL.ROZ.2810.57.2021.MB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: „Remont śluzy małej – stopień wodny Krapkowice. Etap III”.

Zakres rzeczowy przedmiotowej inwestycji obejmuje m.in.:

1) Roboty przygotowawcze
 Odpompowanie wody ze śluzy
 Utrzymywanie śluzy w stanie odpompowanym w okresie prowadzenia robót
 Nadzór autorski projektanta nad robotami budowlanymi
2) Odbudowa narożnika lewego i prawego głowy górnej
 Rozbiórki uszkodzonych ciosów kamiennych oraz pozostałości cegieł, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Zmycie ciśnieniowe powierzchni wodą
 Odbudowa naroży z odzyskanych i nowych ciosów kamiennych, materiały dostarczane transportem wodnym
 Odbudowa ścian cegłą klinkierową, materiały dostarczane transportem wodnym
 Wykonanie natryskiem hydrofobowej warstwy zabezpieczającej
 Załadunek i odwóz gruzu z rozbiórki z opłatą za składowanie
3) Naprawa ścian czołowych głowy górnej, ścian bocznych od strony lądu oraz ścian wewnętrznych głowy górnej
 Rozbiórka olicowani ścian z cegły klinkierowej, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Zmycie ciśnieniowe powierzchni skutych
 Odbudowa ścian cegłą klinkierową, materiały dostarczane transportem wodnym
 Naprawa rys i pęknięć metodą iniekcji uszczelniającej
 Naniesienie hydrofobowej warstwy zabezpieczającej
 Rewitalizacja metodą konserwatorską w tym oczyszczenie powierzchni murów szczotkami stalowymi, zabicie mikroorganizmów na licu ścian, usunięcie roślin, chemiczne związanie szkodliwych soli preparatem do odsalania murów, wzmacnianie strukturalne lica cegły zmurszałej, uzupełnianie małych ubytków zaprawą do uzupełnień, wykucie starych spoin oraz ponowne spoinowanie, scalanie kolorystyczne powierzchni ceglanych, wykuwanie pojedynczych cegieł i naprawa tych miejsc
4) Rozbiórki
 Skucie okładziny na koronach głów i pasach górnych komory śluzy, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Rozbiórka zniszczonych chodników wzdłuż peronów i demontaż krawężników, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Demontaż skrzynek cumowniczych, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Rozbiórka części skrzydełka na głowie dolnej, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
5) Oczyszczenie ścian i korony głów oraz odbudowa i spoinowanie ścian
 Zmycie ciśnieniowe powierzchni ścian i oczyszczanie powierzchni metodami fizyko - chemicznymi
 Naprawa rys i pęknięć metodą iniekcji sklejającej oraz iniekcji uszczelniającej
 Naprawa lokalnych ubytków oraz odbudowa w miejscach pęknięć cegłą klinkierową wraz ze spoinowaniem, transport wodny materiałów
 Naniesienie warstwy hydrofobowej
 Rewitalizacja metodą konserwatorską w tym oczyszczenie powierzchni murów szczotkami stalowymi, zabicie mikroorganizmów na licu ścian, usunięcie roślin, chemiczne związanie szkodliwych soli preparatem do odsalania murów, wzmacnianie strukturalne lica cegły zmurszałej, uzupełnianie małych ubytków zaprawą do uzupełnień, wykucie starych spoin oraz ponowne spoinowanie, scalanie kolorystyczne powierzchni ceglanych, wykuwanie pojedynczych cegieł i naprawa tych miejsc
 Odbudowa korony głów cegłą klinkierową, transport wodny materiałów
 Uzupełnienie ubytków z kamienia naturalnego ciosów narożnych zwieńczających wnęki drabinek, transport wodny materiałów
6) Płyta denna
 Wykonanie pokryw z blachy zabezpieczających wyloty w dnie z transportem wodnym materiałów
7) Osadzenie nowych skrzynek cumowniczych w ścianie śluzy
8) Odbudowa górnych pasów ścian komory
 Odbudowa górnych ścian cegłą klinkierową, materiały dostarczane transportem wodnym
 Naniesienie hydrofobowej warstwy zabezpieczającej
9) Uzupełnienie krawędzi, klamer na wnękach i wymiana okuć wnęk na koronach głów
 Demontaż uszkodzonych stopni i montaż nowych z transportem wodnym materiałów
 Wymiana okuć wnęk na koronach głów z transportem wodnym materiałów
 Przykrycie wnęk
10) Naprawa i spoinowanie schodów z głowy górnej na perony
 Rewitalizacja metodą konserwatorską w tym oczyszczenie powierzchni murów szczotkami stalowymi, zabicie mikroorganizmów na licu ścian, usunięcie roślin, chemiczne związanie szkodliwych soli preparatem do odsalania murów, wzmacnianie strukturalne lica cegły zmurszałej, uzupełnianie małych ubytków zaprawą do uzupełnień, wykucie starych spoin oraz ponowne spoinowanie, scalanie kolorystyczne powierzchni ceglanych, wykuwanie pojedynczych cegieł i naprawa tych miejsc
 Spoinowanie materiałami o podwyższonej wodoszczelności
11) Odtworzenie peronów i wylewki
 Odtworzenie peronów cegłą klinkierową wraz ze spoinowaniem, materiały dostarczane transportem wodnym
 naniesienie hydrofobowej warstwy zabezpieczającej
 wykonanie chodników z betonu wylewanego na mokro, dostarczenie materiałów transportem wodnym
 odbudowa chodnika z płyt betonowych 20 x 20 cm, dostarczenie materiałów transportem wodnym
 wykonanie krawężników, dostarczenie materiałów transportem wodnym
12) Odtworzenie skrzydełka
 Skucie cegły klinkierowej, załadunek na barkę i transport na nabrzeże przeładunkowe, przeładunek na samochody i odwóz na wysypisko z opłatą za składowanie
 Odbudowa okładziny klinkierowej ściany skrzydełka oraz korony z transportem wodnym materiałów
 Naniesienie hydrofobowej warstwy zabezpieczającej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1876495,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1876495,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1876495,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne "POM" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7560005077

7.3.3) Ulica: Prudnicka 30

7.3.4) Miejscowość: Krapkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 47-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1876495,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2021-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane