„Remont istniejącej nawierzchni publicznej drogi gminnej położonej na działkach nr ewid. 5/1; 75; 81; 66 w km 0+000 – 0+670 w miejscowości Piotrowice”
Gmina Lipinki Łużyckie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00163071
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00163071/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-28 12:08
- Lokalizacja
- Lipinki Łużyckie, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f6a2ea9-deee-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9281930332
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00163071 z dnia 2021-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont istniejącej nawierzchni publicznej drogi gminnej położonej na działkach nr ewid. 5/1; 75; 81; 66 w km 0+000 – 0+670 w miejscowości Piotrowice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipinki Łużyckie
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Lipinki Łużyckie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770623
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 9
1.5.2.) Miejscowość: Lipinki Łużyckie
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-213
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 363 62 30
1.5.8.) Numer faksu: 68 362 62 41
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretarz@lipinki-luzyckie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lipinki-luzyckie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lipinki-luzyckie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont istniejącej nawierzchni publicznej drogi gminnej położonej na działkach nr ewid. 5/1; 75; 81; 66 w km 0+000 – 0+670 w miejscowości Piotrowice”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f6a2ea9-deee-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00163071
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00103419/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont istniejącej nawierzchni publicznej drogi gminnej położonej na działkach nr ewid. 5/1; 75; 81; 66 w km 0+000 – 0+670 w miejscowości Piotrowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106962/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SG.271.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 444382,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie remontu istniejącej publicznej drogi gminnej.
Długość remontowanego odcinka drogi to 670 mb.
Remont nawierzchni jezdni istniejącej drogi gminnej należy przeprowadzić w następujący sposób:
1)Odcinek w km 0+000 –0+403,75, oraz w km 0+578,10 –0+670
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grubości 4,0cm.
• Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W grubość 5,0 cm
• Podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31,50/31,5 mm grubości 20,0 cm.
2) Remont poboczy:
• Remont poboczy wykonany zostanie poprzez regulację wysokościową pomiędzy rzędnymi remontowanej nawierzchni drogi gminnej, a istniejącą krawędzią pobocza gruntowego z mieszanki optymalnej lub kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5.
3) Konstrukcja zjazdów:
• Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S grubości 4,0 cm.
• Warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31,5frakcji 0/31,5 mm grubości 15,0 cm.
• Pobocza przylegające do zjazdów z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31,5 frakcji 0/31,5 mm grubości 10,0
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach 11, 12 i 13 do SWZ. Na opis przedmiotu zamówienia składa się dokumentacja projektowa (w tym opis techniczny, rysunki, szkice, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, poglądowy przedmiar robót).
Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi towarzyszące realizacji robót, w szczególności: koszty obsługi geodezyjnej, koszty uzyskania niezbędnych opinii i uzgodnień, zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego.
Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie na terytorium Polski. Wykonawca przed rozpoczęciem robót musi przedstawić inspektorowi nadzoru inwestorskiego do akceptacji wszelkie dokumenty dopuszczające materiały i urządzenia do zastosowania w budownictwie na terytorium Polski. Produkty przemysłowe muszą posiadać ww. dokumenty wydane przez producenta, a w razie potrzeby poparte wynikami badań wykonanych przez laboratorium posiadające odpowiednie uprawnienia. Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia ma prawo żądać od Wykonawcy przedstawienia dokumentów dopuszczających wyrób do stosowania w budownictwie oraz protokoły z przeprowadzonych badań typu wyrobu. Materiały budowlane nie spełniające powyższych wymagań nie zostaną dopuszczone do użycia w ramach zamówienia.
Po zakończeniu budowy należy przedstawić w formie wykazu – certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
Jeśli dokumentacja projektowa przywołuje nazwy markowe, bądź nazwę producenta lub niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary (parametry), dopuszcza się - w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji na rynku - dostarczenie w ramach zamówienia materiałów, rozwiązań równoważnych, spełniających wymagania opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w tym: w dokumentacji projektowej przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, opisie technicznym, rysunkach).
Pomimo dołożenia wszelkich starań, w OPZ mogą występować nazwy własne, znaki towarowe lub być podane niektóre charakterystyczne dla konkretnego producenta wymiary (parametry). Gdziekolwiek takie zapisy występują, niezależnie od kontekstu w jakim zostały użyte, nie stanowią one elementu opisu przedmiotu zamówienia i tym samym, nie są one wiążące dla Wykonawcy. W szczególności ewentualne nazwy własne lub znaki towarowe nie mogą być odczytywane jako wskazanie preferencji Zamawiającego odnośnie przedmiotu zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć materiały/urządzenia/sprzęt, spełniające wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe wyspecyfikowane w OPZ.
Ponadto wszędzie tam, gdzie podano parametry techniczne materiału/urządzenia/sprzętu, należy dobierać takie, których parametry w typoszeregach producentów, są najbliższe tym wyspecyfikowanym, chyba, że w OPZ jednoznacznie wskazano szczególne zasady doboru materiału/urządzeń/sprzętu w oparciu o wyspecyfikowane parametry.
Szczegółowy zakres robót został wyszczególniony w załączniku nr 11 do SWZ – Poglądowy przedmiar robót, w załączniku nr 12 do SWZ - Dokumentacja projektowa oraz w załączniku nr 13 do SWZ -Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR).
Zadanie pn. Remont istniejącej nawierzchni publicznej drogi gminnej 002703F w Piotrowicach” dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 473190,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 728120,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 473190,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Eurovia Polska S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6350000127
7.3.3) Ulica: ul. Irysowa 1, Bielany Wrocławskie
7.3.4) Miejscowość: Kobierzyce
7.3.5) Kod pocztowy: 55-040
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 473190,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-15| 2021-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |