Przebudowa pomieszczeń budynku Namysłowskiego Centrum Zdrowia na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego.

Powiat Namysłowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00023129
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00023129/02
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-03-25 14:53
Lokalizacja
Namysłów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-71c7d171-7758-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7521453127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweRoboty na placu budowyBetonowanieZbrojenieWyrównywanie podłógRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty izolacyjneRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie ścianek działowychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie wykładzin elastycznychWykładanie ścianRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

CRK-MANAGMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAOlesno, PL · lot 0
1 130 373,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00023129 z dnia 2021-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa pomieszczeń budynku Namysłowskiego Centrum Zdrowia na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Namysłowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421963

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 12A

1.5.2.) Miejscowość: Namysłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 410 36 95

1.5.8.) Numer faksu: Fax: +48 77 410 39 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.namyslow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.namyslow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa pomieszczeń budynku Namysłowskiego Centrum Zdrowia na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71c7d171-7758-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00023129

2.6.) Wersja ogłoszenia: 02

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004325/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa pomieszczeń budynku Namysłowskiego Centrum Zdrowia na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00010839/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZM.I.272.2.2021.MA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 944013,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Przebudowa pomieszczeń budynku Namysłowskiego Centrum Zdrowia na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego, polegająca na przebudowie pomieszczeń wraz z modernizacją przegród budowlanych, wymianie okien i drzwi, wymianie urządzeń sterylizatorni, wykonaniu układu wentylacji mechanicznej, wymianie oświetlenia i instalacji elektrycznej.
2. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.
3. Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego:
-dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Centralnej Sterylizatorni i pomieszczenia do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego wraz z wykonaniem niezbędnej do tego celu instalacji wentylacyjnej w obrębie poddasza i dachu,
-demontaż oraz ponowny montaż drzwi i fragmentu ściany działowej istniejącego pomieszczenia sterylizatorni (na parterze), a także przywrócenie pomieszczenia do stanu pierwotnego,
-(1) demontaż podłączenia sterylizatora w istniejącej sterylizatorni (na parterze), (2) przeniesienie oraz (3) ponowne podłączenie sterylizatora parowego dużego, przelotowego 300 l (oznaczonego na Technologii rys. AW-07 symbolem 4-STE) w nowej Centralnej Sterylizatorni zlokalizowanej w piwnicy,
-wykonanie dokumentacji powykonawczej.
4. Prace związane z demontażem, przeniesieniem i ponownym montażem sterylizatora dużego należy wykonać w sposób zapewniający ciągłość procesu sterylizacji w szpitalu przy współpracy i koordynacji działań z kierownikiem ds. technicznych Namysłowskiego Centrum Zdrowia (Użytkownika).
5. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ), projektami budowlanymi, projektami wykonawczymi, przedmiarami robót, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), pozwoleniem na budowę (ostateczna decyzja nr AB.6740.324.327.2018 z dnia 27.09.2018 r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę; ostateczna decyzja nr AB.6740.97.2020.AP z dnia 30.03.2020 r. przenoszącą pozwolenie na budowę; ostateczna decyzja nr AB.6740.142.155.2020 z dnia 10.06.2020 r. zmieniająca pozwolenie na budowę nr AB.6740.324.327.2018 z dnia 27.09.2018 r.), pozwoleniami Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, uzgodnieniami branżowymi, a także innymi dokumentami opracowanymi dla potrzeb niniejszego zamówienia oraz obowiązującymi przepisami i normami, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy, w tym dla użytkowników obiektów oraz w sposób nie zakłócający pracy szpitala.
6. W przypadku wystąpienia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (tj. w projektach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarach, zestawieniach, formularzach) nazw producentów, patentów, marek, znaków towarowych, bądź aprobat technicznych, norm, specyfikacji technicznych czy systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wykonawca, który zastosuje podczas wykonywania zamówienia rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego w SWZ, będzie obowiązany uprzednio uzgodnić zmiany na piśmie z Zamawiającym i wykazać, że zastosowane przez niego w ramach realizacji umowy materiały, urządzenia, sprzęt lub wyposażenie spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ. Ewentualna równoważność musi być wykazywana głównie tam, gdzie Zamawiający ustalił opis przedmiotu zamówienia przy pomocy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty. Natomiast jeżeli Zamawiający dopuścił rozwiązania równoważne opisywane w dokumentacji, ale nie podał minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany będzie zaoferować produkt o właściwościach co najmniej takich samych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania (potwierdzających zgodność cech technicznych, jakościowych i funkcjonalnych z cechami technicznymi, jakościowymi i funkcjonalnymi wskazanymi w SWZ.
Wykonawca może realizować przedmiot umowy o cechach odpowiadających cechom wskazanym w opisie przedmiotu umowy lub lepszych od nich, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym (np. może wykonać roboty z zastosowaniem materiałów o parametrach lepszych niż wskazane przez Zamawiającego).
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
7. Zamawiający załączył do SWZ dokumentację projektową i techniczną potrzebną do wykonania przedmiotu zamówienia.
8. Dokumentacja określona wyżej jest kompletna i odzwierciedla stan faktyczny w zakresie warunków realizacji zamówienia.
9. Inwestycja będzie realizowana na terenie stanowiącym własność Zamawiającego.
10. Kody i nazwy według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Główny kod CPV:
45215140-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych.
Dodatkowe kody CPV:
45000000-7 Roboty budowlane.
45111300-1 Roboty rozbiórkowe.
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu.
45113000-2 Roboty na placu budowy.
45262300-4 Betonowanie.
45262310-7 Zbrojenie.
45262321-7 Wyrównywanie podłóg.
45262500-6 Roboty murarskie i murowe.
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach.
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne.
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych.
45315700-5 Instalowanie stacji rozdzielczych.
45316000-5 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych.
45320000-6 Roboty izolacyjne.
45324000-4 Roboty w zakresie okładziny tynkowej.
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne.
45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania.
45332200-5 Roboty instalacyjne hydrauliczne.
45332300-6 Roboty instalacyjne kanalizacyjne.
45410000-4 Tynkowanie.
45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej.
45421100-5 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów.
45421152-4 Instalowanie ścianek działowych.
45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian.
45432111-5 Kładzenie wykładzin elastycznych.
45432210-9 Wykładanie ścian.
45442100-8 Roboty malarskie.
45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe.
71250000-5 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe.
11. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonania przedmiotu zamówienia.
12. Składający oferty wykonawcy zobowiązani są do zapoznania z istotnymi przepisami prawa, aktami i regulacjami obowiązującymi w Polsce, które w jakikolwiek sposób mogą wpływać lub odnosić się do działań podejmowanych w związku z przetargiem i w następstwie podpisania umowy.
13. Wykonawcy są odpowiedzialni za staranne zaznajomienie się ze SWZ wraz z jej dodatkami, w tym również projektami budowlanymi i projektami wykonawczymi, przedmiarami robót, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), pozwoleniem na budowę, uzgodnieniami branżowymi, wszelkimi zmianami do SWZ sporządzonymi w okresie przetargowym oraz za uzyskanie wiarygodnych informacji dotyczących poszczególnych warunków i obowiązków, które mogą w jakikolwiek sposób oddziaływać na sumę czy istotę oferty lub na wykonanie robót.
14. Wymagany przez Zamawiającego min. okres gwarancji – 4 lata. Oferta Wykonawcy, który zaproponuje okres gwarancji krótszy niż 4 lata, zostanie odrzucona jako niezgodna ze SWZ.
15. Wszystkie materiały, w tym odpady powstałe w wyniku realizacji robót budowlanych w ramach projektu muszą być zagospodarowane (ponownie użyte, przetworzone, unieszkodliwione lub magazynowane) zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przepisami ochrony środowiska (w sposób przyjazny środowisku). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zezwolenia na wytwarzanie odpadów. Koszty wytworzenia, transportu i utylizacji odpadów należy uwzględnić w cenie oferty.
16. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.
17. Miejsce realizacji zamówienia: Namysłowskie Centrum Zdrowia – budynek A położony na działce nr 833/4 k.m. 2 w Namysłowie przy ul. Oleśnickiej 4.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45432210-9 - Wykładanie ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 919002,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 919002,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CRK-MANAGMENT Sp z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5761580976 REGON: 366694393

7.3.3) Ulica: ul. Dworcowa 17

7.3.4) Miejscowość: Olesno

7.3.5) Kod pocztowy: 46-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1130373,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2021-03-29 do 2021-10-30
2021-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane