„Remont – naprawa doraźna zewnętrznych dźwigarów zachodnich w przęśle 7-8 (nad ul. Droga Łąkowa) wiaduktu zachodniego i wschodniego” w ramach zadania – Remonty i utrzymanie obiektów inżynierskich

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00384135
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00384135/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 07:30
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8a021099-a5fa-4e5a-a0cb-5cc0e2f149e6
Identyfikator
8762403226
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wiaduktów drogowychRoboty budowlane w zakresie renowacji mostów

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF SZYMAŃSKISmólnik, PL · lot 0
652 398,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00384135 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont – naprawa doraźna zewnętrznych dźwigarów zachodnich w przęśle 7-8 (nad ul. Droga Łąkowa) wiaduktu zachodniego i wschodniego” w ramach zadania – Remonty i utrzymanie obiektów inżynierskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340534333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Waryńskiego 34A

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.grudziadz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm-grudziadz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1332949

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont – naprawa doraźna zewnętrznych dźwigarów zachodnich w przęśle 7-8 (nad ul. Droga Łąkowa) wiaduktu zachodniego i wschodniego” w ramach zadania – Remonty i utrzymanie obiektów inżynierskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a021099-a5fa-4e5a-a0cb-5cc0e2f149e6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384135

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038445/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Remont - naprawa doraźna zewnętrznych dźwigarów zachodnich w przęśle 7-8 (nad ul. Droga Łąkowa) wiaduktu zachodniego i wschodniego w ramach zadania - Remonty i utrzymanie obiektów inżynierskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308495

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDM.ZP.261.2.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego opracowania jest remont – naprawa doraźna uszkodzonych zewnętrznych (skrajnych) dźwigarów zachodnich w przęśle 7-8 (nad ul. Droga Łąkowa) wiaduktu zachodniego i wschodniego w ciągu ul. Gen. Józefa Hallera w Grudziądzu.
Zamierzenie budowlane polega na remoncie - naprawie doraźnej ww. dźwigarów w celu przywrócenia ich pierwotnej – projektowanej nośności, a w szczególności na:
- reprofilacji – uzupełnieniu betonu w miejscach ubytków i odspojenia wraz z oczyszczeniem skorodowanego zbrojenia i strun sprężających,
- wzmocnieniu skrajnych belek poprzez doprężenie zewnętrznymi kablami sprężającymi.
W ramach zamierzenia budowlanego nie powstaje nowy obiekt, nie zmieniają się także żadne parametry geometryczne ustroju całego obiektu ani remontowanej jego części.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa w szczególności dokumentacja zawarta w załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia konkretnej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznej albo systemu referencji technicznych przez odniesienie to rozumie się także normę/specyfikację/ocenę/system aktualną na dzień składania ofert albo normę zastępującą wskazaną normę, jak również rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, że zapewnia ono spełnienie wymagań Zamawiającego w stopniu nie mniejszym niż norma wskazana w dokumentach zamówienia. W razie rozbieżności pomiędzy normą wskazaną a normą późniejszą lub zastępującą, pierwszeństwo ma norma zapewniająca wyższy poziom zgodności, chyba że przepisy prawa, dokumenty oceny zgodności wymagają zastosowania konkretnej normy lub konkretnej wersji normy. Powyższe nie może prowadzić do naruszenia obowiązujących przepisów prawa, decyzji administracyjnych, uzgodnień, dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221121-6 - Roboty budowlane w zakresie wiaduktów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 652398,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 804013,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 652398,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MOSTY KUJAWY Krzysztof Szymański

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8881081007

7.3.3) Ulica: Mostki 1b

7.3.4) Miejscowość: Smólnik

7.3.5) Kod pocztowy: 87-815

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 652398,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane