Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PARCZEWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00384290
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00384290/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 08:52
Lokalizacja
Parczew, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f8da42ea-2246-4a99-a1c6-53d6b577a974
Identyfikator
5391333279
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaSpecjalne usługi projektoweRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnychRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowychRoboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowychRoboty w zakresie budowy płyt lotniskowychRoboty budowlane w zakresie nawierzchni lotniskRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie sprzętu gaśniczegoRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeSystem oświetlenia lotniska (PAPI)Usługi instalowania urządzeń nawigacyjnychUrządzenia kontroli ruchu lotniczegoOświetlenie lotniskSprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

Wykonawcy

1 przyznane

HELI FACTOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
3 280 410 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00384290 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PARCZEWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306489

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 136

1.5.2.) Miejscowość: Parczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-200

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: 83 3552113

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@spzozparczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzozparczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://spzozparczew.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8da42ea-2246-4a99-a1c6-53d6b577a974

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384290

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076243/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00277200

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPZOZ.ZP.26.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2662052,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj inwestycji pn. Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie.
2. Zamówienie finansowane jest w ramach zawartej umowy nr DOI.FM.SMPL.79.LSOR-MOD.2026.336.75” na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy SOR w SPZOZ w Parczewie”.
3. Zamówienie obejmuje przebudowę istniejącego, naziemnego lądowiska w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Parczewie przy ul. Kościelna 136, 21-200 Parczew.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Sporządzenie pełnobranżowej inwentaryzacji budowlanej dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowej;
2) Sporządzenie niezbędnych materiałów wyjściowych, map, ekspertyz do projektowania oraz załączników do uzyskania przez Zamawiającego wszelkich, wymaganych prawem opinii i uzgodnień elementów remontowanych, których charakter robót będzie tego wymagał;
3) opracowanie dokumentacji projektowej, opinii, uzgodnień oraz wszelkich dokumentów niezbędnych dla wykonania modernizacji na bazie załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego i ustaleń z Zamawiającym oraz zgodności z przepisami szczegółowymi ;
4) Wykonanie prac budowlano - montażowych oraz instalacyjnych zgodnie z dokumentacją projektową i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Zadanie powinno być zrealizowane kompleksowo i w sposób kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, wraz z dokonaniem niezbędnych odbiorów i przekazane Zamawiającemu „pod klucz”, to jest umożliwiające użytkowanie obiektu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.
5) Sprawowanie Nadzoru Autorskiego przez projektanta;
6) Uzyskanie odbiorów końcowych, uzgodnień i decyzji administracyjnych;
W szczególności należy uzyskać wszelkie, wymagane zgodnie z prawem polskim, uzgodnienia, opinie, dokumentacje niezbędne dla zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania do użytkowania, w tym aktualizację Instrukcji Operacyjnej Lądowiska, aktualizację Planu Ratowniczego Lądowiska oraz uzyskanie pozytywnej opinii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przygotowanie pełnej dokumentacji rejestracyjnej dla zmodernizowanego lądowiska.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych

45235000-3 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych

45235110-7 - Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych

45235111-4 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

34968200-2 - System oświetlenia lotniska (PAPI)

51240000-6 - Usługi instalowania urządzeń nawigacyjnych

34962000-8 - Urządzenia kontroli ruchu lotniczego

34997200-4 - Oświetlenie lotnisk

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3280410,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3688647,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3280410,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HELI FACTOR Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010664691

7.3.3) Ulica: ul. Lektykarska 4A

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-687

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

część robót ogólnobudowlanych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3280410,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane