Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

Gmina Pawłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00384366
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00384366/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 09:16
Lokalizacja
Pawłów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fcbd6dd-c4a4-4b75-aee3-1aef171a438b
Identyfikator
6641964396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty na placu budowyWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty murarskie i muroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

RAFAŁ SIKORARzepin Kolonia 85, gm. Pawłów, PL · lot 0
402 006,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00384366 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fcbd6dd-c4a4-4b75-aee3-1aef171a438b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fcbd6dd-c4a4-4b75-aee3-1aef171a438b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384366

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075092/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327429

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na nadbudowie budynku po byłej Szkole Podstawowej w
Świślinie związane ze zmianą konstrukcji dachu na działce o nr ewid. 224/2 w miejscowości Świślina, obr 0030 Świślina.
Istniejący obiekt to budynek po byłej Szkole Podstawowej w Świślinie (zwyczajowa nazwa Szkoła Podstawowa w Rzepinku)
zrealizowany w 1950r. w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek w segmentach bocznych o jednej kondygnacji
nadziemnej, w części centralnej o dwóch kondygnacjach nadziemnych. Konstrukcja dachu - stropodach płaski pokryty papą.
Budynek w chwili obecnej nie jest użytkowany. Ze względu na zły stan dachu i liczne przecieki zdecydowano się na zmianę
konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia. W ramach zaplanowanych robót zostaną rozebrane obecne warstwy
stropodachu, gzymsy do poziomu płyty stropowej oraz istniejące kominy. Zostaną wykonano nowe wieńce do poziomu góry
istniejących gzymsów oraz nowa konstrukcja dachu. Zaprojektowano dach wielospadowy o kącie nachylenia połaci
wynoszącym 30o, co znacznie zwiększy wysokość istniejącego budynku. Pokrycie dachu zaprojektowano z blachy płaskiej
na rąbek w kolorach szarości: antracytowym lub grafitowym. Nie przewiduje się robót elewacyjnych. Zostaną zamontowane
jedynie rynny i rury spustowe.
Nadbudowę budynku związaną ze zmianą konstrukcji dachu zaprojektowany w technologii
tradycyjnej murowanej. Forma architektoniczna tradycyjna, prosta.
Zestawienie podstawowych wielkości charakteryzujących obiekt istniejący:
1. Powierzchnia zabudowy: 316,00m2
2. Powierzchnia użytkowa: 382,36m2
3. Powierzchnia całkowita: 445,38m2
4. Kubatura brutto: 1147,08m3
5. Wysokość maksymalna (przed wejściem do budynku) n. p. t.: 3,64m i 6,87m
6. Nachylenie połaci dachu: 1o
7. Szerokość frontowa budynku 25,33m
8. Długość budynku: 14,33m
9. Liczba kondygnacji nadziemnych: 1 i 2
Zestawienie podstawowych wielkości charakteryzujących obiekt istniejący po projektowanej nadbudowie:
1. Powierzchnia zabudowy: 316,00m2
2. Powierzchnia użytkowa: 382,36m2
3. Powierzchnia całkowita: 445,38m2
4. Kubatura brutto: 1560,59m3
5. Wysokość maksymalna (przed wejściem do budynku) n. p. t.: 7,54m i 10,35m
6. Nachylenie połaci dachu: 30o
7. Szerokość frontowa budynku 25,33m
8. Długość budynku: 14,33m
9. Liczba kondygnacji nadziemnych: 1 i 2
Zakres robót budynku: roboty rozbiórkowe; wykonanie konstrukcji dachu wraz z pokryciem.
Kolejność realizacji: rozbiórka istniejącego pokrycia i gzymsów, wykonanie wieńcy i konstrukcji dachu, wykonanie pokrycia
dachu, obróbek, montaż rynien i rur spustowych.
2. Przedmiot zamówienia i standardy jakościowe szczegółowo określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna
wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz przedmiar robót. Stanowią one integralną część niniejszej SWZ.
3. Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową oraz warunkami
zawartymi w SWZ, wzorem umowy oraz z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej i sztuki
budowlanej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
4. Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców
zainteresowanych złożeniem oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu
zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie z osobami wskazanymi do kontaktu w SWZ
mając na uwadze, że wizje mogą być wykonywane wyłącznie w obecności pracowników Zamawiającego i w terminach
ustalonych z wyprzedzeniem. Wizja lokalna może odbyć się wyłącznie przed przewidzianym terminem składania ofert.
Osoby, które przybędą na wizję lokalną zobowiązane są posiadać przy sobie dokument tożsamości. Z odbycia wizji lokalnej
zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej (wzór
protokołu stanowi załącznik do SWZ).
Koszt odbycia wizji lokalnej (związany z dojazdem na miejsce, użyciem własnych pracowników, itp.) oraz odpowiedzialność
za interpretację treści uzyskanych informacji i inne skutki odbycia wizji lokalnej ponoszą sami Wykonawcy.
Brak udziału w wizji lokalnej Wykonawcy skutkuje odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
5. Wszystkie zastosowane materiały powinny odpowiadać obowiązującym normom oraz posiadać wymagane atesty i
certyfikaty oraz nie mogą stanowić zagrożenia dla higieny i zdrowia użytkowników wg wymogów ustawy z dnia 7 lipca 1994
r. - Prawo budowlane. W zależności od zastosowanych materiałów należy bezwzględnie przestrzegać technologii i
wymagań producentów. Przed odbiorem końcowym należy przedstawić komplet certyfikatów PZH i załączyć je do
dokumentacji odbiorowej.
6. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pełnej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres
minimum 36 miesięcy dla robót budowlanych licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
Przedłużenie min. okresu gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 402006,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 428444,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 402006,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RS-BAU Rafał Sikora

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6641980194

7.3.4) Miejscowość: Rzepin Kolonia 85, gm. Pawłów

7.3.5) Kod pocztowy: 27-225

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty dekarskie wykonywane przez firmę Roboty Ogólnobudowlane i Instalacyjne Grzegorz Zieja, Nieczulice 25,27-225 Pawłów.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 402006,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane