Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00384518
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00384518/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 09:57
Lokalizacja
Kolno, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-837c2cac-fdcc-405b-9e47-4cf1c7c9e5e7
Identyfikator
2910054005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

2 przyznane

BIK - PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁomża, PL · lot 0
439 528,11 PLN
BIK - PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁomża, PL · lot 1
708 887,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00384518 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450672596

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 48

1.5.2.) Miejscowość: Kolno

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-500

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 862782916

1.5.8.) Numer faksu: 862782916

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiatkolno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatkolno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-837c2cac-fdcc-405b-9e47-4cf1c7c9e5e7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-837c2cac-fdcc-405b-9e47-4cf1c7c9e5e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384518

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042282/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock - Popki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304138

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowe nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki.

Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach:
1) Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo
2) Remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki

OPIS CZĘŚCI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

Część 1 – Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo
na odcinku w km 0+024 do km 0+747 o długości 723 m

W ramach remontu zostanie wykonane:
1) roboty pomiarowe i przygotowawcze;
2) lokalne usunięcie zakrzaczeń oraz pojedynczych elementów kolidujących z zakresem robót,
3) rozbiórka uszkodzonych fragmentów istniejących nawierzchni bitumicznych, betonowych oraz elementów drogowych przeznaczonych do odtworzenia;
4) frezowanie lokalnych nierówności istniejącej nawierzchni bitumicznej;
5) oczyszczenie oraz wyprofilowanie istniejących rowów przydrożnych;
6) wykonanie lokalnych robót ziemnych związanych z dostosowaniem poboczy, zjazdów oraz krawędzi jezdni;
7) wykonanie koryta oraz przygotowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
8) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego w miejscach wymagających odtworzenia konstrukcji nawierzchni;
9) oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni emulsją asfaltową;
10) wykonania warstwy wyrównawczej z mieszanki mineralno-bitumicznej AC 16W o średniej grubości około 3 cm;
11) wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S o grubości 3 cm;
12) regulacji oraz uzupełnienia poboczy kruszywem łamanym o grubości do 15 cm, szer. 1 m;
13) odtworzenia i regulacji wysokościowej istniejących zjazdów;
14) przełożenia istniejących nawierzchni z kostki brukowej w zakresie wynikającym
z dostosowania wysokościowego;
15) odtworzenia uszkodzonych zjazdów z płyt betonowych poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej;
16) regulacji wysokościowej elementów infrastruktury technicznej znajdujących się w pasie drogowym;
17) wykonanie oznakowania poziomego;
18) uporządkowania terenu po zakończeniu robót oraz wykonania inwentaryzacji powykonawczej.

1.1. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie trwania okresu gwarancji na żądanie Zamawiającego do dwukrotnego uzupełnienia poboczy nieutwardzonych z materiału przewidzianego w dokumentacji projektowej w terminie wskazanym przez Zamawiającego.

1.2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 3.1 (Część nr 1) i 3.2 (Część nr 2) do niniejszej SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 4.1 (Część nr 1) i 4.2 (Część nr 2) do SWZ oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6.1 (Część nr 1) i 6.2 (Część nr 2) do SWZ.

2. Ponadto do zadań Wykonawcy należało będzie opracowanie danych zgodnie ze strukturą bazy danych eDIOM wskazanego odcinka drogi i wprowadzenie ich do książki drogi. Książki drogi Zamawiający prowadzi w wersji elektronicznej w programie eDIOM Designers (zgodnie z załącznikiem nr 11 do SWZ).

3. Ze względu na wynagrodzenie ryczałtowe przedmiary robót mają charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 749014,31 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowe nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo oraz remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki.

Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach:
1) Remont drogi powiatowej nr 1868B (ul. Sikorskiego) w m. Grabowo
2) Remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki

OPIS CZĘŚCI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

Część 2 – Remont drogi powiatowej nr 1901B Mały Płock – Popki
na odcinku w km 0+990 do km 2+411 o długości 1421 m

W ramach remontu zostanie wykonane:
1) mechaniczne karczowanie pojedynczych krzaków i podszycia;
2) oczyszczenie rowów wraz z wyprofilowaniem dna oraz skarp rowów;
3) oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni drogowej emulsją asfaltową;
4) wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną mechanicznie, grubości 4 cm, na szerokości 3,7 m;
5) ponowne oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni emulsją asfaltową;
6) wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowej o grubości
4 cm i szerokości 3,6 m;
7) regulację i uzupełnienie poboczy mieszanką kruszywa łamanego 0–31 mm C50/30
o grubości do 15 cm i szerokości 1,25 m;
8) remont istniejących przepustów pod koroną drogi w km 1+340 oraz 1+998 poprzez wymianę rur betonowych na rury PEHD o tych samych parametrach, tj. długości 10 m i średnicy 600 mm;
9) inwentaryzacja powykonawcza.

1.1. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie trwania okresu gwarancji na żądanie Zamawiającego do dwukrotnego uzupełnienia poboczy nieutwardzonych z materiału przewidzianego w dokumentacji projektowej w terminie wskazanym przez Zamawiającego.

1.2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 3.1 (Część nr 1) i 3.2 (Część nr 2) do niniejszej SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 4.1 (Część nr 1) i 4.2 (Część nr 2) do SWZ oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6.1 (Część nr 1) i 6.2 (Część nr 2) do SWZ.

2. Ponadto do zadań Wykonawcy należało będzie opracowanie danych zgodnie ze strukturą bazy danych eDIOM wskazanego odcinka drogi i wprowadzenie ich do książki drogi. Książki drogi Zamawiający prowadzi w wersji elektronicznej w programie eDIOM Designers (zgodnie z załącznikiem nr 11 do SWZ).

3. Ze względu na wynagrodzenie ryczałtowe przedmiary robót mają charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.) Wartość części: 1060786,73 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 439528,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 484210,47 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 439528,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIK-PROJEKT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 200089637

7.3.3) Ulica: Meblowa 37

7.3.4) Miejscowość: Łomża

7.3.5) Kod pocztowy: 18-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 439528,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 708887,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 962214,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 708887,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIK-PROJEKT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 200089637

7.3.3) Ulica: Meblowa 37

7.3.4) Miejscowość: Łomża

7.3.5) Kod pocztowy: 18-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 708887,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane