Budowa elementów małej architektury przy ul. Morcinka w Czerwionce-Leszczynach – Nasz zielony skwer
ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00384603
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00384603/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-10 10:18
- Lokalizacja
- Czerwionka-Leszczyny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-07762634-aedf-4c4c-be91-d0fd582f6de0
- Identyfikator
- 6423024956
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00384603 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa elementów małej architektury przy ul. Morcinka w Czerwionce-Leszczynach – Nasz zielony skwer
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240785475
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Polna 6
1.5.2.) Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-238
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324272743
1.5.8.) Numer faksu: 324272743 wew.27
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Roboty związane z budową dróg i autostrad
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa elementów małej architektury przy ul. Morcinka w Czerwionce-Leszczynach – Nasz zielony skwer2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07762634-aedf-4c4c-be91-d0fd582f6de0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384603
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022323/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa elementów małej architektury przy ul. Morcinka w Czerwionce-Leszczynach - Nasz zielony skwer
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305845
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDiSK-ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 440649,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu skweru przy ulicy Morcinka w Czerwionce-Leszczynach na działkach nr 300; 4711/301 oraz 5243/298 poprzez urządzenie czterech głównych stref, wprowadzenie na całym terenie ścieżek oraz placyków z nawierzchni przepuszczalnej –mineralnej, budowę elementów małej architektury i nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Zamawiający nie realizuje całości przedsięwzięcia objętego zgłoszeniem zamiaru budowy z pominięciem montażu lamp solarnych oraz reflektorów (część elektryczna). W zakres przedmiotowej inwestycji nie wchodzi wskazana w dokumentacji projektowej wycinka drzew (Zamawiający dokonał wycinki na własny koszt) . Przedmiot zamówienia obejmować będzie między innymi:
- roboty rozbiórkowe,
- roboty ziemne wraz z mechanicznym i ręcznym wykonaniem koryta na całej szerokości ścieżek i placyków w gruncie kat. I-IV na powierzchni 1 200,10 m2,
- ręczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w ilości 1 200,10 m2,
- wykonanie warstwy odsączającej o grubości 20,00 cm na powierzchni 1 200,10 m2,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego - warstwa o grubości po zagęszczeniu 12 cm w ilości 1 063,10 m2,
- wykonanie nawierzchni mineralnej przepuszczalnej typu kamienny dywan o grubości po zagęszczeniu 5,00 cm na powierzchni 1 063,00 m2,
- wywóz gruzu i nadmiaru materiału z korytowania,
- montaż obrzeży typu ekobord na ławie betonowej na długości 685,00 m,
- wykonanie nawierzchni dekoracyjnej pod rabaty z kory sosnowej o grubości 5,00 cm ze wzmocnieniem podłoża agrowłókniną na powierzchni 278,50 m2,
- ręczne obsadzenie łąki kwietnej na powierzchni 80,00 m2,
- odtworzenie zieleni wraz z pielęgnacją;
- montaż elementów małej architektury zgodnie z dokumentacją projektową
- nasadzenia drzew, krzewów i bylin zgodnie z dokumentacją projektową,
- wykonanie pozostałych prac w tym nadzór branżowy, obsługa geodezyjna oraz wykonanie inwentaryzacji powykonawczej ,
- uporządkowanie terenu po zakończeniu prac.
2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych standardów z zakresu fachowości i praktyki inżynierskiej, jakich wymaga realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia oraz wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa i normami.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w :
- dokumentacji projektowej „Projekt budowy elementów małej architektury przy ul. Morcinka w Czerwionce – Leszczynach ”.
- Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- przedmiarze robót, który stanowi materiał pomocniczy do wyceny.
Wszystkie dokumenty, o których mowa powyżej stanowią załącznik do niniejszej SWZ i są jej integralną częścią.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45112330-7 - Rekultywacja terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 492232,59 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 649854,90 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 492232,59 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LECHBUDEX Firma Inżynieryjno – Budowlana Lech Pastuszka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 273175423
7.3.3) Ulica: Szkolna 33
7.3.4) Miejscowość: Przegędza
7.3.5) Kod pocztowy: 44-238
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 492232,59 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |