Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Kopalina
Gmina Pokój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00385194
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00385194/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-10 12:47
- Lokalizacja
- Pokój, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6c5c6015-4795-45a4-82a1-7e63fa4d5485
- Identyfikator
- 7521359322
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385194 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Kopalina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pokój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412740
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Pokój
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-034
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminapokoj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminapokoj.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c5c6015-4795-45a4-82a1-7e63fa4d54851.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Kopalina2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c5c6015-4795-45a4-82a1-7e63fa4d5485
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385194
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007551/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Kopalina
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280706
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ST.I.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi wykonanie zadania pn: „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Kopalina
Opis stanu istniejącego:
Istniejąca droga dojazdowa do gruntów rolnych przebiega przez teren zabudowany. Na wyżej wymienionym odcinku drogi występuje istniejąca nawierzchnia twarda nieulepszona. Pas drogowy istniejącej drogi leży na działce nr 359.
Szerokość istniejącego pasa drogowego jest zmienna od 10,00 m do 19,50 m.
Istniejące pobocze gruntowe ma szerokość 0,75m do 1,00 m.
Wzdłuż przebudowywanej drogi występuje infrastruktura techniczna:
a) sieć wodociągowa,
b) sieć energetyczna.
c) sieć teletechniczna.
Zakres i cel opracowania
Celem niniejszego opracowania jest Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Kopalina o długości 130,00 m (od km 0+006,50 do km 0+136,50).
Na budowanym odcinku drogi odbywać się będzie ruch dwukierunkowy 1/1.
Droga będzie posiadać 1 pas ruchu plus mijankę.
Budowany odcinek drogi obejmować będą wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości
jezdni 3,5 m oraz 1 mijanki o szerokości 1,50 m.
Na projektowanym odcinku projektuje się utwardzenie pobocza o szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego 0/31,5 o grubości 10,0 cm.
Układ konstrukcyjny obiektu
Przebieg trasy
Droga dojazdowa do gruntów rolnych tworzy lokalny układ komunikacyjny w miejscowości Kopalina.
Początek budowanej drogi rozpoczyna się na granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 1348 O
działka nr 358 w km 0+006,50, a kończy się w km 0+136,50.
Długość projektowanego odcinka drogi wynosi 130,00 m.
Droga przebiega wzdłuż przylegających do drogi gospodarstw rolnych.
Projektowany odcinek drogi składa się z odcinków prostych i 4 łuków poziomych,
Lokalizacja łuków:
- km -0+000,17 ÷ 0+008,46 W-1 lewy
- km 0+032,26 ÷ 0+071,22 W-2 prawy
- km 0+094,01 ÷ 0+106,58 W-3 lewy
- km 0+116,93 ÷ 0+131,42 W-4 lewy
Wszystkie punkty główne trasy, wierzchołki łuków podano w układzie współrzędnych x, y
( tabela – plan sytuacyjny).
Parametry łuków przedstawiono na planie sytuacyjnym rys. Nr 2 i profilu podłużnym rys. Nr 3
Przekrój normalny i konstrukcyjny nawierzchni
Konstrukcję nawierzchni jezdni, mijanki, zaprojektowano zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów technicznobudowlanych dotyczących dróg publicznych Dz. U. z 20.07.2022 poz. 1518.:
Jezdnia i mijanki
- 4 cm warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 50/70
- 6 cm warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W 50/70
- 20 cm warstwa podbudowy z kruszywa łamanego bazaltowego 0/31,5 stabilizowanego
mechanicznie
- 20 cm podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego spoiwem hydraulicznym – C1,5/2,0
Projektuje się przekrój poprzeczny jezdni jednostronny 2%.
Profil podłużny
Niweletę projektowanego odcinka drogi zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącego terenu.
Pochylenie niwelety jest zmienne i wynosi od imin = 0,05% (lokalnie) do imax = 4,17%
Odwodnienie
Odwodnienie projektowanego odcinka drogi - nawierzchni bitumicznej zaprojektowano jako
odwodnienie powierzchniowe na nie utwardzony teren w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184204,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 675270,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184204,53 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Vianko Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561987119
7.3.3) Ulica: Waryńskiego 3
7.3.4) Miejscowość: Zawadzkie
7.3.5) Kod pocztowy: 47-200
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184204,53 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |