Remont piwnicy w Szkole Podstawowej w Stęszewie ul. Poznańska 25.
Szkoła Podstawowa w Stęszewie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00385344
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00385344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-10 13:22
- Lokalizacja
- Stęszew, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a95033dd-29e4-4b16-a6f4-fa3677209305
- Identyfikator
- 7772742159
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385344 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont piwnicy w Szkole Podstawowej w Stęszewie ul. Poznańska 25.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Stęszewie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000265046
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poznańska 25
1.5.2.) Miejscowość: Stęszew
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-060
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp.steszew@steszew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp.steszew.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_steszew1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont piwnicy w Szkole Podstawowej w Stęszewie ul. Poznańska 25.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a95033dd-29e4-4b16-a6f4-fa3677209305
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297660
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP.231.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie piwnicy w Szkole Podstawowej w Stęszewie ul. Poznańska 25. W zakres prac wchodzą roboty wskazane w przedmiarach.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Dokumentacja zamówienia dotycząca robót ogólnobudowlanych – Załącznik nr 1 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie „Załącznik nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia”,
2) Dokumentacja zamówienia dotycząca instalacji elektrycznych – Załącznik nr 1 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie „Załącznik nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442100-8 - Roboty malarskie
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314310-7 - Układanie kabli
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotem zamówienia było wykonanie robót budowlanych w budynku placówki oświatowej. Specyfika funkcjonowania szkoły oraz bezwzględne wymogi bezpieczeństwa (zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki) powodują, że kluczowym warunkiem realizacji zamówienia było przeprowadzenie całości prac w okresie wakacyjnym i tuż po nim, tj. w czasie wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Prowadzenie robót budowlanych w trakcie roku szkolnego jest niemożliwe, gdyż uniemożliwia realizację programu nauczania oraz zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu uczniów oraz personelu.W toku postępowania doszło do obiektywnego skumulowania ustawowych procedur formalnych, których realizacja była obowiązkiem Zamawiającego. Na czas trwania przetargu wpłynęły kolejno:
1. Konieczność modyfikacji SWZ i proporcjonalnego przesunięcia terminu składania ofert w odpowiedzi na pytania wykonawców (zgodnie z art. 137 ust. 3 Pzp);
2. Konieczność uruchomienia procedury wyjaśniającej w zakresie rażąco niskiej ceny wobec wykonawcy najwyżej ocenionego (art. 224 ust. 1 Pzp) oraz procedury wezwania i uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych (art. 128 ust. 1 Pzp). Oferta tego wykonawcy została ostatecznie odrzucona z uwagi na niekompletność dokumentacji;
3. Niezłożenie wymaganych podmiotowych środków dowodowych przez drugiego w kolejności wykonawcę, co również skutkowało koniecznością odrzucenia jego oferty.
Powyższe okoliczności sprawiły, że czas pozostały do 10 września br. uniemożliwia terminowe, bezpieczne i zgodne ze sztuką budowlaną wykonanie przedmiotu zamówienia. Ponieważ pierwotny termin realizacji robót (okres wakacji i tuż po nim) stanowił kluczowy element zamówienia, a jego zmiana na dalszy okres trwania roku szkolnego jest niemożliwa z przyczyn prawno-organizacyjnych, zaistniała obiektywna i niemożliwa do usunięcia wada. Zawarcie umowy w tym momencie obligowałoby strony do wykonania świadczenia niemożliwego, co czyni unieważnienie postępowania w pełni uzasadnionym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2026-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |