po terminietermin 2026-08-18 09:45
Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Obryte wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027”
GMINA OBRYTE
bez wadiumSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00385638
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00385638/01
- Typ
- Contract Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-10 14:33
- Termin
- 2026-08-18 09:45
- Lokalizacja
- Obryte, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb85c7e9-0a2c-4657-b350-34d8d4281e19
- Identyfikator
- 5681546196
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385638 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Obryte wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OBRYTE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668137
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Obryte 185
1.5.2.) Miejscowość: Obryte
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-215
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugobryte@obryte.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.obryte.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Obryte wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb85c7e9-0a2c-4657-b350-34d8d4281e19
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385638
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00113777/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Świadczenie usług dowozu i odwozu uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Obryte wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://obryte.ezamawiajacy.pl/pn/obryte/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wniosków, zawiadomień, dokumentów oraz przekazywanie informacji, odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy zakupowej eZamawiający dostępnej pod adresem: https://obryte.ezamawiajacy.pl. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem platformy zakupowej.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja elektroniczna w postępowaniu odbywa się zgodnie z wymaganiami określonymi w regulaminie oraz instrukcji użytkownika platformy eZamawiający. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu powinien posiadać konto na platformie. Instrukcja korzystania z platformy dostępna jest pod adresem: https://obryte.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_action=publicFilesList&folder=002c&clientName=obryte&MP_module=main. Zamawiający dopuszcza w szczególności formaty: .doc, .docx, .pdf, .xls, .xlsx, .zip. Ofertę oraz oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa się w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa należy przekazać w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO Zamawiający informuje, że administratorem danych osobowych jest Wójt Gminy Obryte, Obryte 185, 07-215 Obryte, e-mail: ugobryte@obryte.pl. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod adresem iod@obryte.pl. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem ZPŚ.271.4.2026. Dane będą przechowywane przez okres wynikający z art. 78 Pzp oraz przepisów kancelaryjnych i archiwalnych. Odbiorcami danych będą osoby lub podmioty, którym dokumentacja postępowania zostanie udostępniona na podstawie art. 18 oraz art. 74 Pzp, a także podmioty obsługujące system teleinformatyczny postępowania. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do danych, ich sprostowania oraz żądania ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Osobie, której dane dotyczą, nie przysługuje prawo do usunięcia danych w zakresie wyłączonym art. 17 ust. 3 RODO, prawo do przenoszenia danych ani prawo sprzeciwu wobec przetwarzania opartego na art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Pzp. Wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania danych nie ogranicza ich przetwarzania do czasu zakończenia postępowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZPŚ.271.4.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w roku szkolnym 2026/2027 usług dowozu i odwozu 245 uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Obryte wraz z zapewnieniem opieki. Usługa będzie realizowana w formie publicznego przewozu regularnego na podstawie imiennych biletów miesięcznych. Wykonawca zapewnia pojazdy, kierowców i pełnoletnich opiekunów oraz uzyskuje dokumenty wymagane do legalnego wykonywania przewozów. Do realizacji wymagane są co najmniej trzy pojazdy zapewniające odpowiednio minimum 20, 60 i 60 miejsc siedzących dla uczniów. Maksymalny zakres zamówienia wynosi 245 biletów miesięcznie i 2 450 biletów w całym okresie realizacji, a minimalny gwarantowany zakres – 1 960 biletów. Szczegółowy zakres tras i zasady realizacji określa OPZ.”
4.2.6.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2027-06-25
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena porównawcza brutto – 60%. Punkty w kryterium ceny zostaną obliczone według wzoru: C = (Cmin / Cof) × 60, gdzie Cmin oznacza najniższą cenę porównawczą brutto spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, a Cof – cenę porównawczą brutto badanej oferty. Termin płatności faktury – 40%: 14 dni – 0 pkt, 21 dni – 20 pkt, 30 dni – 40 pkt. Wykonawca wskazuje dokładnie jeden z terminów: 14, 21 albo 30 dni. Łączna liczba punktów: P = C + T. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą łączną liczbą punktów.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności faktury
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej – Wykonawca posiada ważne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie przewozu osób albo równoważny dokument wydany w państwie siedziby Wykonawcy, ewentualnie dokument zachowujący moc na podstawie przepisów przejściowych;
w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej – Wykonawca dysponuje co najmniej trzema pojazdami wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2007 r., zapewniającymi odpowiednio minimum 20, 60 i 60 miejsc siedzących dla uczniów, niewliczając miejsca kierowcy i miejsca opiekuna; każdy pojazd posiada ABS i drzwi otwierane automatycznie przez kierowcę.
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym ani sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Formularz ofertowy; zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby oraz właściwe oświadczenia tego podmiotu – jeżeli dotyczy; oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp – jeżeli dotyczy; pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli dotyczy.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia składa każdy z Wykonawców, natomiast oświadczenie o spełnianiu warunków udziału każdy z nich składa w zakresie, w jakim wykazuje spełnianie danego warunku. Uprawnienie do prowadzenia działalności transportowej musi posiadać ten z Wykonawców, który będzie wykonywał usługi wymagające tego uprawnienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Poza przypadkami wynikającymi bezpośrednio z Pzp Strony przewidują następujące zmiany umowy:1) zmiany kalendarza roku szkolnego wprowadzonej aktem właściwego organu, wyłącznie przez odpowiednie przeniesienie dni przewozu w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., bez zwiększenia liczby kursów, pojazdów i maksymalnego zakresu;
2) zmiany stawki VAT - cena netto pozostaje bez zmian, a cena brutto zmienia się od dnia wejścia w życie nowej stawki;
3) czasowej zmiany przebiegu trasy lub obsługiwanych przystanków komunikacyjnych, spowodowanej niezależnymi od Wykonawcy okolicznościami uniemożliwiającymi wykonywanie przewozów zgodnie z zezwoleniem, w szczególności zamknięciem drogi, objazdem, pracami drogowymi albo blokadą drogową, na zasadach określonych w art. 20a ustawy o transporcie drogowym; jeżeli takie okoliczności trwają dłużej niż 14 dni, dalsze odstępstwo wymaga decyzji organu właściwego w sprawach zezwoleń; zmiana nie może zwiększać liczby pojazdów, dziennej liczby kursów ani maksymalnego zakresu biletów i nie powoduje zmiany jednostkowej ceny ofertowej;
4) czasowego zawieszenia kursów w okresie działania siły wyższej albo decyzji władz publicznych uniemożliwiającej przewóz, bez przedłużenia końcowego terminu umowy i bez wynagrodzenia za świadczenia niewykonane w okresie zawieszenia; postanowienie to nie powoduje obniżenia minimalnego gwarantowanego zakresu określonego w § 5 ust. 5;
5) waloryzacji na zasadach określonych w § 12.
2. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej albo elektronicznej opatrzonej kwalifikowanymi podpisami, pod rygorem nieważności, z wyjątkiem zmiany ceny jednostkowej wynikającej bezpośrednio z mechanizmu waloryzacji określonego w § 12 oraz czynności organizacyjnych, które zgodnie z umową nie stanowią jej zmiany.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-18 09:45
8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma zakupowa: obryte.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-18 10:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-19
| 2026-08-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |