Remont konserwatorski elewacji i schodów zewnętrznych wraz z remontem izolacji ścian piwnic i termomodernizacją ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie przy ul. Sucharskiego 38

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 124 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00385642
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00385642/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 14:34
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a38341d-5b3a-44f0-be6e-afac250f188b
Identyfikator
6792482034
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

TREEBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMyślenice, PL · lot 0
474 755,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385642 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont konserwatorski elewacji i schodów zewnętrznych wraz z remontem izolacji ścian piwnic i termomodernizacją ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie przy ul. Sucharskiego 38

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 124 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000709610

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: FERDYNANDA WEIGLA 2

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-989

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp124@mjo.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sp124.nazwa.pl/wordpress/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a38341d-5b3a-44f0-be6e-afac250f188b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont konserwatorski elewacji i schodów zewnętrznych wraz z remontem izolacji ścian piwnic i termomodernizacją ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie przy ul. Sucharskiego 38

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a38341d-5b3a-44f0-be6e-afac250f188b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385642

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00237498/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Remont konserwatorski elewacji i schodów zewnętrznych wraz z remontem izolacji ścian piwnic i termomodernizacją ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie przy ul. Sucharskiego 38.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259597

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP124/ZP/1/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 411628,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji technicznej z wyłączeniem część izolacji fundamentów, opaski przy budynku i zagospodarowania, wymiany drzwi wejściowych głównych, remontu wskazanych schodów betonowych od strony wejścia głównego i od strony boiska, wymiany rynien i rur spustowych tytanowo-cynkowych (rynny i rury spustowe z PCV podlegają wymianie) przy budynku Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie przy ul. Sucharskiego 38. Zakres prac nieobjęty przedmiotem zamówienia – wskazano na szkicu nr 3.
Przy realizacji zamówienia Wykonawca powinien dodatkowo uwzględnić:
1) Na działce 146/3 prowadzona jest w chwili obecnej rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 124 na podstawie pozwolenia na budowę nr 1407/6740.1/2022 z dnia 09.11.2022 r., która przewiduje połączenie nowo budowanej części szkoły z istniejącym budynkiem. W związku z powyższym w trakcie prowadzenia robót należy zabezpieczyć nowe elementy budynku w tym m.in. dach, ściany oraz przylegające zagospodarowanie terenu. Schemat połączenia nowego oraz istniejącego budynku przedstawiono na szkicu nr 1 i 2. Sposób montażu rusztowań nie może ingerować w nowo budowany budynek;
2) W trakcie realizacji Wykonawca zobowiązany jest do organizowania komisji konserwatorskich z udziałem przedstawicieli Miejskiego Konserwatora Zabytków mających na celu uzgodnienie:
- próbki faktury tynku i proponowanej kolorystyki wyprawy tynkarskiej, które winny być maksymalnie zbliżone do oryginalnych;
- rodzaju i koloru blachy na obróbki blacharskie, rynny, rury spustowe i parapety;
- próbkę lastryka na wykończenie betonowych stopni wejściowych, nawiązująca do rozwiązań historycznych;
- formę opraw oświetleniowych na elewacji;
3) Dach istniejącego budynku oraz jego obróbki wraz z gzymsem należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem na czas prowadzenia robót;
4) Rury spustowe należy zdemontować na czas prowadzenia robót, zabezpieczyć oraz ponownie zamontować po wykonaniu remontu elewacji. W czasie prowadzenia robót budowlanych należy zapewnić tymczasowe odprowadzenie wód opadowych z rynien. Pozostałe elementy instalacji odprowadzającej wody opadowe tj. m.in. czyszczaki, wymiana rur PCV na rury tytanowo-cynkowe należy wykonać zgodnie opisem zawartym w dokumentacji technicznej;
5) Należy zapewnić nadzór ornitologa i w razie stwierdzenia występowania gatunków chronionych sporządzić ekspertyzę ornitologiczną oraz uzyskać decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska;
6) Należy zapewnić wykonanie pod nadzorem dendrologa zabezpieczeń związanych z zielenią (drzewa, krzewy, trawniki) w rejonie prowadzonych prac a następnie przywrócić teren budowy i jego zaplecza do stanu pierwotnego (wg wytycznych zawartych w operacie dendrologicznym);
7) Przed przystąpieniem do prac, w trakcie ich wykonywania i po ich zakończeniu należy sporządzić ich szczegółową dokumentację (m.in. fotograficzną) w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację i dokładną lokalizację przestrzenną wszystkich czynności, użytych materiałów oraz dokonanych odkryć, którą należy przekazać Zamawiającemu w dniu zgłoszenia zakończenia prac;
8) Instalacja odgromowa podlega demontażowi i ponownemu montażowi oraz zabezpieczeniu na czas wykonywania robót. Należy wykonać uziemienie szpilkowe o rezystancji nieprzekraczającej 10 Ω, zgodnie z wymogami normy PN-EN 62305 dotyczącymi ochrony odgromowej obiektów budowlanych;
9) Należy zabezpieczyć wszystkie elementy zagospodarowania terenu, w tym chodniki, drogi dojazdowe, elementy małej architektury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 466170,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 848700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 474755,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TREEBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 382293902

7.3.4) Miejscowość: Myślenice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-400

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

branża elektryczna

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 474755,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy pkt. 8.3.):
Uzupełnienie informacji:
Termin wykonania całego przedmiotu zamówienia: do 50 dni roboczych od dnia przekazania terenu budowy. Teren budowy zostanie przekazany do 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż 29.06.2026 r.
Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane