Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 318 i Przedszkola nr 352 przy ul. Teligi 3 w Warszawie – zamówienie podobne.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00385763
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00385763/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 15:01
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efcc7871-fcb2-4425-9b0c-a5f4452e1720
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkach

Wykonawcy

1 przyznane

TOPAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRadom, PL · lot 0
3 900 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385763 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 318 i Przedszkola nr 352 przy ul. Teligi 3 w Warszawie – zamówienie podobne.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 318 i Przedszkola nr 352 przy ul. Teligi 3 w Warszawie – zamówienie podobne.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efcc7871-fcb2-4425-9b0c-a5f4452e1720

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385763

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych w m.st. Warszawie - zakres 1

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349914

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa faktyczna:
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w dn. 18.08.2025 r., po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
 Zamówienie podobne zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego, opublikowanym w BZP 10.07.2025 r. pod numerem 2025/BZP 00320054/01 i obejmuje swym zakresem:
1) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej,
2) wymianę opraw oświetleniowych,
3) wymianę instalacji elektrycznych,
4) remont lub przebudowę łącznika pomiędzy przedszkolem, a stołówką.
 Wartość zamówienia podobnego wynosi 3 093 167,06 zł netto i nie przekracza przewidzianego w Ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego progu 3 252 032,52 zł netto.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-52d65161-2dd2-4f87-a183-25167a57749a

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 64/WZP/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 318 i Przedszkola nr 352 przy ul. Teligi 3 w Warszawie i obejmuje wykonanie:
- Instalacji wentylacji mechanicznej;
- Wymianę opraw oświetleniowych;
- Wymianę instalacji elektrycznych.
ZAKRES ZAMÓWIENIA
1) Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w:
a) Przedszkolu w zakresie:
• Części dydaktycznej,
• Części administracyjnej,
• Zmiany sposobu zasilania centrali wentylacyjnej znajdującej się na dachu stołówki z nagrzewnicy elektrycznej na zasilenie z CT;
b) Szkole Podstawowej w zakresie:
• Sali gimnastycznej,
• Forum,
• Obszaru „zerówki”,
• Szatni.
2) Wymiana instalacji elektrycznej w zakresie:
a) Instalacji elektrycznej wewnętrznej,
b) Instalacji oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego wraz z osprzętem i oprawami,
c) Instalacji i montażu gniazd wtykowych,
d) Instalacji zasilania urządzeń technologicznych i instalacji technicznych,
e) Ochrony przeciwporażeniowej, instalacji połączeń wyrównawczych oraz ochrony przepięciowej,
f) Tras kablowych,
g) Sieci strukturalnej oraz sieci Wi-Fi,
h) Systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN),
i) Telewizji dozorowej (CCTV),
j) Instalacji wideodomofonowej oraz system dostępu,
k) Instalacji do tablic multimedialnych,
l) Instalacji nagłośnienia forum,
m) Instalacji kompensacji mocy biernej,
n) Montażu rozdzielnic lokalnych oraz systemów bezpieczeństwa.
3) Wymiana instalacji oświetleniowej na terenie całego obiektu objętego Umową.
Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa.
Klauzule społeczne
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie następujących robót: prac przygotowawczych i porządkowych, robót rozbiórkowych, robót wykończeniowych, robót elektrycznych i teletechnicznych, robót sanitarnych.
4. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 3 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów.
5. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu dokumentowania i weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte są w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do Zaproszenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
a) Projektowane postanowienia umowy (PPU) - załącznik nr 2 do Zaproszenia;
b) Opis Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 3 do Zaproszenia,
c) Dokumentacja techniczna, tj. dokumentacja projektowa, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (dalej „STWiOR”), przedmiary robót - załącznik nr 4 do Zaproszenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3900000,00 PLN

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOPAZ Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962960534

7.3.3) Ulica: Opoczyńska

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3900000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zobowiązuje się do rozpoczęcia realizacji robót budowlanych będących przedmiotem umowy w terminie 7 dni od dnia przekazania terenu budowy oraz zakończy realizację przedmiotu umowy w terminie 70 dni dla zakresu dotyczącego wentylacji mechanicznej, tj. do dnia 02.10.2026 r. oraz 120 dni od dnia zawarcia umowy w pozostałym zakresie, tj. do dnia 21.11.2026r.
2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane