Utworzenie Centrum Sztuki i Edukacji przy Dworku „Zacisze” w Miechowie

Gmina Miechów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00385967
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00385967/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-10 17:43
Lokalizacja
Miechów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e02cb0e0-6b8d-4bf6-bdbf-872291000067
Identyfikator
6590003697
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWindyInstalowanie windMebleKomputery przenośneProjektoryEkrany projekcyjneUrządzenia do nadzoru wideoUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneLustraSystemy alarmoweTablice

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385967 z dnia 2026-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie Centrum Sztuki i Edukacji przy Dworku „Zacisze”
w Miechowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miechów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000523940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Miechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-200

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@miechów.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miechow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337793

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie Centrum Sztuki i Edukacji przy Dworku „Zacisze”
w Miechowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e02cb0e0-6b8d-4bf6-bdbf-872291000067

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385967

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane jest: W ramach projektu „Utworzenie Centrum Sztuki i Edukacji przy Dworku „Zacisze” w Miechowie” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, Działanie IIT- Rewitalizacja, typ projektu A. Odnowa miast współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325932

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót w zakresie przebudowy i nadbudowy budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, wolnostojącego wraz ze zmianą sposobu użytkowania obiektu na cele edukacyjne z funkcjami towarzyszącymi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
załącznik nr 1.1. do SWZ – Dokumentacja projektowa dla części 1,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42416100-6 - Windy

45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.5.) Wartość części: 1547013,48 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2 – Dostawa i montaż różnego wyposażenia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż różnego wyposażenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
załącznik nr 1.2. do SWZ – OPZ dla części 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

38652100-1 - Projektory

38653400-1 - Ekrany projekcyjne

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

38622000-1 - Lustra

35121700-5 - Systemy alarmowe

30195000-2 - Tablice

4.5.5.) Wartość części: 269437,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

I. Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części 1 postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 PZP, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie zwiększa tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1600851,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2700000,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

II. Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części 2 postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 w zw. z art. 266 PZP, tj. z uwagi na wystąpienie niemożliwej do usunięcia wady postępowania, która uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie:
W toku badania ofert Zamawiający stwierdził, że przyjęta konstrukcja dokumentów zamówienia, w szczególności opis przedmiotu zamówienia oraz formularz ofertowy w zakresie części 2, nie pozwala na jednoznaczne ustalenie, jakie konkretne produkty zostały zaoferowane przez poszczególnych Wykonawców. Dokumenty zamówienia nie zapewniły zatem takiego stopnia jednoznaczności i precyzji, który umożliwiałby Zamawiającemu dokonanie rzetelnego badania ofert oraz ich porównania przy zachowaniu zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców i przejrzystości postępowania. W szczególności Zamawiający nie ma obecnie podstaw do jednoznacznego zweryfikowania, czy zaoferowane produkty odpowiadają wymaganiom określonym w dokumentach zamówienia oraz czy oferty złożone przez Wykonawców odnoszą się do tego samego, porównywalnego zakresu świadczenia.
Stwierdzona wada ma charakter nieusuwalny na obecnym etapie postępowania. Jej usunięcie wymagałoby doprecyzowania lub zmiany dokumentów zamówienia w zakresie mającym wpływ na treść ofert, w tym na sposób identyfikacji oferowanych produktów oraz kalkulacji ceny ofertowej. Dokonanie takich zmian po upływie terminu składania ofert prowadziłoby do niedopuszczalnej modyfikacji warunków zamówienia i naruszenia podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych. Jednocześnie wezwanie Wykonawców do wyjaśnień nie mogłoby sanować tej wady, ponieważ prowadziłoby do uzupełniania lub doprecyzowywania elementów ofert, które powinny wynikać z ich pierwotnej treści oraz z jednoznacznych wymagań dokumentów zamówienia. W konsekwencji Zamawiający nie ma możliwości dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej w sposób zgodny z PZP, ponieważ nie może w sposób pewny i porównywalny ocenić treści złożonych ofert. Zawarcie umowy w takich okolicznościach wiązałoby się z ryzykiem zawarcia umowy dotyczącej świadczenia nieustalonego w sposób jednoznaczny na etapie postępowania albo świadczenia różnego od tego, które stanowiło podstawę konkurencji pomiędzy Wykonawcami. Tym samym dalsze prowadzenie postępowania w zakresie części 2 i zawarcie umowy mogłoby prowadzić do zawarcia umowy podlegającej unieważnieniu. Wobec powyższego postępowanie w zakresie części 2 podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 6 w zw. z art. 266 PZP.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 194463,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 299443,50 PLN

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane