Budowa żłobka gminnego przy ul. Jodłowej w Łasku

Gmina Łask

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00203964
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00203964/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-24 11:37
Lokalizacja
Łask, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-616da784-bfa9-432c-b5ac-cd7569a37122
Identyfikator
8311575675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty izolacyjneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty murarskie i muroweRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychUsługi wycinania drzew

Wykonawcy

1 przyznane

ORZEŁ BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAŁódź, PL · lot 0
8 185 954,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00203964 z dnia 2025-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa żłobka gminnego przy ul. Jodłowej w Łasku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łask

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934513

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 14

1.5.2.) Miejscowość: Łask

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 486768359

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_oferta@lask.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-616da784-bfa9-432c-b5ac-cd7569a37122

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa żłobka gminnego przy ul. Jodłowej w Łasku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-616da784-bfa9-432c-b5ac-cd7569a37122

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00203964

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039601/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa żłobka gminnego przy ul. Jodłowej w Łasku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

7) Zadanie realizowane z Programu Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH 2022-2029 gmin / tworzenie miejsc opieki na podstawie umowy z Wojewodą Łódzkim NR 21/KPO/G/2023 z dnia 24.11.2023 r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00083212

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego budynku żłobka gminnego w Łasku przy ul. Jodłowej na działce ewidencyjnej nr 134/3 obręb 0015 Łask.

2) Realizacja zadania inwestycyjnego odbywać się będzie na podstawie pozwolenia na budowę nr 5/2025 znak AB6740.1.409.2024.SD87 z dnia 03.01.2025r. wydanego przez Starostę Łaskiego.
3) Zakres robót obejmuje w szczególności:
1. wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy budynku żłobka z instalacjami;
2. wykonanie przyłącza wodociągowego zgodnie z art. 29a ustawy Prawo Budowlane;
3. wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej zgodnie art. 29a ustawy Prawo Budowlane;
4. zagospodarowanie terenu wokół, w tym budowę placu zabaw;
5. rozbiórkę istniejącego i budowę nowego ogrodzenia (rozebrany złom stanowi własność Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie wywieźć go w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km);
6. budowę parkingów,
7. dostawę i montaż wyposażenia zgodnie z załącznikiem,
8. wycinkę drzew i wykonanie nasadzeń zastępczych w postaci:
a. lipa szerokolistna – 10 szt.
b. wierzba biała – 10 szt.
c. klon szerokolistny – 10 szt.
d. świerk pospolity– 7 szt.
9. przesadzenie 17 szt. drzew i krzewów o powierzchni 78 m2 w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
10. przestawienie 4 szt. stołów betonowych do ping ponga w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie działki nr 134/3 obręb 0015 Łask.
4) Zamawiający wymaga aby do oferty dołączyć kosztorys ofertowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki nr 7 i 8 do SWZ. Przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy do wyliczenia ceny ofertowej – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 12

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8185954,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14027721,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8185954,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Orzeł Budownictwo sp. z o.o. sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9471999404

7.3.3) Ulica: Glebowa

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 91-232

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8185954,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane