Przebudowa drogi gminnej nr 106899B Sobolewo – Kuriany – etap I

GMINA ZABŁUDÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00386080
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00386080/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 07:54
Lokalizacja
Zabłudów, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9c622775-8c92-44da-b54f-ae2563187bd3
Identyfikator
9661770461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjneRoboty w zakresie budowy dróg głównychFundamentowanie drógBudowa nasypówRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty drogoweUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi zarządzania obiektami budowlanymi i urządzeniami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386080 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 106899B Sobolewo – Kuriany – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZABŁUDÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659208

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8

1.5.2.) Miejscowość: Zabłudów

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-060

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zabludow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umzabludow.podlaskie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9c622775-8c92-44da-b54f-ae2563187bd3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 106899B Sobolewo – Kuriany – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c622775-8c92-44da-b54f-ae2563187bd3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386080

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038248/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi Gminnej 106899B Sobolewo - Kuriany Etap I dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333596

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz wykonaniu prac budowlanych w zakresie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej nr 106899B Sobolewo – Kuriany – etap I” tj. przebudowy drogi o łącznej długości ok. 1390 m w m. Kuriany na odcinku od ul. Białostockiej do ul. Cyklistów wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, szczegółowo opisanych w PFU w formule zaprojektuj i wybuduj, Zamówienie obejmuje też wykonanie projektu budowlanego, zgłoszeniowego, technicznego, uzyskanie wymaganych prawem decyzji niezbędnych do realizację ww. inwestycji drogowej.
W zakres rzeczowy zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi gminnej w obszarze określonym liniami rozgraniczającymi teren inwestycji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie Funkcjonalno - Użytkowym stanowiącym Załącznik nr 12 do SWZ, zapisach umownych i przedmiotowej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45243510-0 - Budowa nasypów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233140-2 - Roboty drogowe

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

79993000-1 - Usługi zarządzania obiektami budowlanymi i urządzeniami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5048974,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6879971,95 PLN

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane