Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego: Zieleń dla Bielan – zielona ulica Skalbmierska
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00386510
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00386510/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-11 10:11
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9fdf92bd-ba97-4c64-a348-ef1343f2248c
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-11
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386510 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego: Zieleń dla Bielan – zielona ulica Skalbmierska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego: Zieleń dla Bielan – zielona ulica Skalbmierska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fdf92bd-ba97-4c64-a348-ef1343f2248c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386510
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016968/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.14 Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego: Zieleń dla Bielan - zielona ulica Skalbmierska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240060
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.25.2026.EPI
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 123249,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu z budżetu obywatelskiego polegająca na zwiększeniu powierzchni biologicznie czynnej poprzez wykonanie nowych nasadzeń zieleni miejskiej oraz montażu wygrodzenia zieleni w pasie drogowym ul. Skalbmierskiej na obszarze Starych Bielan, poprzedzone odbetonowaniem fragmentów nawierzchni.
Teren objęty realizacją zamówienia położony jest na obszarze ujętym w Gminnej Ewidencji Zabytków. Zamawiający uzyskał pozytywną opinię Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków z 30 kwietnia 2026 r. oraz pozytywną opinię Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy z 1 kwietnia 2026 r. dla zakresu objętego niniejszym zamówieniem, w związku z czym Wykonawca nie jest zobowiązany do pozyskiwania odrębnych opinii w tym zakresie.
II. Zakres zamówienia:
a) odbetonowanie nawierzchni i utworzenie 4 nowych powierzchni biologicznie czynnych,
b) analizę warunków technicznych i terenowych przed rozpłytowaniem nawierzchni,
c) wykonanie rabat roślinnych,
d) wykonanie nasadzeń drzew, krzewów oraz bylin,
e) uzupełnienie istniejącej zieleni,
f) montaż niskiego wygrodzenia zieleni wg wzoru Kostrzewskiego,
g) prace porządkowe,
h) wykonanie tabliczek informacyjnych budżetu obywatelskiego.
III. Lokalizacja
Stare Bielany – ul. Skalbmierska, Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Szczegółowa lokalizacja robót została wskazana w punkcie 16 i 17 (na rysunku) opisu przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ jednocześnie będący załącznikiem do projektowanych postanowień umowy).
IV. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają
1) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia będzie stanowił jednocześnie Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03451300-9 - Krzewy
03452000-3 - Drzewa
14212410-7 - Warstwa uprawna gleby
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77211600-8 - Sadzenie drzew
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 93176,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 176240,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 132037,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIOSFERA TOMALA OLBRYŚ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252959437
7.3.3) Ulica: MODLIŃSKA, nr 336A
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 03-152
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 132037,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca Pracownia Tilia Grzegorz Walkiewicz ze stałym miejscem wykonywania działalności w Czarnolasie, który złożył ofertę z najniższą ceną 93 176,91 zł uchylił się od zawarcia umowy.| 2026-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |