Roboty budowlane niezbędne do wykonania w celu przywrócenia właściwego stanu technicznego stacji pomp Tyrowo
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00386606
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00386606/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-11 10:36
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-988464ae-8cbb-4ab4-8b32-8a2c1fac85c4
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-11
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386606 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane niezbędne do wykonania w celu przywrócenia właściwego stanu technicznego stacji pomp Tyrowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 058 326 18 88
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-gd@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/284383/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane niezbędne do wykonania w celu przywrócenia właściwego stanu technicznego stacji pomp Tyrowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-988464ae-8cbb-4ab4-8b32-8a2c1fac85c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386606
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.164 Roboty budowlane niezbędne do wykonania w celu przywrócenia właściwego stanu technicznego stacji pomp Tyrowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240043
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: G.ROZ.270.12.24.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 173796,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wynikających z wykonanej ekspertyzy technicznej Stacji Pomp Tyrowo, określającej przyczyny powstawania uszkodzeń oraz szczegółowy zakres robót budowlanych niezbędnych do wykonania, w celu przywrócenia właściwego stanu technicznego przedmiotowego obiektu budowlanego.
Zakres prac:
• Zbiornik wyrównawczy – umocnienia brzegowe i zamulenie:
➤ Profilowanie skarp zbiornika w celu wyrównania powierzchni skarp;
➤ Ułożenie warstwy geowłókniny separacyjnej o gramaturze min. 300 g/m² wraz z kotwieniem szpilkami w rozstawie 30×30 cm;
➤ Wykonanie podbudowy piaskowej gr. 10 cm na warstwie geowłókniny;
➤ Ułożenie płyt ażurowych typu MEBA gr. 10 cm i/lub równoważnych. Zamawiający, używając nazwy MEBA, dopuszcza oferowanie płyt o parametrach równoważnych, tj. płyt ażurowych betonowych o wymiarach 60×40 cm ± 2% (lub zbliżonych) i grubości nie mniejszej niż 10 cm, wykonanych z betonu.
➤ Wykonanie odmulenia mechanicznego z rozplantowaniem namułów na działce inwestora.
• Odprowadzenie wód opadowych z dachów:
➤ Demontaż istniejących płyt ażurowych stanowiących opaskę budowli od strony północnej i zachodniej;
➤ Wykonanie wykopu i ułożenie kolektora zbiorczego śr. 160 mm ze spadkiem 0,5%;
➤ Wpięcie wszystkich rur spustowych na trasie kolektora;
➤ Zasypanie kolektora zbiorczego;
➤ Ułożenie ponowne płyt ażurowych.
• Opaska wokół budowli – kawerny:
➤ Ułożenie warstwy geowłókniny separacyjnej o gramaturze min. 300 g/m² bezpośrednio na gruncie;
➤ Wypełnienie kawern narzutem kamiennym frakcji 150–300 mm z dowiązaniem się do linii i nachylenia skarp zbiornika wyrównawczego;
• Ciąg komunikacyjny nad wlotem – schody:
➤ Rozbiórka zniszczonych schodów betonowych i utylizacja materiału;
➤ Wbicie dwóch pali rurowych śr. 200 mm, długości 5,0 m;
➤ Montaż dźwigarów nośnych pomostu z profili HEB 220 i zakotwienie ich kotwami M20 kl. 10.9 wklejanymi na żywicę epoksydową do konstrukcji pomostu nad wlotem do pompowni;
➤ Montaż pozostałych elementów pomostu z kształtowników UPN 160 i UPN 120;
➤ Montaż nowych barierek nad pomoście (analogicznych do istniejących na pomoście);
➤ Wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych (farba podkładowa x1, farba nawierzchniowa x2). Grubość warstw 3×150 µm;
➤ Montaż krat pomostowych WEMA i/lub równoważnych. Zamawiający, używając nazwy WEMA, dopuszcza oferowanie krat pomostowych o parametrach równoważnych, tj. krat pomostowych metalowych ocynkowanych ogniowo o następujących parametrach:
wymiar oczka w kracie nie większy niż 34×38 mm, przekrój płaskowników nośnych nie mniejszy niż 30/2 mm, grubość/wysokość kraty nie mniejsza niż 30 mm.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 310 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 310 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów odbycia wizji lokalnej, kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach – Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 206640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206640,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 206640,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Big Machinery Robert Bednarz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8762033723
7.3.3) Ulica: Azaliowa 2
7.3.4) Miejscowość: Mały Rudnik
7.3.5) Kod pocztowy: 86-302
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 206640,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2026-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |