Wymiana dźwigu w DPS "Przystań" przy Al. Armii Krajowej 181 43-300 Bielsko-Biała

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00386775
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00386775/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-11 11:13
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f483efb5-0c00-4711-84d0-cb3c441109af
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

WindyRoboty rozbiórkoweRoboty budowlaneRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386775 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wymiana dźwigu w DPS "Przystań" przy Al. Armii Krajowej 181 43-300 Bielsko-Biała

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-bielsko.logintrade.net/zapytania_email,232267,a00cbac668750d4db90af017b8bff7ec.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana dźwigu w DPS "Przystań" przy Al. Armii Krajowej 181 43-300 Bielsko-Biała

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f483efb5-0c00-4711-84d0-cb3c441109af

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386775

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041961/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Wymiana i modernizacja dżwigów w budynkach DPS w Bielsku-Białej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266639

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.56.2026.BMP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 238892,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana dźwigu osobowego w istniejącym szybie windy w budynku Domu Pomocy Społecznej „Przystań” przy Al. Armii Krajowej 181 w Bielsku-Białej, wraz z uruchomieniem urządzenia oraz przeprowadzeniem procedury rejestracyjnej w Urzędzie Dozoru Technicznego, zakończonej uzyskaniem decyzji UDT dopuszczającej dźwig do użytkowania. Dźwig osobowy powinien zapewniać pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz być zgodny z aktualnymi normami i przepisami bezpieczeństwa.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie robót budowlanych oraz elektrycznych polegających m.in. na:
1) wszelkich niezbędnych robót przygotowawczych i zabezpieczających,
2) wszelkich niezbędnych robót rozbiórkowych i demontażowych, w szczególności demontaż starego dźwigu osobowego,
3) pomiaru szybu i opracowanie dokumentacji projektowo-montażowej,
4) dostawy, montażu, uruchomienia, zaprogramowania i testowania urządzenia dźwigowego (windy) o napędzie elektrycznym wraz z uzyskaniem decyzji UDT zezwalającej na eksploatację windy,
5) robót w zakresie instalacji elektrycznych,
6) drobnych prac budowlanych związanych z wymianą urządzenia i przygotowaniem szybu windowego,
7) prac naprawczych w przypadku uszkodzeń, bądź zniszczeń w budynku lub jego otoczeniu, wynikłych w związku lub przy wykonywaniu Umowy,
8) uporządkowania miejsca dostawy najpóźniej w dniu odbioru końcowego (wywóz i składowanie odpadów m.in. oleju, gruzu, złomu, śmieci, itp.).
9) wykonanie, dostarczenie i zamontowanie tablicy informacyjno-pamiątkowej zgodnie z wytycznymi PEFRON.

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej w miejscu realizacji prac.
Odbycie wizji jest obowiązkowe, a zatem będą miały zastosowanie postanowienia art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42416100-6 - Windy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy