Budowa Wiejskiego Domu Kultury w Bąblinku
Gmina Oborniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00386813
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00386813/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-11 11:21
- Lokalizacja
- Oborniki, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b9c9e424-6d31-4411-b22b-d87195767af5
- Identyfikator
- 6060081962
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-11
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386813 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Wiejskiego Domu Kultury w Bąblinku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258804
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marszałka Józefa Piłsudskiego 76
1.5.2.) Miejscowość: Oborniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-600
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.oborniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.oborniki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b9c9e424-6d31-4411-b22b-d87195767af51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Wiejskiego Domu Kultury w Bąblinku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9c9e424-6d31-4411-b22b-d87195767af5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386813
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043404/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Bąblinek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336966
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa budynku wiejskiego domu kultury w Bąblinku wraz z niezbędną infrastrukturą.
2. Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę budynku domu kultury, budowę parkingu dla samochodów osobowych wraz z drogami manewrowymi, budowę dojść i dojazdów do budynków oraz urządzeń mu towarzyszących, wykonanie ścian oporowych przy istniejącej skarpie, wykonanie utwardzonego miejsca na pojemniki do przechowywania odpadów oraz zagospodarowanie pozostałej części terenu zielenią niską i wysoką jako powierzchnię biologicznie czynną.
3. Charakterystyczne parametry techniczne budynku:
- kubatura: 596,60 m3
- powierzchnia zabudowy: 149,90 m2
- powierzchnia całkowita: 149,90 m2
- powierzchnia użytkowa: 111,09 m2
- powierzchnia wewnętrzna budynku: 118,51 m2
- wysokość budynku: 3,98 m
- długość budynku: 17,77 m
- szerokość budynku: 10,52 m
- liczba kondygnacji: 1
4. Budynek będzie użytkowany jako wiejski dom kultury. Zaprojektowano w nim hol wejściowy z szatnią, salę wielofunkcyjną z miejscami siedzącymi przy stołach, z wejściem z holu oraz bezpośrednim wyjściem na teren rekreacyjny, zespół pomieszczeń sanitarnych oraz zaplecze kuchenne - punkt rozdziału posiłków dowożonych (kuchnia kateringowa). Dodatkowo w budynku zlokalizowano wydzielone pożarowo pomieszczenie techniczne. Szczegółowe rozwiązania funkcjonalne przedstawiono na rysunkach dokumentacji projektowej.
5. Przewidziano wykonanie instalacji:
1) Instalacja elektryczna – obejmuje instalację oświetlenia zewnętrznego, instalacje oświetlenia wewnętrznego i instalację gniazd wtykowych, instalację domofonową, telekomunikacyjną, instalację połączeń wyrównawczych i ochronę przeciwprzepięciową oraz instalację awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego. Złącze kablowe w granicy działki. Linia kablowa zasilająca szafkę wraz z szafką zostanie zaprojektowana i zrealizowana przez dostawcę energii.
2) Instalacja zimnej i ciepłej wody użytkowej – zasilana z sieci wodociągowej, węzeł odcinająco -pomiarowy przy wejściu przyłącza do budynku. Ciepła woda wytwarzana za pomocą pompy ciepła.
3) Instalacja kanalizacji sanitarnej – kanalizacja sanitarna podłączona do bezodpływowego zbiornika zlokalizowanego na terenie działki.
4) Instalacja wentylacji – cały budynek objęty wentylacją grawitacyjną, częściowo wentylacją grawitacyjną hybrydową. Kanały wentylacyjne systemowe. Napływ powietrza przez nawietrzaki ścienne.
5) Instalacja centralnego ogrzewania – źródłem ciepła dla budynku jest powietrzna pompa ciepła z jednostką wewnętrzną zlokalizowaną w pomieszczeniu technicznym. Instalacja c.o. wodna pompowa.
6. Wykonawca oprócz wykonania ww. prac zobowiązany jest do wykonania tablicy informacyjnej dot. otrzymanego dofinansowania (tablica o konstrukcji stalowej, montaż w stopie betonowej). Tablica musi być zgodna z wytycznymi dostępnymi na stronie internetowej pod adresem:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiega-wizualizacji
Miejsce posadowienia tablicy zostanie wskazane na etapie realizacji zamówienia.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
8. Dodatkowe uwagi zamawiającego: z uwagi na bliskie sąsiedztwo zabudowy mieszkaniowej należy w szczególności stosować się do przepisów dotyczących dopuszczalnych poziomów emisji hałasu – zabrania się prowadzenia robót powodujących hałas po godzinie 18:00. W okresach wietrznych ograniczać roboty lub czynności powodujące pylenie. Plac budowy również w zakresie dojazdów transportu należy tak zorganizować, by nie utrudniać ani w żaden sposób nie ograniczać możliwości dojazdu do pozostałych posesji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1570848,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2090999,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1570848,38 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOSBUD Michał Kosmowski Sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6060106679
7.3.3) Ulica: Uścikowo 58B
7.3.4) Miejscowość: Oborniki
7.3.5) Kod pocztowy: 64-600
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1570848,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 126 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |