SR.272.rb.23.2026.PW „Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G Tuja – Marynowy – etap I”

Powiat Nowodworski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00387045
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00387045/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 12:09
Lokalizacja
Nowy Dwór Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b9eb74c-881c-4494-a46f-8a9c531b2daa
Identyfikator
5792231171
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie oznakowania drogowegoOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWE "TUGA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowy Dwór Gdański, PL · lot 0
1 189 545,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387045 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SR.272.rb.23.2026.PW „Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G Tuja – Marynowy – etap I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowodworski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192644808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Sikorskiego 23

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-100

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.8.) Numer faksu: 55 247 36 70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@nowydworgdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.nowydworgdanski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320769

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SR.272.rb.23.2026.PW „Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G Tuja – Marynowy – etap I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b9eb74c-881c-4494-a46f-8a9c531b2daa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387045

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043724/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 SR.272.rb.23.2026.PW Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G Tuja – Marynowy – etap I.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290231

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SR.272.rb.23.2026.PW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G Tuja – Marynowy – etap I”.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Lokalizacja: Inwestycja znajduje się na terenie powiatu nowodworskiego, gmina Nowy Dwór Gdański, jednostka ewidencyjna: 221002_5 Nowy Dwór Gdański, obręb ewidencyjny: 0019 Tuja, działka nr 95.
2) Wytyczne do prac budowlanych: Prace budowlane należy wykonać zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, która stanowi załącznik do SWZ.
3) Stan istniejący: W stanie istniejącym w miejscu inwestycji występuje droga o szerokości około 4,3m wraz z lokalnymi poszerzeniami. Droga przebiega w terenie polnym. Droga posiada kategorię ruchu KR3. Na przebudowanym odcinku poza ruchem samochodów osobowych występuje również ruch pieszych. Stan nawierzchni drogi nie odpowiada wymaganiom technicznym stawianym nawierzchniom drogowym - nierówności, spękania nawierzchni. W podłożu zalegają nasypy, piaski pylaste, piaski drobne, torfy. Grunty wymagają zachowania reżimu wykonawstwa, nie dopuszczając do naruszenia struktury gruntu, nadmiernego zawilgocenia lub przemarznięcia.
4) Szczegółowy zakres prac wskazany jest w dokumentacji projektowej opracowanej przez NEOX Sp. z o. o., ul. Wały Piastowskie 1/1508, 80-855 Gdańsk oraz w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST), stanowiących załączniki do SWZ.
5) Zakres robót:
a) Przebudowa drogi powiatowej nr 2344G na odcinku 524,5 m obejmuje:
• prace pomiarowe,
• roboty ziemne,
• zabezpieczenie uzbrojenia technicznego pasa drogowego,
• wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogowych.
b) Konstrukcja jezdni bitumicznej nakładka:
• warstwa ścieralna z mastyksu grysowego SMA16 – 5 cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
• geosiatka o wytrzymałości na rozciąganie min. 100/200kN/m,
• warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego gr. śr. 4 cm.
c) Konstrukcja jezdni bitumicznej poszerzenia:
• warstwa ścieralna z mastyksu grysowego SMA16 – 5 cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
• geosiatka o wytrzymałości na rozciąganie min. 100/200kN/m,
• warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego gr. śr. 4 cm.
• podbudowa pomocnicza z betonu asfaltowego AC16W – 4 cm,
• podbudowa KŁSM #0-31,5, CBR≥80%, C90/3, Is=1,0 – 20 cm
• grunt stabilizowany cementem C1.5/2≤4,0 MPa – f 20 cm
d) Konstrukcja zjazdów z kostki:
• warstwa ścieralna kostki betonowej wibroprasowanej – 8 cm,
• podsypka cementowo – piaskowa – 4 cm,
• podbudowa zasadnicza KŁSM #0-31,5, CBR≥80%, C90/3, Is=1,0 – 20 cm
• wymagany wtórny moduł odkształcenia E2=100MPa
• mata separacyjna o wytrzymałości min. 40/40kN/m
e) Konstrukcja pobocza/zjazdy z kruszywa:
• warstwa kruszywa KŁSM 0-31,5 – 15 cm,
• zagęszczony grunt rodzimy,
f) Krawężniki i obrzeża.
• Jezdnia od strony zjazdu ograniczona krawężnikiem betonowym 15x30cm ustawionym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15 ze światłem 2cm.
• Na zakończeniu zjazdów z kostki zaprojektowano opornik betonowy wtopiony 12x25cm posadowiony na ławie betonowej z oporem.
• W miejscach zjazdów do posesji przylegających do pasa drogowego, wykonywaną nawierzchnię dowiązać wysokościowo do wysokości istniejącego zjazdu.
g) Odwodnienie: Droga odwadniana jest powierzchniowo do rowów, które należy poddać konserwacji i oczyszczeniu, przepusty pod zjazdami podlegają wymianie na przepusty HDPE DN400.
6) Pozostałe wytyczne:
a) Na czas trwania przebudowy Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia tymczasowej organizacji ruchu, która musi zostać zatwierdzona przez zarządzającego ruchem na tej drodze;
b) Przed rozpoczęciem robót należy poinformować gestorów sieci o rozpoczęciu robót,
c) W czasie robót należy zapewnić przejazd drogą powiatową nr 2344G.
d) Wszystkie roboty należy prowadzić zgodnie harmonogramem uzgodnionym z Zamawiającym przed podpisaniem umowy. Oprócz zakresu robót, które ujęto w opisie technicznym, części rysunkowej, specyfikacji technicznej oraz przedmiarze robót należy wykonać niezbędne prace związane z realizacją niniejszego zamówienia, które Wykonawca powinien ująć w cenie oferty, w tym między innymi:
• geodezyjną inwentaryzację stanu istniejącego w celu lokalizacji projektowanych robót w granicach działek będących w dysponowaniu Zamawiającego, rzędnych terenu pod realizację robót;
• w przypadku odkrycia istniejącego uzbrojenia odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie odkrytej infrastruktury;
• wykopy poniżej 30 cm istniejącego terenu oraz w obrębie istniejącej infrastruktury należy wykonywać w sposób ręczny w celu eliminacji uszkodzenia istniejącego uzbrojenia, które może wystąpić jako niezinwentaryzowane na mapie;
• geodezyjną inwentaryzację powykonawczą przez uprawnionego geodetę wraz
z zarejestrowaniem jej w ośrodku właściwej jednostki geodezyjnej;
• wszystkie materiały z rozbiórek Wykonawca ma obowiązek wywieźć i zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami na swój koszt;
• opracować kompletną dokumentację powykonawczą w postaci operatu kolaudacyjnego w zakresie określonym przez Zamawiającego w SWZ – 2 egzemplarze.
e) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, Dokumentacji projektowej, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. Załączony do SWZ przedmiar robót należy traktować jako pomocniczy. Przed złożeniem oferty istnieje możliwość dokonania wizji w terenie w celu oszacowania oferty. Zamawiający informuje, iż nie dokonanie wizji lokalnej przez Wykonawcę nie będzie skutkować konsekwencjami w postaci wykluczenia z postępowania bądź odrzucenia oferty.
e) W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej oraz Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
f) Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia.
7) Zamawiający na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę pracowników bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót:
• roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
• roboty rozbiórkowe – wycinka istniejących drzew i krzewów,
• roboty ziemne,
• wykonanie podbudowy,
• wykonanie nawierzchni,
• remont i regulacja istniejących nawierzchni,
• terenów zielonych,
• wykonanie elementów ulic (opornik),
• instalowanie oznakowania drogowego,
• przebudowa rur przepustu.
a) Wyżej wymienione prace wykonywane będą przez osoby, które zostaną wymienione
w wykazie pracowników przedstawionym Zamawiającemu przed podpisaniem umowy.
b) Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudniania na umowę o pracę oraz sankcji z tytułu niespełniania tych wymagań zawarty został w projektowanych postanowieniach umowy.
3. Opis części zamówienia.
1) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt. 15, ustawy Pzp.
2) Powody niedokonania podziału zamówienia na części:
a) przedmiotowa droga stanowi jeden obiekt budowlany ze wskazaniem na konieczność zachowania rygoru technologiczno-jakościowego oraz zasady dochowania warunków gwarancji,
b) podział zamówienia na poszczególne roboty byłby niecelowy ze względu na konieczność zachowania spójności prac zaplanowanych do realizacji w opisie przedmiotu zamówienia jako prac w jednym obiekcie budowlanym,
c) zakres przedmiotu zamówienia odpowiada profilowi działalności małych i średnich przedsiębiorstw, funkcjonujących na rynku regionalnym i lokalnym,
d) brak koordynacji prac większej ilości Wykonawców wywołałby skutek w postaci poważnej groźby nieprawidłowej realizacji zamówienia.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych o których mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. ofert przewidujących odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ.
5. Istnieje możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcia w cenie oferty, wszystkich kosztów za prace niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia. Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji, niemniej jednak termin należy ustalić indywidualnie z Panią Pauliną Ciszek pod nr telefonu (55) 247 36 68 wew. 104 – z minimum 3 dniowym wyprzedzeniem. Zamawiający informuje, iż nie dokonanie wizji lokalnej przez Wykonawcę nie będzie skutkować konsekwencjami w postaci wykluczenia z postępowania bądź odrzucenia oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1189545,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1444881,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1189545,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „TUGA” Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5780002890

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 1

7.3.4) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

7.3.5) Kod pocztowy: 82-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1189545,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane