Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie
Gmina Żnin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00387187
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00387187/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-11 12:40
- Lokalizacja
- Żnin, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9bab3c70-4382-49aa-98dc-d012686a5ba4
- Identyfikator
- 5621790969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-11
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387187 z dnia 2026-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żnin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351222
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 700-lecia 39
1.5.2.) Miejscowość: Żnin
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 52 30 31 301
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@gminaznin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminaznin.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13293311.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bab3c70-4382-49aa-98dc-d012686a5ba4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387187
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00632126/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00295704
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 187543,35 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Droga gminna nr 131094C ul. Wandy Pieniężnej zaczyna się od skrzyżowania z ul. Browarową i biegnie w kierunku ul. Ogrodowej. Od km 0+105 do km 0+255 po stronie lewej zlokalizowane są tereny szkoły podstawowej nr 2 w Żninie, a dalej tereny hali sportowej. W celu zapewnienia bezpiecznego dotarcia uczniów do szkoły, zwłaszcza dowożonych indywidualnie przez rodziców planuje się budowę zatoki postojowej zlokalizowanej wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Wandy Pieniężnej (DG 131094C), na której będzie możliwość zaparkowania samochodów osobowych, wysadzenie uczniów z pojazdu i bezpieczne przejście po chodniku bezpośrednio na teren szkolny bez konieczności przechodzenia przez ulicę. Zatoka postojowa o szerokości 3,0 m zlokalizowaną bezpośrednio przy krawędzi jezdni od km 0+142,1 do km 0+195,35 strona lewa. Na wjeździe i wyjeździe zatoki zastosowano skosy o wartości 1:1 z zaokrągleniem krawędzi jezdni i skosu łukiem o promieniu 2,0 m. Wyznaczono siedem miejsc postojowych o długości 6,0 m od km 0+145,1 do km 0+169,1 oraz od km 0+174,35 do km 0+192,35 ze zjazdem na teren szkolny od km 0+169,1 do km 0+174,35.
Wzdłuż projektowanej zatoki projektuje się chodnik o szerokości 1,5 m jako kontynuację istniejącego chodnika oraz dojście od zatoki postojowej na teren szkoły. W celu wykonania zatoki postojowej wraz z projektowanym chodnikiem zachodzi konieczność rozebrania istniejącego chodnika oraz ogrodzenia szkolnego. Ze względu na nie wystarczającą ilość miejsca w pasie drogowym na wykonanie zatoki postojowej i chodnika zachodzi konieczność wykonania części zatoki i chodnika na terenie działki nr 526 (teren szkoły oznaczony jako użytek Bi - inne tereny zabudowane) należącej do Gminy Żnin. W obrębie projektowanej zatoki autobusowej znajduje się słup sieci elektroenergetycznej który inwestor przebuduje na podstawie odrębnego opracowania i procedury administracyjnej. Po wykonaniu zatoki wraz z chodnikiem projektuje się przestawienie istniejącego ogrodzenia na podmurówce betonowej za projektowany chodnik. Projektuje się nawierzchnię zatoki z kostki betonowej szarej obramowanej od jezdni opornikiem betonowym zatopionym, od chodnika krawężnikiem betonowym lekkim 15x30 wystającym 12 cm ponad nawierzchnię. Na zjeździe na teren szkoły projektuje się kostkę koloru czerwonego. Nawierzchnia chodnika z kostki betonowej koloru szarego obramowanej krawężnikiem lekkim od strony zatoki i obrzeżem chodnikowym 8x30 od strony szkoły. W ramach budowy zatoki postojowej wraz z chodnikiem nie ma konieczności wycinku istniejących drzew. Projekt przewiduje zabezpieczenie urządzeń teletechnicznych firmy Orange Polska S.A. kolidujących z projektowaną zatoką postojową.
Aby zabezpieczyć urządzenia ORANGE POLSKA S.A. kolidujące z nowym układem drogowym należy:
• Wymienić 2 studnie typu SK2 A15 na studnie SKR-2 w klasie C250
• Zabezpieczyć kanalizację kablową oraz rurociągi w ulicy Wandy Pieniężnej 19 stosując rury dwudzielne A120PS.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ:
1) Przedmiar robót
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
3) Projekt budowlany
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 216073,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 346860 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 216073,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DUO-LAB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5621807635
7.3.3) Ulica: Januszkowo 43
7.3.4) Miejscowość: Żnin
7.3.5) Kod pocztowy: 88-400
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 216073,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |