Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żmigród

Gmina Żmigród

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00387229
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00387229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 12:48
Lokalizacja
Żmigród, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bba51163-4ca9-4464-b436-e3091ad6218e
Identyfikator
9151603741
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387229 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żmigród

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żmigród

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934911

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wojska Polskiego 2-3

1.5.2.) Miejscowość: Żmigród

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-140

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: irl@zmigrod.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmigrod.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zmigrod

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żmigród

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bba51163-4ca9-4464-b436-e3091ad6218e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00002158/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żmigród

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358187

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRL.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na realizacji zadania pn: „Budowa dróg oraz ścieżek rowerowych na terenie Gminy Żmigród”.
W ramach przedmiotu zamówienia zaplanowano realizację następujących zadań:
Zadanie nr 1
Przebudowa drogi na działce nr 98, 1035 w m. Ruda Żmigrodzka ul. Kani – Etap I
Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej wewnętrznej ul. Kani w miejscowości Ruda Żmigrodzka o długości ok. 225 m. W ramach inwestycji należy wykonać jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 4,0 m, zjazdy na posesje oraz pobocza z kruszywa.
Zakres robót obejmuje również wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni i zjazdów, wykonanie poboczy oraz robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania. Odwodnienie drogi odbywać się będzie powierzchniowo poprzez odpowiednie ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych oraz odprowadzenie wód opadowych na przyległe tereny zielone.

Zadanie nr 2
Przebudowa drogi na działce nr 252, 42 w m. Ruda Żmigrodzka ul. Zimorodka
Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę odcinka drogi gminnej wewnętrznej ul. Zimorodka w miejscowości Ruda Żmigrodzka o długości ok. 181 m. W ramach inwestycji należy wykonać jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 3,5 m oraz zjazdy na posesje z betonu asfaltowego. Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni i zjazdów oraz robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania. Odwodnienie drogi odbywać się będzie powierzchniowo poprzez odpowiednie ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych oraz odprowadzenie wód opadowych na przyległe tereny zielone.

Zadanie nr 3
Remont odcinka drogi na ul. Zakładowej - Sołectwo Żmigródek
Zakres rzeczowy zadania obejmuje remont odcinka drogi gminnej ul. Zakładowej w Żmigródku o długości ok. 138 m. W ramach inwestycji należy wykonać roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, remont konstrukcji nawierzchni, wykonanie nowych warstw bitumicznych, budowę odcinka kanalizacji deszczowej wraz ze studniami chłonnymi i studzienkami ściekowymi oraz roboty towarzyszące niezbędne do prawidłowej realizacji zadania
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej – załącznik nr 10 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1057527,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1057527,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1057527,59 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane