Remont dachu budynku Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00387398
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00387398/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 13:23
Lokalizacja
Mińsk Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c58d881e-9d2d-4c0c-9d88-44ed7cb85a3f
Identyfikator
8222146599
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychNaprawa i konserwacja dachówFundamentowanie

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR RYMUZAPurzec, PL · lot 0
792 414,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387398 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu budynku Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582598

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konstytucji 3 Maja 1

1.5.2.) Miejscowość: Mińsk Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-300

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.flisek@umminskmaz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.minsk-maz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337013

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachu budynku Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c58d881e-9d2d-4c0c-9d88-44ed7cb85a3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387398

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323281

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.13.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 736081,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących wymianę konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzenie kominów oraz naprawę stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej przy ul. Okrzei 16, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 9 do SWZ, w skład której wchodzą:
1) Projekt Zagospodarowania Terenu – Projekt Wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej przy obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej;
2) Projekt Architektoniczno-Budowlany Wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej;
3) Projekt Techniczny Wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej;
4) Projekt Techniczny Konstrukcji Wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej;
5) Projekt Techniczny Instalacje Elektryczne Wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem w budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej;
6) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Instalacji Elektrycznych;
7) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
8) Przedmiary robót:
a) Przedmiar robót budowlanych,
b) Przedmiar robót elektrycznych;
9) Inwentaryzacja budynku dawnej willi hrabiny Marii Łubieńskiej, obecnie stanowiącej siedzibę Muzeum Ziemi Mińskiej, dla celów wymiany konstrukcji dachu wraz z poszyciem, odtworzeniem kominów oraz naprawy stropu nad piętrem;
10) Decyzja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr WN.5142.1.31.2025.JB z dnia 10.04.2025 r.;
11) Decyzja Starosty Mińskiego nr 427/2025 z dnia 14.05.2025 r. – pozwolenie na budowę
3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy w wycenie przedmiotu zamówienia (w kosztorysie ofertowym) uwzględnili wykonanie pokrycia dachu, rynien, rur spustowych oraz wszystkich pozostałych elementów z blachy z zastosowaniem blachy cynkowo-tytanowej, zgodnie z zakresem i opisem wskazanym w przedmiarze robót.
Pomimo zastosowania w dokumentacji projektowej możliwości zastosowania dwóch rodzajów blachy ocynkowej lub cynkowo-tytanowej, Zamawiający wymaga, aby w wycenie uwzględniono wykonanie pokrycia dachu, rynien, rur spustowych oraz wszystkich pozostałych elementów z blachy z zastosowaniem blachy cynkowo-tytanowej, zgodnie z zakresem i opisem określonym w przedmiarze robót.
Wymóg ten podyktowany jest koniecznością zapewnienia większej trwałości i jakości wykonania robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45262210-6 - Fundamentowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 792414,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1230853,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 792414,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Piotr Rymuza Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "UNIDACH"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8211695581

7.3.3) Ulica: Diamentowa 56

7.3.4) Miejscowość: Purzec

7.3.5) Kod pocztowy: 08-119

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 792414,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane