Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej... - pełną nazwę Zamówienia wskazano w dokumentach zamówienia

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00387511
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00387511/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 13:44
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-abb4ebb7-909c-45a8-b5c3-7e85dc32cb61
Identyfikator
5471121303
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie świateł ruchu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE RADEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielsko – Biała, PL · lot 0
5 356 193,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387511 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej... - pełną nazwę Zamówienia wskazano w dokumentach zamówienia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070493318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 4726010

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-abb4ebb7-909c-45a8-b5c3-7e85dc32cb61

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej... - pełną nazwę Zamówienia wskazano w dokumentach zamówienia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abb4ebb7-909c-45a8-b5c3-7e85dc32cb61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387511

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043155/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej do granicy z miastem Czechowice-Dziedzice wraz z rozbudową skrzyżowania (pełna nazwa w inf. dodatkowej)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

4.19. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „VeloBiała - utworzenie szlaku rowerowego na terenie miasta Bielska-Białej - odcinek północny”, dofinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143822

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 26/IZ/6/B

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała
na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej do granicy z miastem Czechowice-Dziedzice wraz z rozbudową skrzyżowania DP7407S ulic Mazańcowickiej oraz DG161134S ulicy Michała Grażyńskiego, w zakresie obejmującym w szczególności:
a) budowę ścieżki rowerowej DDR 1 na odcinku od km 0+047 do km 1+651
(w tym poszerzenie wału przeciwpowodziowego na odcinku km 0+049 do km 1+0532, budowa miejsca odpoczynku rowerzystów w km 1+364.90, przebudowa dojazdu technicznego do koryta rzeki w km 0+544);
b) budowę ścieżki rowerowej DDR2 na odcinku od km 0+000 do km 0+127.29;
c) rozbudowę skrzyżowania DP7407S ul. Mazańcowickiej od km 0+013,75 do km 0+065,61 (w tym budowa ścieżki rowerowej na odcinku
ul. Mazańcowickiej, przebudowa przejść dla pieszych, przebudowa istniejących ciągów pieszych w rejonie skrzyżowania);
d) rozbudowę skrzyżowania DG161134S ul. Michała Grażyńskiego w km 0+002,90 do km 0+097,76 (w tym budowa jednokierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowa przejść dla pieszych, przebudowa istniejących ciągów pieszych w rejonie skrzyżowania, przebudowa zjazdów);
e) remont przepustu DN500 pod przejazdem technicznym w km 0+544.
Zakres robót branżowych obejmować będzie w szczególności:
- budowa oświetlenia ulicznego,
- przebudowa kanalizacji deszczowej,
- budowa konstrukcji inżynierskich (przepust),
- przebudowę sieci elektroenergetycznej,
- wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzenie tymczasowej oraz stałej organizacji ruchu.
Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III - V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316212-4 - Instalowanie świateł ruchu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5356193,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7568805,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5356193,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5470050512

7.3.3) Ulica: Cegielniana 25

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5356193,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 330 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1.) Uwaga do Sekcji II - Informacje podstawowe, pkt 2.3) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Pełna nazwa zamówienia: Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała na odcinku od ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej do granicy z miastem Czechowice-Dziedzice wraz z rozbudową skrzyżowania DP7407S ulic Mazańcowickiej oraz DG161134S ulicy Michała Grażyńskiego w ramach projektu pn. „VeloBiała – utworzenie szlaku rowerowego na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek północny”.
2.) Uwaga do Sekcji VIII - Umowa, pkt 8.3) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: a) Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 330 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem lit. b).
b) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować w terminie do 170 dni od zawarcia umowy co najmniej roboty polegające na wykonaniu rozbudowy skrzyżowania DP7407S ul. Mazańcowickiej od km 0+013,75 do km 0+065,61 (w tym budowa ścieżki rowerowej na odcinku ul. Mazańcowickiej, przebudowa przejść dla pieszych, przebudowa istniejących ciągów pieszych w rejonie skrzyżowania). Szczegółowe informacje w zakresie terminów realizacji zamówienia zostały zawarte w Rozdziale V SWZ.
2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane