Budowa i przebudowa chodników w gminie Opalenica (3 części)

Gmina Opalenica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00387528
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00387528/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 13:48
Lokalizacja
Opalenica, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-082c24ce-bb25-4438-a124-1ffb439b88e6
Identyfikator
7881916724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Wykonawcy

3 przyznane

ARKADIUSZ BŁAŻEJCZAKWolsztyn, PL · lot 0
290 872,8 PLN
ARKADIUSZ BŁAŻEJCZAKWolsztyn, PL · lot 1
479 394,92 PLN
ARKADIUSZ BŁAŻEJCZAKWolsztyn, PL · lot 2
298 601,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00387528 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa chodników w gminie Opalenica (3 części)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opalenica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258833

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 1

1.5.2.) Miejscowość: Opalenica

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-330

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@opalenica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opalenica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1328511

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i przebudowa chodników w gminie Opalenica (3 części)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-082c24ce-bb25-4438-a124-1ffb439b88e6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387528

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018692/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Budowa chodnika przy drodze gminnej nr 380025 Uścięcice - Dakowy Suche przy ul. Długiej w m. Uścięcice

1.1.15 Budowa chodnika przy drodze gminnej nr 380038P w m. Troszczyn

1.1.16 Przebudowa pasa drogowego w Opalenicy dla działek o nr ewid. 710/4, 832/3, 830/1, 710/3, 710/2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.16.2026.MT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 930000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa chodnika przy drodze gminnej nr 380025 Uścięcice - Dakowy Suche przy ul. Długiej w m. Uścięcice (odcinek od km 0+900 do km 1+163,51). Projektowany chodnik o nawierzchni z kostki betonowej i szerokości 1,50 m zlokalizowany w odsunięciu od krawędzi jezdni i oddzielonego od niej pasem zieleni o szerokości ok. 1,5 m. W ciągu projektowanego chodnika planuje się wykonać zjazdy na posesje także z kostki betonowej. Chodnik oraz zjazdy od strony terenów zielonych ograniczone opornikiem betonowym, od krawędzi jezdni krawężnikiem betonowym wyniesionym lub obniżonym. W związku z ingerencją w istniejący rów przydrożny w zakresie ujęto wykonanie drenażu średnicy 200 mm pełniącego rolę rowu krytego. Istniejący rów zostanie zasypany a projektowany drenaż zapewni właściwe odwodnienie pasa drogowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 245000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa pasa drogowego w Opalenicy dla działek o nr ewid. 710/4, 832/3, 830/1, 710/3, 710/2. Projektowany odcinek chodnika zaplanowano o szerokości zasadniczej od 3,50 do 10,00 m netto oraz lokalnie 6,00 m netto i z zastosowaniem zwiększonej nośności w miejscu dowiązania do ulicy Wyzwolenia, z uwagi na występujący jedyny dojazd do posesji. Chodnik posiadać będzie nawierzchnię z kostki betonowej koloru szarego i zlokalizowany będzie w istniejącym śladzie chodnika. Planuje się wykonanie lokalnie terenów zieleni – trawników tj. terenów biologicznie czynnych oraz wykonanie lokalnego utwardzenia ażurowego biologicznie czynnego, wykonanego z płyt ażurowych betonowych koloru szarego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 410000 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa chodnika przy drodze gminnej nr 380038P w m. Troszczyn (odcinek 1 - pas drogi powiatowej nr 2723P i odcinek 2 - pas drogi gminnej nr 380038P odcinek od DP 2723P o długości ~265m). Projektowany chodnik posiada szerokość 1,80 m jako odsunięty od krawędzi jezdni, 2,30 m zlokalizowany przy krawędzi jezdni oraz 4,00 m w miejscu przejścia dla pieszych. W pasie drogi powiatowej nr 2723P planowane jest nowo projektowane przejście dla pieszych o szerokości 4,00 m, które dowiązuje się na początku opracowania do istniejącej w pasie drogi powiatowej ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego. W ciągu chodnika planuje się wykonać zjazdy na posesje o szerokości 4,00 m. Nawierzchnię chodnika i zjazdów przewidziano z kostki betonowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 275000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 290872,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290872,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 290872,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AB. Rental Arkadiusz Błażejczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9231626419

7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 290872,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 479394,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 557051,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 479394,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AB. Rental Arkadiusz Błażejczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9231626419

7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 479394,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298601,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298601,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 298601,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AB. Rental Arkadiusz Błażejczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9231626419

7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 298601,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane