„Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00388108
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00388108/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 21:40
Lokalizacja
Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-918ffe9b-99c1-4b08-94fb-14004ec02c7b
Identyfikator
8821774095
Ostatnia aktualizacja
2026-08-11

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneTynkowanieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskie i szklarskieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie ram drzwiowych i okiennychSłoneczne moduły fotoelektryczneMontaż instalacji piorunochronnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388108 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

1.3.) Oddział zamawiającego: KP PSP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723686

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 26

1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 074/832-53-80

1.5.8.) Numer faksu: 074/831-31-24

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kppsp.dzierzoniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-dzierzoniow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-918ffe9b-99c1-4b08-94fb-14004ec02c7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-918ffe9b-99c1-4b08-94fb-14004ec02c7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388108

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00261363/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 "Poprawa efektywności energetycznej eudynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”, realizowane w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323505

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”, realizowanych w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

1.2. Roboty budowlane obejmują kompleksową termomodernizację oraz modernizację instalacji technicznych budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.
Planowana inwestycja ma na celu poprawę efektywności energetycznej obiektu poprzez ograniczenie strat ciepła, zmniejszenie zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzewania budynku, zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz poprawę warunków użytkowania i estetyki obiektu. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia został określony na podstawie audytu energetycznego, inwentaryzacji budowlanej oraz oceny stanu technicznego budynku.
W ramach realizacji zamówienia przewiduje się wykonanie robót budowlanych związanych z poprawą parametrów cieplnych przegród zewnętrznych budynku. Zakres prac obejmuje wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie ścian zewnętrznych budynku, docieplenie stropu nad garażem oraz docieplenie stropodachu. Prace te mają na celu ograniczenie strat energii cieplnej oraz poprawę charakterystyki energetycznej budynku.
W ramach robót remontowych przewidziano również wykonanie prac związanych z odnowieniem i zabezpieczeniem elementów budynku narażonych na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Obejmują one remont koszy doświetlających okna piwniczne, remont schodów zewnętrznych i podestów, remont opaski wokół budynku, remont kominów oraz remont zadaszeń nad wejściami do budynku. Zakres robót obejmuje ponadto wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej na nową o parametrach spełniających aktualne wymagania w zakresie efektywności energetycznej, wymianę parapetów zewnętrznych, obróbek blacharskich oraz elementów systemu odwodnienia dachu. W ramach przedsięwzięcia zostanie również wykonana nowa kolorystyka elewacji zgodnie z dokumentacją projektową.
Przedmiot zamówienia obejmuje również modernizację instalacji sanitarnych. W szczególności przewiduje się wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą istniejących grzejników, przewodów instalacyjnych, armatury regulacyjnej i odcinającej oraz montażem zespołu regulacyjno-pomiarowego. Modernizacja instalacji ma na celu zwiększenie efektywności pracy systemu grzewczego oraz dostosowanie go do nowych źródeł ciepła. Dodatkowo przewidziano montaż dwóch pomp ciepła typu powietrze–woda, przeznaczonych do zasilania instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
W zakresie branży elektrycznej zamówienie obejmuje remont istniejącej instalacji odgromowej oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 35,00 kWp. Instalacja fotowoltaiczna będzie stanowiła odnawialne źródło energii wykorzystywane na potrzeby funkcjonowania budynku, przyczyniając się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej pochodzącej z sieci oraz zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych obiektu. Zakres prac obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie wymaganych prób oraz pomiarów instalacji.
Prace będą realizowane na czynnym obiekcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. W związku z tym Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników obiektu oraz niezakłócone funkcjonowanie jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Organizacja i technologia wykonywania robót musi uwzględniać specyfikę obiektu oraz konieczność utrzymania gotowości operacyjnej jednostki.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie wszelkich robót przygotowawczych, zabezpieczających, odtworzeniowych i wykończeniowych, a także przeprowadzenie wymaganych prób, badań, pomiarów i odbiorów technicznych. Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji powykonawczej, przekazania dokumentacji technicznej zamontowanych urządzeń oraz przeprowadzenia szkolenia użytkowników w zakresie ich eksploatacji.

1.3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje zgodnie z zaświadczeniem o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu nr BA.6743.1.71.2026 z dn. 18.05.2026 r. wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu oraz remoncie budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie z montażem instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 35,0 kWP wraz z pracami towarzyszącymi dla zadania „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów” zlokalizowanego przy ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego 26 w miejscowości Dzierżoniów, na działce oznaczonej numerem geodezyjnym 61 obręb Centrum (…).
1.4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w:
a) Zaświadczeniu o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu nr BA.6743.1.71.2026 z dn. 18.05.2026 r.,
b) Projekcie architektoniczno-budowlanym pn. Docieplenie oraz remont budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie dla zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów” ,
c) Projekcie zagospodarowania działki pn. Docieplenie oraz remont budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie dla zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów” ,
d) Projekcie technicznym pn. Docieplenie oraz remont budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie dla zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów” ,
e) Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (dla każdej z branż) pn. Docieplenie oraz remont budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie dla zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej należącego do KP PSP Dzierżoniów”,
f) Audycie energetycznym budynku,
g) Przedmiarach robót.
(...) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45410000-4 - Tynkowanie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, że na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty (tj. KAPIBARA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, cena: 3 125 213,98 zł brutto ), przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu złożono pięć ofert. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 1 796 001,40 zł brutto. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił prowadzone postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3125213,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3797750,18 PLN

2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane