Adaptacja budynku użytkowego na salę konferencyjną dla Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego ODR zs. w Bratoszewicach

ŁÓDZKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W BRATOSZEWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00388127
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00388127/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-11 23:59
Lokalizacja
Bratoszewice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-294e5f68-78f1-4bc7-84e0-da62c07e1280
Identyfikator
7331305961
Ostatnia aktualizacja
2026-08-12

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie drzwi i okienRoboty malarskieRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388127 z dnia 2026-08-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja budynku użytkowego na salę konferencyjną dla Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego ODR zs. w Bratoszewicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ŁÓDZKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W BRATOSZEWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 004349350

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowości 32

1.5.2.) Miejscowość: Bratoszewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-011

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lodr-bratoszewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodr-bratoszewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-294e5f68-78f1-4bc7-84e0-da62c07e1280

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


doradztwo rolnicze

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja budynku użytkowego na salę konferencyjną dla Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego ODR zs. w Bratoszewicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-294e5f68-78f1-4bc7-84e0-da62c07e1280

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388127

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00138634/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont budynku Oddzaiłu Piotrków Trybunalski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00225538

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 86/OPT/TP/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy w postaci wykonania adaptacji budynku użytkowego na salę konferencyjną dla Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, Łódzkiego ODR zs. w Bratoszewicach.
2. Przebudowa części istniejącego budynku magazynowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania w jego części na salę konferencyjną oraz przebudowę zaplecza socjalno-sanitarnego istniejącego budynku oświaty w ramach zadania inwestycyjnego „Adaptacja budynku użytkowego na salę konferencyjną dla Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego ODR zs. w Bratoszewicach”, co wpłynie na dostosowanie nieruchomości do obowiązujących przepisów prawnych, poprawę warunków pracy i obsługi interesantów, a także możliwość organizacji szkoleń i wykładów bez konieczności wynajmowania pomieszczeń od podmiotów zewnętrznych.
3. Przedmiotowa inwestycja będzie obejmować następujący zakres prac:
1) prace rozbiórkowe ścian wraz z wywózką gruzu i utylizacją;
2) roboty ziemne, fundamenty, izolacje;
3) wykonanie posadzek, podłóg i sufitów podwieszanych;
4) postawienie nowych ścian konstrukcyjnych;
5) prace wykończeniowe, tynkowanie, malowanie, uzupełnianie ubytków;
6) montaż okien PVC i rolet zewnętrznych;
7) montaż drzwi aluminiowych, w tym klasy EI30;
8) montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej;
9) prace wykończeniowe zewnętrzne;
10) wyposażenie p-poż;
11) wykonanie instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej;
12) wykonanie instalacji grzewczej;
13) wykonanie instalacji klimatyzacji, wentylacji;
14) przebudowa sieci elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej;
15) rozbudowa sieci LAN;
16) montaż instalacji CCTV;
17) budowa instalacji AV.
4. Roboty budowlane będą prowadzone w działającej cały czas instytucji, do której przychodzą i przyjeżdżają klienci i przebudowa nie może zakłócać normalnego funkcjonowania jednostki; jeśli wystąpi konieczność np odłączenia wody, kanalizacji lub prądu od całego obiektu w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi, to Wykonawca poinformuje Dyrektora Oddziału ŁODR w Piotrkowie oraz Inspektora nadzoru inwestorskiego, o tym fakcie z 2 dniowym wyprzedzeniem, określając jednocześnie czas takiego wyłączenia.
5. Przy realizacji przedmiotowej inwestycji Wykonawca ściśle współpracuje z Inspektorem nadzoru inwestorskiego wyznaczonego przez Wykonawcę.
6. Po wykonaniu instalacji elektrycznej, chłodniczej, mechanicznej należy wykonać wszelkie przewidziane prawem pomiary i dołączyć protokoły z pomiarów do dokumentacji powykonawczej.
7. Zamawiający zastrzega, że wszelkie materiały rozbiórkowe nadające się do ponownego wykorzystania, są własnością Zamawiającego i mogą zostać zutylizowane przez Wykonawcę po uzyskaniu opinii Dyrektora Oddziału w Piotrkowie Tryb. lub Koordynatora Zespołu Administracyjnego w Oddziale w Piotrkowie Tryb.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznik nr 8 do SWZ zawierający w szczególności projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowalny, pozwolenie na budowę Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) przedmiar robót budowalnych (informacyjnie dla wykonawców).
9. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określono w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ.
10. Jeśli w dokumentacji projektowej albo w STWiOR albo innych udostępnionych wykonawcy dokumentach zostały użyte nazwy własne, lub znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard, a wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej i technicznej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
11. Zamawiający zgodnie z art. 95 p.z.p. wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osoby, które będzie wykonywać czynności wskazane w §13 ust. 1 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr1 do SWZ, w szczególności dotyczące wykonywania:
1. prac rozbiórkowych;
2. robót ziemnych;
3. posadzek, podłóg i sufitów podwieszanych;
4. nowych ścian konstrukcyjnych;
5. prac wykończeniowe, tynkowania, malowania, uzupełniania ubytków;
6. montażu okien i drzwi;
7. instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej;
8. instalacji grzewczej;
9. instalacji klimatyzacji, wentylacji;
10. Instalacji elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej w tym niskoprądowej;
szczegółowy zakres obowiązków regulują projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

najkorzystniejsza oferta przekracza wartość środków przeznaczonych na realizację zamówienia
2026-08-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane