Przebudowa drogi wewnętrznej gminnej na działce nr 353 w miejscowości Stromiec
Gmina Stromiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00388599
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00388599/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 10:08
- Lokalizacja
- Stromiec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6bcf4747-b4b3-473a-a881-8a149bb5abdf
- Identyfikator
- 7981426072
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388599 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej gminnej na działce nr 353 w miejscowości Stromiec
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stromiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224025
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piaski 4
1.5.2.) Miejscowość: Stromiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-804
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 486191020
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugstromiec@ugstromiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugstromiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej gminnej na działce nr 353 w miejscowości Stromiec2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bcf4747-b4b3-473a-a881-8a149bb5abdf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388599
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056827/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa drogi wewnętrznej gminnej na działce nr 353 w miejscowości Stromiec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335564
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWI.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 680585,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej gminnej na działce nr 353 w miejscowości Stromiec” stanowiącego działkę o nr ewidencyjnym 353, obręb geodezyjny 0023 Stromiec na odcinku 431,45mb wraz z poboczami.
W ramach zadania zaprojektowano wykonanie jezdni jednojezdniowej dwu kierunkowej o nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,50 m w km 0+000-0+055,10 ze względów na wąską działkę drogową. Od km 0+055,10 -0+431,45 jezdnia będzie posiadać szerokość 4,00. Jezdnia będzie zamknięta po obu stronach poboczem z kruszywa łamanego na odcinku 0+000 – 0+055,10 szer. 0,2m , oraz na odcinku 0+055,10 -0+431,45 o szer. 0,5 m na całym odcinku drogi wykonane będzie jako pobocze chłonne zabezpieczone geowłókniną. Początek przebudowy zaczyna się od granicy pasa drogowego drogi powiatowej (ul. Radomska ) a koniec opracowania na granicy pasa drogowego drogi gminnej. Droga w planie zaprojektowana została głównie z odcinków prostych, a załamania wyokrąglone będą łukami o R=10,00m, przebiegać będzie po starym śladzie. Spadek nawierzchni przewidziano dwustronnie o nachyleniu 2%. Woda z nawierzchni jezdni drogi będzie kierowana do projektowanych poboczy chłonnych wykonanych na zasadzie drenu francuskiego wykonanego z kruszywa naturalnego 32/64 zamkniętego geowłókniną i warstwą kruszywa 4-31,5 gr.10cm, mające szerokość od 0,2 -0,5m i głębokość 1,0m do gruntu rodzimego jakim są piaski
i żwiry które mają charakter chłonny. Ze względu na obciążenie ruchem generowanym dojazdem pojazdów rolniczych do pól planowane jest wykonanie stabilizacji podłoża spoiwem hydraulicznym dowożonym z wytwórni o grubości 15cm i Rm-2,5 MPa wraz z podbudową z KŁSM C90/3
o grubości 25cm oraz warstwą wiążącą z asfaltobetonu AC 16W gr. 5cm i warstwą ścieralną z betonu asfaltowego AC11S gr. 4cm. Konstrukcję wjazdów należy wykonać z asfaltobetonu AC 11S gr. 4 i warstwy wiążącej AC 16W gr. 5cm na podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego C90/3 gr. 25 cm. i stabilizacji cementowo – piaskowej Rm- 2,5 MPa o gr 15cm. Spadki podłużne należy wykonać tak, aby zapewniały swobodny odpływ wód opadowych w połączeniu ze spadkami poprzecznymi na zewnątrz nawierzchni jezdni do poboczy chłonnych. Szczegóły dotyczące realizacji pokazano na planie sytuacyjnym i przekrojach konstrukcyjnych. Wszystkie włazy kanałowe i skrzynki zaworowe należy wyregulować do wysokości przebudowywanej nawierzchni, zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 9 do niniejszego SWZ.
Zestawienie powierzchni:
Powierzchnia projektowanej nawierzchni warstwy ścieralnej AC 11S – 1698,25 m2.
Powierzchnia projektowanych wjazdów – 75,6 m2.
Powierzchnia poboczy – 289 m2.
Powierzchnia biologicznie czynna – 126 m2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 414726,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 571504,04 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 414726,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDROMOST-STARACHOWICE SP. Z O. O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6641936388
7.3.3) Ulica: ŚW. ROCHA
7.3.4) Miejscowość: WĄCHOCK
7.3.5) Kod pocztowy: 27-215
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 414726,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |