Przebudowa drogi powiatowej nr 1287N dr. Nr 1279N – dr. Pow. 1285N w msc. Goryń
POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00388710
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00388710/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 10:33
- Lokalizacja
- Iława, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-86b5bc16-bf50-4bb0-ab66-dbb0ed4a7ac7
- Identyfikator
- 7441504874
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388710 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1287N dr. Nr 1279N – dr. Pow. 1285N w msc. Goryń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510854569
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 33A
1.5.2.) Miejscowość: Iława
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-ilawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-ilawski.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13286411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1287N dr. Nr 1279N – dr. Pow. 1285N w msc. Goryń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86b5bc16-bf50-4bb0-ab66-dbb0ed4a7ac7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388710
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035622/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Przebudowa drogi powiatowej nr 1287N dr. Nr 1279N – dr. Pow. 1285N w msc. Goryń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308550
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DI1.260.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Przebudowa drogi powiatowej nr 1287N dr. Nr 1279N – dr. Pow. 1285N w msc. Goryń”
Jezdnia: Szerokość: 4,80 – 6,00 mb; Długość 999,00 mb
3. Informacje podstawowe dotyczące zamówienia:
1) Przedmiotowe przedsięwzięcie zlokalizowane jest w powiecie iławskim, na terenie gm. Kisielice w miejscowości Goryń i obejmuje działki nr 227, 228, 180, 148, 234 – obręb 0005 Goryń. Inwestycja dotyczy przebudowy nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1287N relacji DP 1279N – DP 1285N na odcinku o dł. 999,00 mb.
2) Na projektowanym do przebudowy odcinku drogi od km 3+520 do km 4+519 droga o długości 999,00mb posiada nawierzchnię z mieszanki mineralno – asfaltowej. Szerokość jezdni wynosi ok. 4,80 – 6,00m. Pobocza gruntowe o szerokości 0,50 – 0,75m. Nawierzchnia jezdni na całym odcinku jest spękana z licznymi wysadzinami. Pobocza gruntowe podniesione utrudniające spływ wody z jezdni. Na odcinkach jezdni o dużym spadku podłużnym pobocza częściowo wymyte przez spływające wody opadowe i roztopowe. W km 3+606, 4+165 i 4+393 istniejące przepusty betonowe pod drogą o śr. 160 – 300mm. Po prawej i częściowo lewej stronie jezdni istniejące chodnik z kostki brukowej betonowej o zmiennej szerokości 1,00 -1,80m.
3) W ramach planowanego zadania przewiduje się przebudowę odcinka jezdni drogi powiatowej nr 1287N. Na odcinku od km 3+520 do km 4+519 przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia bitumiczna jezdni wraz ze zjazdami zwykłymi do posesji i pól. Na jezdni zostanie wykonana nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno – asfaltowej AC16W o grubości śr. 4cm (100 kg/m2). Na warstwie wyrównawczej zostanie wykonana nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno – asfaltowej AC11S o grubości 4cm po zagęszczeniu.
4) W związku z przebudową istniejące zjazdy zostaną wykonane z mieszanki mineralno – asfaltowej AC11S gr. 4 cm po zagęszczeniu. Podbudowa zjazdów wykonana z kruszywa 0/31,5mm łamanego C50/30 stabilizowanego mechanicznie o gr. 25 cm po zagęszczeniu. Na podbudowie ułożona warstwa wiążąca z mieszanki mineralno – asfaltowej AC16W o gr. 4cm po zagęszczeniu. Istniejące zjazdy w ciągu chodnika zostaną dostosowane wysokościowo do nowo projektowanej nawierzchni jezdni. Szerokość jezdni pozostaje bez zmian.
5) Na odcinku od km 3+740 do km 3+969 oraz od km 4+366 do km 4+386 z prawej strony jezdni zostanie ustawiony krawężnik najazdowy 15x22 na ławie betonowej z oporem na +6 cm od nawierzchni w celu zapobiegawczym przeciw wymywaniu poboczy. Odprowadzenie wód opadowych z jezdni odbywa się powierzchniowo na pobocza i teren zielony w granicach pasa drogowego, częściowo do istniejących rowów drogowych, które w trakcie inwestycji zostaną oczyszczone i wyprofilowane zapewniając sprawne odprowadzenie wód opadowych poza jezdnię oraz częściowo do kanalizacji deszczowej. Istniejący wpust uliczny 60x40 cm w km 3+606 wraz z odcinkiem kolektora o dł. 10,0m zostanie wyremontowany wraz z ustawieniem studni rewizyjnych. Dodatkowo w km 3+854, 3+883,5 i 4+163 ustawione zostaną wpusty uliczne 60x40 cm a na zjeździe na drogę gminną w km 3+866,3 strona lewa wykonane zostanie odwodnienie liniowe dł. 5,50m z rusztem żeliwnym klasy D400.
6) Istniejąca studnia kanalizacji deszczowej w km 4+165 po prawej stronie jezdni zostanie wyremontowana. Remont będzie polegał na wymianie górnego kręgu wraz z kratą wlotową oraz umocnieniem skarp i dna niecki przy studni kamieniem polnym na betonie C16/20. Istniejącą pokrywę studni należy wymienić na nową z włazem klasy C250.
7) Po wykonaniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno – asfaltowej na istniejącej konstrukcji jezdni pobocza, gdzie jezdnia nie jest ograniczona krawężnikiem zostaną uzupełnione kruszywem 0/31,5mm łamanym C50/30 o grubości 10cm po zagęszczeniu. Szerokość pobocza 0,75m.
8) W związku z przebudową drogi powiatowej nawierzchnia istniejącego chodnika prze prawej krawędzi jezdni od km 3+520 do km 4+158 zostanie przełożona w celu uzyskania prawidłowego spadku poprzecznego w kierunku jezdni. W tym celu istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana i ponownie ułożona na warstwie podsypki cementowo – piaskowej 1:4 o śr. gr. 6cm. W trakcie regulowania spadków poprzecznych chodnika należy również wyregulować obrzeże od strony trawnika i na zjazdach do posesji wymienić krawężniki drogowe 15x30 na krawężniki najazdowe 15x22cm.
9) Od km 4+158 do km 4+275,7 przy prawej krawędzi jezdni oraz od km 4+231,7 do km 4+275,7 przy lewej krawędzi jezdni zaprojektowano chodnik oraz perony o szerokości 1,50m w miejscu zatrzymania autobusu. Chodnik od strony jezdni ograniczony krawężnikiem betonowym 15x30 cm a od strony zieleńca obrzeżem betonowym 8x30cm na ławie betonowej z oporem z betonu klasy C12/15. Nawierzchnia chodnika z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej 1:4 gr. 4cm. Podbudowa z betonu C8/10 MPa o gr. 10 cm po zagęszczeniu ułożona na warstwie odsączającej z zagęszczonego piasku o gr. 158cm. W km 4+254 zaplanowano sugerowane przejście dla pieszych o szer. 4,0m ograniczone krawężnikiem najazdowym 15x22 ustawionym na +2cm od nawierzchni jezdni.
10) Istniejący przepust pod drogą w km 3+606 wskazany na projekcie zagospodarowania terenu należy wymienić na nowy o śr. 400mm z rur strukturalnych SN8 o długości 10,0m. Przepust posadowić na ławie z mieszanki piaskowo – żwirowej gr. 20cm. Od strony wylotu przepust ograniczony ścianką czołową prefabrykowaną z kratą zabezpieczającą. Dodatkowo po obu stronach jezdni należy ustawić studnie rewizyjne o śr. 1200mm. Na studni zlokalizowanej przy lewej krawędzi jezdni należy ustawić wpust uliczny 60x40mm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1198802,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1436755,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1198802,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych "STRZELBUD" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811807578
7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1198802,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-138.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |