Rewitalizacja dworca w Głubczycach i jego adaptacja na cele społeczne.
GMINA GŁUBCZYCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00388773
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00388773/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 10:49
- Lokalizacja
- Głubczyce, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-22286a7a-6be8-45aa-8526-c7bdb148dca4
- Identyfikator
- 7481496365
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388773 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja dworca w Głubczycach i jego adaptacja na cele społeczne.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUBCZYCE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412875
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 14
1.5.2.) Miejscowość: Głubczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-100
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 485 30 21
1.5.8.) Numer faksu: 77 485 24 16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wki@glubczyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.glubczyce.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-22286a7a-6be8-45aa-8526-c7bdb148dca41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja dworca w Głubczycach i jego adaptacja na cele społeczne.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22286a7a-6be8-45aa-8526-c7bdb148dca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388773
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031508/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rewitalizacja dworca w Głubczycach i jego adaptacja na cele społeczne.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie jest współfinansowane ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246040
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KI.ZP.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 21227171,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowi: Rewitalizacja dworca w Głubczycach i jego adaptacja na cele społeczne.
Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
- roboty rozbiórkowe,
- roboty murowe,
- stolarka okienna i drzwiowa,
- ścianki i obudowy g-k,
- tynku i okładziny wewnętrzne,
- posadzki,
- sufity podwieszane,
- malowanie,
- windy,
- instalacje wod-kan,
- instalacje elektryczne,
- instalacja centralnego ogrzewania,
- instalacja wentylacji i klimatyzacji,
- zagospodarowanie terenu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 8 do SWZ,
- przedmiary robót - załącznik nr 10 do SWZ,
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załącznik nr 11 do SWZ,
- dokumentacja projektowa – załącznik nr 12 do SWZ.
Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę obowiązkowej wizji lokalnej obiektu przed złożeniem oferty. Celem wizji lokalnej jest pozyskanie wszelkich informacji mogących być niezbędnymi do przygotowania oferty oraz prawidłowej realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące wizji lokalnej wskazano w Rozdziale I pkt 4 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
44212310-5 - Rusztowania
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45321000-3 - Izolacja cieplna
34928200-0 - Ogrodzenia
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15726610,79 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19346715,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15726610,79 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD TECHNICZNO-BUDOWLANY "POLBAU" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 008025353
7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 25
7.3.4) Miejscowość: Opole
7.3.5) Kod pocztowy: 45-054
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty branży elektrycznej, roboty branży sanitarnej
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15726610,79 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 450 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |