Usunięcie rumoszu z górnego stanowiska jazu Lewin Brzeski

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00388921
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00388921/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-12 11:24
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0ccf1e07-d890-421c-81f1-9691949b09b5
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-12

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ KORCZYŃSKIGierszowice, PL · lot 0
980 511,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388921 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie rumoszu z górnego stanowiska jazu Lewin Brzeski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jaroslaw.tyrlik@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/294971/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usunięcie rumoszu z górnego stanowiska jazu Lewin Brzeski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ccf1e07-d890-421c-81f1-9691949b09b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388921

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.269 Usunięcie rumoszu z górnego stanowiska jazu Lewin Brzeski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272250

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.270.2.76.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 813008,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usunięcie rumoszu (namułów i innych pozostałości odkładanych od czasu budowy jazu oraz pozostałych po powodzi z września 2024 roku) z górnego stanowiska jazu w Lewinie Brzeskim i przywrócenie pierwotnej przepustowości koryta w tym miejscu.
Do realizacji zadania przewiduje się wykonanie takich prac jak:
a. Roboty przygotowawcze i towarzyszące, w tym: organizacja zaplecza i jego likwidacja, wykonanie obmiarów geodezyjnych przed przystąpieniem do prac oraz po ich zakończeniu, wykonanie oraz rozbiórka dróg dojazdowych i dojazdu do górnego stanowiska jazu, zapewnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania.
b. Usunięcie rumowiska z koryta rzeki do rzędnej projektowej, tj. 142,50 m n.p.m. – załadunek i wywóz całości materiału w miejsce stałego składowania zorganizowane przez Wykonawcę. Usunięty z rzeki rumosz staje się własnością Wykonawcy.
c. Uprzątnięcie terenu po zakończeniu prac, humusowanie w miejscach rozebranych dróg wraz z obsiewem trawą, przywrócenie dróg technologicznych, terenu międzywala, brzegu rzeki i wszystkich innych miejsc wykorzystywanych do prowadzenia prac do stanu z przed rozpoczęcia robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 3 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 980511,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 980511,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 980511,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zmechanizowane Roboty Ziemne Andrzej Korczyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7470503245

7.3.3) Ulica: Gierszowice 1

7.3.4) Miejscowość: Gierszowice 1

7.3.5) Kod pocztowy: 49-332

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 980511,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane