Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec – etap II

GMINA CHRZĄSTOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00388925
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00388925/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-12 11:25
Lokalizacja
Chrząstowice, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66132f1f-28b0-4599-a2da-d13fd31b2125
Identyfikator
531413018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-12

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Wykonawcy

3 przyznane

PLADA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChrząstowice, PL · lot 0
3 546 298 PLN
Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej „ECOKOM” Sp. z o. o.Luboszyce, PL · lot 1
3 050 000 PLN
PLADA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChrząstowice, PL · lot 2
1 175 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388925 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CHRZĄSTOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413018

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 38

1.5.2.) Miejscowość: Chrząstowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-053

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@chrzastowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chrzastowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/chrzastowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66132f1f-28b0-4599-a2da-d13fd31b2125

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388925

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004944/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec – etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027, Priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, Działanie FENX.01.03 „Gospodarka wodno-ściekowa”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288155

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 1 - Zadanie 1. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec – ETAP II zadanie 2, ul. Ozimska od nr 17 do nr 4, ul. Utracka, ul. Dąbrowicka, ul. Polna, ul. Rynkowa, ul. Wąska, ul. Dębska, ul. Sadowa.
Budowa kolektorów kanalizacji grawitacyjnych G1 na odcinku od S46 do S63; G1/8 od S50 do S82; G2 od S83 do S303; G2/1 od S87 do S106; G2/2 od S88 do S110; G2/2/1 od S109 do S113; G2/3 od S95 do SR4; G2/4 od S95 do S119; G2/5 od S102 do S122; G1/7 od S75 do S85; G1/5 od S70 do S74a – metodą wykopów otwartych
I. Wydatki kwalifikowane:
1. Frezowanie nawierzchni asfaltowej na odcinku ul. Ozimska od S46 do 54; ul. Dąbrowicka od S4 do S103; Rynkowa; Utracka; Dębska; Sadowa; Wąska; Polna i pod komory przewiertnicze na kolektorach tłocznych C1/8-15 – 6 990,00 m2.
a) Drogi powiatowe frezowanie na szerokości 3 m - zgodnie z decyzją lokalizacyjną Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu SD.541.4.2022.AM22 z dnia 29.07.2022 r.
b) Drogi Gminne frezowanie po całej szerokości – zgodnie z uzgodnieniem odtworzenia nawierzchni dróg Gminnych zgodnie z notatką służbową z dnia 03.07.2015 r. będącą integralną częścią projektu budowlanego).
2. Rozbiórka i odtworzenie podbudowy plus warstwa wiążąca 4 cm w miejscach przekopów – 5 014 m2 - zakres rozbiórki i odtworzenia w pasie robót dla prac ziemnych niezbędnych do budowy rurociągów grawitacyjnych i tłocznych kanalizacji sanitarnej wg poniższego zestawienia odcinków projektowanej kanalizacji sanitarnej:
a) Kolektor G1 na odcinku od S46 do S54 – 591,5 mb;
b) Kolektor G1/8 od S50 do S82 - 104 mb;
c) Kolektor G1/7 od S75 do S78 - 105 mb;
d) Kolektor G1/5 od S70 do S74a - 122 mb:
e) Kolektor G2/5 od S102 do S122 – 65,5 mb;
f) Kolektor G2 od S83 do S95 – 697,5 mb;
g) Kolektor G2/1 od S87 do S106 - 114 mb;
h) Kolektor G2/2 od S88 do S110 - 166 mb;
i) Kolektor G2/2/1 od S109 do S113 - 151,5 mb;
j) Kolektor G2/3 od S95 do Sr4 – 107,5 mb;
k) Kolektor G2/4 od S95 do S119 – 36 mb;
Łączna długość kanałów grawitacyjnych z rur PVC DN200 SN 8 – 2 260,50 mb
Materiały kanałów z rur PVC Dn200 SN8, kielichy długie z zamkiem blokującym, zapobiegającym wywijaniu się uszczelek.
3. Montaż trójników redukcyjnych pod boczne odcinki tłoczne zakończone przydomowymi
pompowniami (komplet z kolankami) – 25 kpl.
4. Budowa studni rewizyjnych betonowych DN 1000 (kompletnych z włazem i regulacją) o na kolektorach G1 na odcinku od S46 do S63; G1/8 od S50 do S82; G2 od S83 do S303; G2/1 od S87 do S106; G2/2 od S88 do S110; G2/2/1 od S109 do S113; G2/3 od S95 do SR4; G2/4 od S95 do S119; G2/5 od S102 do S122; G1/7 od S75 do S85; G1/5 od S70 do S74a – 65 kpl.
5. Odtworzenie podbudowy z kamienia gr 20 cm w miejscach studni kanalizacyjnych plus warstwa wiążąca 4 cm – 5 014 m2 - zakres odtworzenia podbudowy z kamienia i warstwy wiążącej nawierzchni asfaltowych w pasie robót dla prac ziemnych niezbędnych do budowy rurociągów grawitacyjnych i tłocznych kanalizacji sanitarnej wg poniższego zestawienia odcinków projektowanej kanalizacji sanitarnej.
6. Budowa kolektora tłocznego PEHD DN 50 C1/8 z wyposażeniem i przydomowymi przepompowniami ścieków – przewiert sterowany
1) Kanalizacja ciśnieniowa wykonana metodą przewiertu sterowanego z rur PEHD DN50 SDR 11 RC na odcinku ul. Dąbrowickiej kolektor nr C1/8 – 296,50 mb
2) Studnie czyszczakowe betonowe DN1200 wraz z wyposażeniem (2 zasuwy nożowe trójnik z zaworem i końców strażacką) na odcinku rurociągu tłocznego – 1 kpl. (Sr34)
3) Studnia włączeniowe DN1200 wraz z wyposażeniem (3 zasuwy nożowe trójnik z zaworem i końców strażacką) na odcinku rurociągu tłocznego – 1 kpl. (Wp10)
4) Zestawy płuczące na końcówce rurociągu tłocznego wg projektu – 1 kpl (Pp1).
5) Studnia rozprężna Sr4. – 1 kpl,
7. Budowa kolektorów tłocznych PEHD DN40 C1/8a; C1/13; C1/14; C1/ 13 z wyposażeniem i przydomowymi przepompowniami ścieków – przewiert sterowany
1) Kanalizacja ciśnieniowa wykonana metodą przewiertu sterowanego z rur PEHD DN40 SDR 11 RC na odcinku ul. Dąbrowickiej kolektor nr C1/8a – 53,50 mb
2) Zestawy płuczące na końcówce rurociągu tłocznego wg projektu – 1 kpl (Pp3).
3) Kanalizacja ciśnieniowa wykonania metodą przewiertu sterowanego z rur PEHD DN40 SDR 11 RC na odcinku ul. Polnej kolektor nr C1/13 – 104 mb
4) Kanalizacja ciśnieniowa wykonana metodą przewiertu sterowanego z rur PEHD DN40 SDR 11 RC na odcinku ul. Ozimskiej kolektor nr C1/14 – 161,50 mb
5) Zestawy płuczące na końcówce rurociągu tłocznego wg projektu – 1 kpl (Pp4).
6) Studnia rozprężna Sr3 – 1 kpl,
7) Kanalizacja ciśnieniowa wykonana metodą przewiertu sterowanego z rur PEHD DN40 SDR 11 RC na odcinku ul. Szkolnej kolektor nr C1/15 – 181,50 mb
8) Zestawy płuczące na końcówce rurociągu tłocznego wg projektu – 1 kpl (Pp1).
9) Studnia rozprężna Sr1 – 1 kpl.
Łączna długość rurociągów tłocznych DN40 – 500,50 mb
8. Budowa bocznych odcinków tłocznych zakończone przydomowymi kompletnymi przydomowymi przepompowniami ścieków: 498,50 mb, 27 szt.
II. Wydatki niekwalifikowane:
Drogi powiatowe – frezowanie nawierzchni i odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowych dalsze 3m szerokości (do 100% szerokości) jezdni w ul. Dąbrowicka (265 mb); Utracka (302 mb); Ozimska (kolektor G1 S46-S59 274 mb) – łącznie 841 mb * 3 m szerokości + wjazdy do posesji regulacja wysokościowa (95 m2):
1. Frezowanie nawierzchni asfaltowej – 2618 m2
2. Odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej – 2618 m2
3. Budowa przyłączy grawitacyjnych DN160 PVC SN80: 567 mb, 70 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

4.5.5.) Wartość części: 6636937,70 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 2 - Zadanie 2. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daniec - ETAP II zadanie 3, ul. Ozimska (część od nr 19 do nr 73); ul. Dzierżonia; ul. Ślepa; ul. Jeziorowa; ul. Nowa; ul. Dolna; ul. Boczna; ul. Krośnicka; ul. Szeroka; ul. Mała; ul. Krótka
I. Wydatki kwalifikowane:
Rozbiórki i odtworzenia nawierzchni dróg asfaltowych
1. Frezowanie nawierzchni asfaltowej (Drogi powiatowe frezowanie na szerokości 3 m - zgodnie z decyzją lokalizacyjną Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu SD.541.4.2022.AM22 z dnia 29.07.2022 r. - Drogi gminne frezowanie po całej szerokości – zgodnie z uzgodnieniem odtworzenia nawierzchni dróg gminnych zgodnie z notatką służbową z dnia 03.07.2015 r. będącą integralną częścią projektu budowlanego) na odcinkach:
a. Kolektor G-3/1 ul. Ozimska od S46 do Sr2 (216 mb * 5mb) + 30 otworów pod komory przewiertowe ul. Ozimska Sr2 do Pp7 (30*2mb*3mb) – 1 260 m2;
b. Kolektor G-3 ul. Krośnicka od S123 do S144 (741mb*3,6 mb) – 2686,5 m2
c. Kolektor G-3/4 ul. Krośnicka od S140 do S7 (166 mb*3 mb) + 5 otworów pod komory przewiertowe ul. Krośnicka od Sr7 do Pp10 (5*2 mb*3 mb) – 529,50 m2
d. Kolektor G-3/2a ul. Krośnicka od S125 do S125a (62 mb* 3mb) – 186,00 m2
e. Kolektor G-3/2 ul. Krośnicka od S126 do S149 (54 mb*3 mb) – 162,00 m2
f. Kolektor G-3/3 ul. Szeroka od S132 do S152 (38 mb*3 mb) + 2 otwory pod komory przewiertowe ul. Szeroka od S152 do Tc78 (2*2 mb*3 mb) – 126,00 m2
g. Kolektor G-3/3a ul. Mała od S151 do S153 (40 mb*3 mb) – 120,00 m2
h. Pod komory przewiertowe dla kolektorów ciśnieniowych na ul. Krośnickiej C1/9; C1/10; C1/12a; ul. Dolnej C1/11; ul Bocznej C1/11a; ul. Nowej C1/12; ul. Dzierżonia C1/12b; ul. Jeziorowa C1/5; ul. Ozimska C1/8; C1/2; ul. Dzierżonia C1/7; ul. Krótkiej C1/3-3a-3b-3c; – 125 komór przewiertowych (125*2mb*3mb) – 750 m2
Razem frezowanie i rozbiórka nawierzchni: 5 820,00 m2
2. Rozbiórka i odtworzenie podbudowy plus warstwa wiążąca 4 cm w miejscach przekopów:
a. Kolektor G-3/1 ul. Ozimska od S46 do Sr2 (216mb * 2,5mb) + 30 otworów pod komory przewiertowe ul. Ozimska Sr2 do Pp7 (30*2mb*3mb) – 750 m2;
b. Kolektor G-3 ul. Krośnicka od S123 do S144 (741mb*1,5mb) – 1 111,5,50 m2
c. Kolektor G-3/4 ul. Krośnicka od S140 do S7 (166mb*1,5mb) + 5 otworów pod komory przewiertowe ul. Krośnicka od Sr7 do Pp10 (5*2mb*3mb) – 279,00 m2
d. Kolektor G-3/2a ul. Krośnicka od S125 do S125a (62mb*1,5mb) – 93,00 m2
e. Kolektor G-3/2 ul. Krośnicka od S126 do S149 (54mb*1,5mb) – 81,00 m2
f. Kolektor G-3/3 ul. Szeroka od S132 do S152 (38mb*1,5mb) + 2 otwory pod komory przewiertowe ul. Szeroka od S152 do Tc78 (2*2mb*3mb) – 69,00 m2
g. Kolektor G-3/3a ul. Mała od S151 do S153 (40mb*1,5mb) – 60,00 m2
h. Pod komory przewiertowe dla kolektorów ciśnieniowych na ul. Krośnickiej C1/9; C1/10; C1/12a; ul. Dolnej C1/11; ul Bocznej C1/11a; ul. Nowej C1/12; ul. Dzierżonia C1/12b; ul. Jeziorowa C1/5; ul. Ozimska C1/8; C1/2; ul. Dzierżonia C1/7 – 125 komór przewiertowych (125*2mb*3mb) – 750 m2
Razem podbudowa z kamienia i warstwa wiążąca nawierzchni bitumicznej 3 193,5 m2
Razem warstwa ścieralna nawierzchni bitumicznej: 6 468,00 m2
3. Budowa kolektorów kanalizacji grawitacyjnych G3 na odcinku od S123 do S144; G3/1 od S123 do Sr3; G3/4 od S140 do Sr7; G3/2a od S125 do S125a; G3/2 od S126 do S149; G3/3 od S132 do S152; G3/3a od S151 do 153; – metodą wykopów otwartych
1) Kolektor G-3/1 ul. Ozimska od S123 do Sr2 – 216 mb
2) Kolektor G-3 ul. Krośnicka od S123 do S144 – 741 mb
3) Kolektor G-3/4 ul. Krośnicka od S140 do Sr7 – 166 mb
4) Kolektor G-3/2a ul. Krośnicka od S125 do S125a – 62 mb
5) Kolektor G-3/2 ul. Krośnicka od S126 do S149 – 54 mb
6) Kolektor G-3/3 ul. Szeroka od S132 do S152 – 38 mb
7) Kolektor G-3/3a ul. Mała od S151 do S153 – 40 mb
8) Łączna długość kanałów grawitacyjnych z rur PVC DN200 SN 8 – 1 317,00 mb
9) Montaż trójników redukcyjnych pod boczne odcinki tłoczne zakończone przydomowymi pompowniami (komplet z kolankami) – 33 kpl.
10) Budowa studni rewizyjnych betonowych DN 1000 (kompletnych z włazem i regulacją) o na kolektorach G3 na odcinku od S123 do S144; G3/1 od S123 do Sr3; G3/4 od S140 do Sr7; G3/2a od S125 do S125a; G3/2 od S126 do S149; G3/3 od S132 do S152; G3/3a od S151 do 153 – 39 kpl.
4. Budowa kolektorów tłocznych PEHD DN63; DN50; DN40 wyposażeniem (studnie włączeniowe, studnie rewizyjne i zestawy płuczące) wraz z przydomowymi przepompowniami ścieków – przewiert sterowany.
1) Kanalizacja ciśnieniowa wykonanie metodę przewiertu sterowanego z rur PEHD DN63 SDR 11 RC na odcinku ul. Ozimska kolektor nr C1/2 odcinek od Sr2 do Pp7 – 918,50 mb
Razem kanalizacja ciśnieniowa DN63 – 918,50 mb
2) Kanalizacja ciśnieniowa wykonanie metodę przewiertu sterowanego z rur PEHD DN50 SDR 11 RC:
a) na odcinku ul. Ozimska kolektor nr C1/2 od Pp7 do Tc31 – 317,00 mb
b) na odcinku ul. Krótka kolektor C1/3 od Wp1 do Wp9 – 206 mb
c) na odcinku ul. Jeziorowa kolektor C1/5 od Wp3 do Pp5 – 349 mb
d) na odcinku ul. Dolna kolektor C1/11 od S141 do Pp8 – 157,5 mb
e) na odcinku ul. Nowa kolektor C1/12 od Sr7 Do Pp9 – 630,5 mb
Razem kanalizacja ciśnieniowa DN50 – 1 660,00 mb
3) Kanalizacja ciśnieniowa wykonanie metodę przewiertu sterowanego z rur PEHD DN40 SDR 11 RC:
a) na odcinku ul. Ozimska kolektor nr C1/4 od Wp2 do Tc54 – 58,00 mb
b) na odcinku ul. Krótka kolektor C1/3a od Wp6 do Tc42 – 51,00 mb
c) na odcinku ul. Krótka kolektor C1/3b od Wp7 do Tc44 – 58,00 mb
d) na odcinku ul. Krótka kolektor C1/3c od Wp8 do Tc47 – 76,00 mb
e) na odcinku ul. Krótka kolektor C1/3d od Wp9 do Tc52 – 142,00 mb
f) na odcinku ul. Dzierżonia kolektor C1/7 od Wp7 do Pp12 – 318,00 mb
g) na odcinku ul. Dzierżonia kolektor C1/12b od Wp13 do Pp11 – 178,50 mb
h) na odcinku ul. Krośnicka kolektor C1/9 od S135 do Pp6 – 79,50 mb
i) na odcinku ul. Krośnicka kolektor C1/10 od S136 do Pp7 – 83,50 mb
j) na odcinku ul. Krośnicka kolektor C1/12a od Wp 12 do Pp10 – 54,50 mb
k) na odcinku ul. Szeroka kolektor C1/9a od S152 do Tc 79 – 24,50 mb
l) na odcinku ul. Krośnicka kolektor C1/9 od S135 do Pp6 – 79,50 mb
m) na odcinku ul. Dolna kolektor C1/11a od Wp11 do Tc90 – 100,00 mb
Razem kanalizacja ciśnieniowa DN40 – 1 303,00 m
4) Studnie przyłączeniowe z wyposażaniem betonowe DN1500 (trójnik, zasuwy nożowe, złączki) Wp1; Wp2; Wp3; Wp4; Wp5; Wp6; Wp7; Wp8; Wp9; Wp10; Wp11; Wp12; Wp13; Wp13a – 14 kpl.
5) Studnie rewizyjne z wyposażaniem betonowe DN1200 (trójnik, zasuwy nożowe, złączki, złącze strażackie) Sr30; Sr31; Sr32; Sr33 – 4 kpl.
6) Zestawy płuczące na końcówce rurociągu tłocznego wg projektu Pp5; Pp6; Pp7; Pp8; Pp9; Pp10; Pp11; Pp12; Pp13 – 9 kpl.
7) Studnie napowietrzająco-odpowietrzające betonowe DN1500 z wyposażaniem (trójnik, zasuwy nożowe; zawór odpowietrzająco-napowietrzający) So8; So9 – 2 kpl.

Budowa bocznych odcinków tłocznych zakończone przydomowymi kompletnymi (w tym zasilanie energetyczne) przydomowymi przepompowniami ścieków: 1 023,5 mb 103 szt.
5. Wydatki niekwalifikowane:
Frezowanie i odtworzenie nawierzchni: Drogi powiatowe - dalsze 3 m szerokości (do 100% szerokości) jezdni w ul. Ozimska Kolektor G 3/1 od S46 do Sr2 (216 mb) * 3 m szerokości = 648 m2:
1. Frezowanie nawierzchni asfaltowej – 648 m2.
2. Odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej – 648 m2.
3. Budowa przyłączy grawitacyjnych DN160 PVC SN80: 367 mb 59 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

4.5.5.) Wartość części: 5943679,82 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ 3 – Modernizacja przepompowni
Modernizacja przepompowni przy ul. Polnej w Chrząstowicach poprzez zabudowę tłoczni ścieków w obszarze ogrodzonego terenu przepompowni ścieków P-1 wraz z rozdziałem strumienia ścieków na nową tłocznię oraz istniejącą przepompownię. Zakres robót obejmuje poniższe działania:
1. Modernizacja przepompowni:
a. Zabudowa nowego obiektu – tłoczni ścieków wyposażonej w szczelną komorę roboczą wykonaną ze stali kwasoodpornej wraz z niezbędnym wyposażeniem technologicznym i armaturą, zlokalizowaną w prefabrykowanej studni betonowej o średnicy Ø3000 mm.
b. Instalacja dwóch pomp o parametrach Q = 110 m3/h, H = 51 m sł. w., P = 35 kW każda, z możliwością pracy naprzemiennej i rezerwowej.
2. Zasilanie energetyczne:
a. Wykonanie przyłącza zasilającego należy zrealizować zgodnie z obowiązującymi przepisami występując o warunki przyłączenia, a następnie opracowując projekt branży elektrycznej w oparciu o przyjęte w dokumentacji projektowej wyposażenie zmodernizowanej przepompowni.
3. Wyposażenie techniczne:
a. Zabudowa kontenera z układem dozującym do korekcji parametrów ścieków i redukcji zjawiska zagniwania.
4. Połączenie z istniejącą infrastrukturą:
a. Włączenie zmodernizowanej tłoczni do istniejącego rurociągu tłocznego Ø225 PE poprzez budowę trójnika elektrooporowego DN200 z dwiema zasuwami nożowymi w zabudowie podziemnej.
b. Istniejąca przepompownia P-1 pozostanie w układzie jako obiekt rezerwowy, zapewniający ciągłość pracy systemu w przypadku awarii lub serwisu tłoczni.
5. Odporność na warunki eksploatacyjne:
a. Ze względu na wysokie stężenie siarkowodoru i agresywny charakter ścieków, wszystkie elementy nowej przepompowni będą wykonane z materiałów odpornych na korozję chemiczną, zapewniających wysoką trwałość i niezawodność pracy w warunkach podwyższonego ryzyka gazowego.
6. Prace odtworzeniowe i zabezpieczające – odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej w obrębie zmodernizowanej przepompowni, wyposażenie w nowe ogrodzenie wraz z bramą wjazdową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

4.5.5.) Wartość części: 1351258,30 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3546298,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8000000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3546298,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PLADA SP. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 161480038

7.3.3) Ulica: Ozimska 17

7.3.4) Miejscowość: Chrząstowice

7.3.5) Kod pocztowy: 46-053

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3546298,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3050000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8000000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3050000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej "ECOKOM" Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 008100764

7.3.3) Ulica: Opolska 21

7.3.4) Miejscowość: Luboszyce

7.3.5) Kod pocztowy: 46-022

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Mel-Kan Sp. z o.o., Ryżki 76c, 21-400 Łuków-Montaż wyposażenia pompowni przydomowych.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3050000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1175850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1309557,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1175850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PLADA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 161480038

7.3.3) Ulica: Ozimska 17

7.3.4) Miejscowość: Chrząstowice

7.3.5) Kod pocztowy: 46-053

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1175850 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane