Odtworzenie koryta rzeki Ślęza w km 51+397-74+370
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389001
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389001/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 11:42
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d92c547a-de7d-4c85-a33d-926d583607d2
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389001 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odtworzenie koryta rzeki Ślęza w km 51+397-74+370
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jaroslaw.tyrlik@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/281301/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odtworzenie koryta rzeki Ślęza w km 51+397-74+3702.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d92c547a-de7d-4c85-a33d-926d583607d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389001
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.282 Odtworzenie koryta rzeki Ślęza w km 51+397 - 74+370, gm. Łagiewniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199997
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.270.2.46.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 785381,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót obejmujących m.in.:
ETAP I
IV Naprawa wałów p.powodziowych rzeki Ślęza – zabudowa wyrw w m. Białobrzezie w km 57+140-60+390
1. Wykoszenie roślinności ze skarp cieku oraz wału p.powodziowego wraz z wygrabieniem lub zmulczowaniem
2. Wycinka drzew wraz z wywozem
3. Frezowanie pni po ściętych drzewach do poziomu gruntu
4. Oczyszczenie terenu po wykarczowaniu z drobnych gałęzi, korzeni i kory z wywiezieniem
i utylizacją
5. Wykonanie palisady zabezpieczającej brzegi rzeki w miejscu wyrw
6. Wyłożenie palisady geowłókniną od strony wału
7. Zakup oraz załadunek materiału potrzebnego do zabudowy powstałych wyrw: pospółka
8. Zasypanie wyrw z zagęszczeniem gruntów warstwami
9. Plantowanie, obrobienie na czysto skarp i korony nasypów
10. Darniowanie skarp
V Naprawa przepustu wałowego w km 51+405 rz. Ślęza w m. Pożarzyce, gm. Jordanów Śl.
11. Wykonanie grodzy ziemnej
12. Odwodnienie powierzchni wykopu dla przepustu wałowego
13. Rozbiórka istniejących przyczółków betonowych
14. Demontaż klapy zwrotnej przepustu wałowego
15. Czyszczenie przez piaskowanie zdemontowanej klapy zwrotnej
16. Malowanie farbami do gruntowania i farbami nawierzchniowymi klapy przepustu wałowego
17. Wywiezienie gruzu z rozebranych konstrukcji żelbetowych wraz z utylizacją
18. Demontaż uszkodzonego rurociągu wraz z wywiezieniem i utylizacją
19. Wykonanie fundamentu betonowego do podparcia przyczółków
20. Montaż zbrojenie przyczółków z prętów stalowych żebrowanych
21. Wykonanie konstrukcji żelbetowej przyczółków wlotowy i wylotowy
22. Montaż nowej rury karbowanej wraz z jej uszczelnieniem
23. Zasypanie wykopów warstwami po 30 cm wraz z zagęszczeniem
24. Montaż elementów klapy zwrotnej przepustu wałowego
25. Wykonanie palisady z kołków zabezpieczającej wylot przepustu
26. Demontaż grodzy ziemnej
27. Uporządkowanie terenu – plantowanie powierzchni gruntu na terenie wykonywania robót wraz z obsianiem terenu
ETAP II
I Prace odtworzeniowe koryta rzeki Ślęza w km 63+600-64+590, m. Wilków Wielki
28. Wykoszenie porostów ze skarp i dna cieku wraz z rozdrobnieniem wykoszonych porostów
29. Wycinka i karczowanie krzewów i podszycia wraz z wywozem lub zrąbkowaniem na miejscu
30. Wycinka i karczowanie drzew wraz z utylizacją lub zrąbkowaniem na miejscu, oczyszczenie terenu
31. Usunięcie naniesionej ziemi i nieczystości z dna rzeki
32. Plantowanie, obrobienie na czysto skarp (grabienie pod obsiew)
33. Obsiew mieszanką traw po wcześniejszym rozplantowaniu i wygrabieniu
II Prace odtworzeniowe koryta rzeki Ślęza w km 73+760-74+370, m. Podlesie
34. Wykoszenie porostów ze skarp i dna cieku wraz z rozdrobnieniem wykoszonych porostów
35. Usunięcie naniesionej ziemi i nieczystości z dna rzeki
36. Plantowanie, obrobienie na czysto skarp
37. Obsiew mieszanką traw po wcześniejszym rozplantowaniu i wygrabieniu
III Prace remontowe na przelewie bocznym w m. Niemcza w km 70+800 rz. Ślęza
38. Wycinka drzew wraz z wywozem
39. Usunięcie naniesionej ziemi i nieczystości z dna rzeki wraz z wywozem i utylizacją
40. Oczyszczenie terenu (wycinka samosiejek)
41. Rozbiórka okładziny kamiennej z całego przelewu
42. Rozbiórka części zniszczonego przelewu w miejscu jego uszkodzenia
43. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego w miejscu zniszczonej części przelewu wraz
z zagęszczeniem
44. Wykonanie warstwy podsypki cementowo – piaskowej
45. Ułożenie narzutu kamiennego w miejscu wyrwy na wcześniej przygotowanym podłożu (kamienie wykorzystane z rozebranej okładziny) z wypełnieniem spoin zasypką cementowo - piaskową
46. Wykonanie warstwy podsypki cementowo – piaskowej na całym przelewnie bocznym
47. Zakup kamienia oraz ułożenie nowej okładziny z kamienia granitowego
48. Spoinowanie bruku
VI Wycinka drzew w korycie cieku Ślęza w km 60+400-62+120 w obrębie Chwalęcin
49. Wycinka drzew o średnicy 41-65 cm wraz z wywozem pni i gałęzi wraz z utylizacją
50. Frezowanie pni do poziomu gruntu
51. Oczyszczenie po frezowaniu z drobnych gałęzi, korzeni, kory wraz z wywiezieniem
VII Prowadzenie nadzoru przyrodniczego oraz ornitologicznego nad realizacją prac - dot. Etapu I i II
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 3 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 849500,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1885557,41 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 875407,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KRAW-KOP Paweł Krawiec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7471656956
7.3.3) Ulica: Więcmierzyce 53A
7.3.4) Miejscowość: Więcmierzyce
7.3.5) Kod pocztowy: 49-200
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 875407,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |