Adaptacja terenów zurbanizowanych Gminy Kamień Pomorski do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim
GMINA KAMIEŃ POMORSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00389461
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00389461/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 13:17
- Lokalizacja
- Kamień Pomorski, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0775f5d8-4c6d-4cb0-b916-209051ab0938
- Identyfikator
- 9860157013
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389461 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja terenów zurbanizowanych Gminy Kamień Pomorski do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAMIEŃ POMORSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685585
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Kamień Pomorski
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-400
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kamienpomorski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kamienpomorski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/pn/kamienpomorski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja terenów zurbanizowanych Gminy Kamień Pomorski do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0775f5d8-4c6d-4cb0-b916-209051ab0938
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389461
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00014682/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Adaptacja terenów zurbanizowanych Gminy Kamień Pomorski do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 Priorytet 2: Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego Działanie 2.12 Adaptacja do zmian klimatu Typ projektu: 1. Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00397917
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIGK.271.13.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn. Adaptacja terenów zurbanizowanych Gminy Kamień Pomorski do zmian klimatu poprzez zagospodarowanie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim wraz z przebudową fragmentu ul. Mickiewicza. Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie następujące działki ewidencyjne w obrębie geodezyjnym Kamień Pomorski 2, gmina Kamień Pomorski: dz. nr 228/7, dz. nr 257, dz. nr 291.
2. Planowana inwestycja polega min. na zmianie zagospodarowania terenu obejmującej wykonanie min.: wodoprzepuszczalnych nawierzchni utwardzonych (w tym ciągów pieszych, jezdnych), elementów małej architektury, niwelacji terenu, budowie instalacji elektrycznej (oświetlenie terenu), elementów zielono-niebieskiej infrastruktury: terenów zieleni (nowe nasadzenia i wycinki), instalacji wody (na potrzeby podlewania zieleni i zasilania wodotrysków), zbiorników retencyjnych, instalacji do zacienienia z zielonymi dachami oraz systemu zraszania i odzyskiwania wody opadowej (fontanna, edukacyjny plac wodny), a także placu zabaw, renowacji pomnika wraz z innymi koniecznymi pracami wynikającymi z przyjętego zagospodarowania terenu.
3. Szczegółowy zakres prac przewidziany do wykonania zawiera udostępniona przez Zamawiającego dokumentacja projektowa.
4. Projekt jest współfinansowany w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 Priorytet 2: Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego Działanie 2.12 Adaptacja do zmian klimatu Typ projektu: 1. Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu.
5. Celem głównym projektu jest ograniczenie negatywnych skutków zmian klimatu oraz zwiększenie odporności przestrzeni zurbanizowanej miasta Kamień Pomorski.
6. Cele szczegółowe realizacji projektu to:
a) stworzenie przestrzeni miejskiej o funkcjach adaptacyjnych do zmian klimatu, takich jak: zmniejszenie efektu wyspy ciepła i zarządzanie wodami opadowymi;
b) zwiększenie odporności miasta uzdrowiskowego na zjawiska związane z wysokimi temperaturami powietrza i ochrona zdrowia wrażliwych na nie grup społecznych;
c) zwiększenie odporności miasta uzdrowiskowego na występowanie ekstremalnych opadów i związanych z nimi lokalnych podtopień;
d) kształtowania ekosystemów miejskich w oparciu o zielono-niebieską infrastrukturę, świadczących usługi ekosystemowe dla lokalnej społeczności.
7. Wskazane wyżej cele projektu prowadzić będą do osiągnięcia następujących korzyści społeczno-gospodarczych:
a) zainwestowanie w obrębie Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim w zielono-niebieską infrastrukturę, rozszczelnienie trenów zasklepionych oraz zrównoważoną gospodarkę wodami opadowymi pozwoli na zwiększenie jakości bioklimatu centralnej części miasta oraz poprawi komfort życia mieszkańców oraz turystów i kuracjuszy uzdrowiskowych;
b) inwestycja pozwoli pośrednio ograniczyć zjawisko wykluczenia społecznego i związanego z nim ubóstwa, gdyż przyjęte w projekcie działania będą ogólnodostępne i skierowane do wszystkich grup społecznych, w szczególności zagrożonych wykluczeniem społecznym (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci);
c) ekosystemowy charakter planowanych działań wpłynie na ograniczenie zjawiska utraty funkcji społeczno-gospodarczych obszarów zurbanizowanych miasta Kamień Pomorski, zwiększając atrakcyjność i funkcjonalność sąsiadujących obiektów gospodarczych, w tym uzdrowiskowych;
d) poprawa bioklimatu miejskiej przestrzeni publicznej w Kamieniu Pomorskim pozwoli na stworzenie przestrzeni przyjaznej dla życia mieszkańców i mieszkanek regionu, kuracjuszy i turystów;
e) zaplanowane w projekcie standardy dostępności architektonicznej obszaru Placu 5 Marca w Kamieniu Pomorskim wygenerują liczne korzyści dostępne dla ogółu społeczeństwa oraz przebywających w mieście uzdrowiskowym kuracjuszy, w szczególności osób z niepełnosprawnościami i ograniczonej mobilności, osób starszych, opiekunów z dziećmi.
8. Zamawiający w oparciu o art. 100 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby prowadzone roboty umożliwiły swobodne i bezpieczne poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami (sposób realizacji roboty winien zapewniać w pełni dostępność i bezpieczeństwo tym osobom).
9. Zamawiający na podstawie art. 310 Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
10. Zamawiający udziela zamówienia w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji, na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści oferty. Negocjacje będą dotyczyły informacji podanych w ramach kryteriów oceny ofert. Po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosi Wykonawców do składania ofert dodatkowych. Negocjacje nie będą mogły prowadzić do zmiany treści SWZ oraz będą dotyczyły wyłącznie tych elementów, które będą podlegały ocenie w ramach kryteriów oceny ofert. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z uprawnienia wynikającego z art. 275 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie przewiduje możliwości ograniczenia liczby Wykonawców zaproszonych do negocjacji.
Szczegółowe informacje w rozdziale 1 swz
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34930000-5 - Urządzenia wodne
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |