Rozbudowa sieci kanalizacyjnej na obszarze aglomeracji Stronia Śląskiego.

Gmina Stronie Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390025
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390025/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-12 15:13
Lokalizacja
Stronie Śląskie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2ba0288-dd24-4881-ab94-df3ffb271435
Identyfikator
8811002468
Ostatnia aktualizacja
2026-08-12

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi sporządzania mapRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

2 przyznane

· lot 0
Kama Infrastruktura sp. z o.o.Mysłakowice, PL · lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390025 z dnia 2026-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci kanalizacyjnej na obszarze aglomeracji Stronia Śląskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stronie Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718165

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 55

1.5.2.) Miejscowość: Stronie Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-550

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@stronie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stronie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1286207

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej na obszarze aglomeracji Stronia Śląskiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2ba0288-dd24-4881-ab94-df3ffb271435

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390025

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060554/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Rozbudowa sieci kanalizacyjnej na obszarze aglomeracji Stronia Śląskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie dofinansowane w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku”. Działania nr 2.6 „Gospodarka ściekowa – ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221373

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKP.271.3. 2026.SW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 1: Przedmiotem zamówienia jest: BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W STRACHOCINIE, polegająca na zaprojektowaniu i budowie:
- nowej grawitacyjnej sieci kanalizacji sanitarnej w obszarze miejscowości: Strachocin długości ok. 3,8km średnicy DN200
- sieci kanalizacji tłocznych o długości ok. 0,6km w zakresie średnic DN 63- 160
- 3 sieciowych przepompowni ścieków.
Sieć kanalizacji sanitarnej ma za zadanie odprowadzać ścieki z urządzeń sanitarnych w budynkach mieszkalnych systemem szczelnych rurociągów, PVC-U, PE, do oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Strachocinie. Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej prowadzona będzie głównie wzdłuż ciągów komunikacyjnych, po terenie, na którym znajdują się drogi utwardzone lub drogi gruntowe, jak również częściowo przez działki prywatne. Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z właścicielami poszczególnych działek (także w przypadku gdy Zamawiający uzyskał prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane) dokładny przebieg kanalizacji sanitarnej.
W ramach PFU przewiduje się jedno przekroczenie siecią kan.san. drogi wojewódzkiej nr 382 (dz. nr 148 obręb Strachocin- przejście należy wykonać metodą bezwykopową- przewiertem.Przewidziano odbudowę nawierzchni drogi.
2.1. W ramach zadania realizowane będą następujące etapy:
• etap I projektowy polegający na sporządzeniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego koniecznych opinii i zgód niezbędnych do wykonania zadania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i opinii dla dokumentacji (łącznie z zatwierdzeniem projektu i uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę/lub zgłoszenie zamiaru prowadzenia robót budowlanych i uzyskanie zaświadczenia o braku sprzeciwu właściwego organu administracji do tego zgłoszenia),
• etap II wykonawczy: wykonanie robót budowlanych oraz uzyskanie zezwolenia na użytkowanie (jeśli będzie wymagane).
2.2. Warunki przygotowania i realizacji zamówienia znajdują się w zał. nr 2 do SWZ zawierającym opis przedmiotu zamówienia (OPZ):
a) Program funkcjonalno-użytkowy (zwany dalej PFU) dla zadania nr 1
oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71354000-4 - Usługi sporządzania map

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 6508278,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Zadanie nr 2 pn.: BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ W KAMIENICY polega na zaprojektowaniu i budowie sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi powiatowej oraz gminnej w miejscowości Kamienica.
Łączna długość projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej wynosi 3180 m grawitacja oraz studnie kanalizacyjne 121 szt. Zaplanowano przejścia kanalizacji sanitarnej pod droga do granicy działki 72 m. Uwzględniono wykonanie alternatywnie przepompowni ścieków w przypadku, gdy z uzgodnień m.in. z RZGW
oraz ZDP oraz warunków terenowych i gruntowych (grunt skalisty ok 2,0 m ppt) nie będzie możliwości przejścia pod potokiem. W takim przypadku należy zaprojektować wykonanie odcinków Ks jako układ tłoczny nad potokiem na wysokości konstrukcji mostków i wymogów RZGW (3 szt.). Przewidziano odbudowę nawierzchni drogi.
Nowopowstała sieć kanalizacyjna umożliwi przyłączenie do sieci budynków istniejących oraz nowopowstałych.
3.1. W ramach zadania realizowane będą następujące etapy:
• etap I projektowy polegający na sporządzeniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego koniecznych opinii i zgód niezbędnych do wykonania zadania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę;
• etap II wykonawczy: wykonanie robót budowlanych oraz uzyskanie decyzji pozwalających użytkować całość infrastruktury sanitarnej.
3.2. Warunki przygotowania i realizacji zamówienia znajdują się w zał. nr 2a do SWZ zawierającym opis przedmiotu zamówienia (OPZ):
a) Program funkcjonalno-użytkowy (zwany dalej PFU) dla zadania nr 2
oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
3.3. Program funkcjonalno-użytkowy (dalej zwany: PFU) stanowiący załącznik Nr 2a do SWZ obejmuje szerszy zakres. W ramach niniejszego zamówienia nie będzie realizowana budowa sieci wodociągowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71354000-4 - Usługi sporządzania map

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 6509000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4184851,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4184851,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4184851,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kama Infrastruktura sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112844167

7.3.3) Ulica: ul. Daszyńskiego 16F

7.3.4) Miejscowość: Mysłakowice

7.3.5) Kod pocztowy: 58-533

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4184851,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-09-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane