Budowa oświetlenia ulicznego część I: Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Adama Mickiewicza w Tomicach część II: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Baniosze skrzyżowanie ul. Spokojnej i Willowej
GMINA GÓRA KALWARIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390093
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390093/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-12 15:47
- Lokalizacja
- Góra Kalwaria, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c28b45d0-c62f-41ee-a0da-7d58c418d5aa
- Identyfikator
- 1231216723
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-12
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
Wykonawcy
2 przyznane
MARIUSZ STRUSIŃSKIKonstancin – Jeziorna, PL · lot 0
14 520,3 PLNMARIUSZ STRUSIŃSKIKonstancin – Jeziorna, PL · lot 1
14 901,13 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390093 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicznego
część I: Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Adama Mickiewicza w Tomicach
część II: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Baniosze skrzyżowanie ul. Spokojnej i Willowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GÓRA KALWARIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271134
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 10
1.5.2.) Miejscowość: Góra Kalwaria
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-530
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gorakalwaria.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gorakalwaria.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gorakalwaria1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia ulicznegoczęść I: Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Adama Mickiewicza w Tomicach
część II: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Baniosze skrzyżowanie ul. Spokojnej i Willowej
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c28b45d0-c62f-41ee-a0da-7d58c418d5aa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390093
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034265/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 budowa oświetlenia ulucznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318526
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZAP.271.32.2026.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 12700 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
część I postępowania: Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Adama Mickiewiczaw Tomicach
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: ,,Budowa oświetlenia ulicznego na ulicy Adama Mickiewicza w Tomicach” polegającego
na budowie nowego oświetlenia drogowego na terenie Gminy Góra Kalwaria w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z załączonym Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU – załącznik nr 10 do SWZ) stanowiącym podstawę do sporządzenia oferty cenowej Wykonawcy na realizację przedmiotowego zadania obejmującego swoim zakresem:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia wykonania robót budowlanych,
2) realizację robót budowlano – montażowych,
3) złożenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o zakończeniu budowy (jeżeli wymagane)
2. Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na budowę nowych punktów świetlnych wzdłuż dróg zlokalizowanych na terenie Gminy Góra Kalwaria, w miejscowości: Tomice, ul. Adama Mickiewicza dz. nr 9/5; 18/2; obręb 00-42 Tomice – przewidziano montaż
1 słupa oraz 1 oprawy oświetleniowej.
3. Miejsca lokalizacji budowy nowych punktów oświetleniowych przedstawiono
w załączniku mapowym do PFU. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji punktów świetlnych w trakcie realizacji części zamówienia dotyczącej wykonywania dokumentacji projektowej.
4. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami wydanymi przez zarządców dróg, warunkami technicznymi przyłączenia urządzeń elektroenergetycznych do instalacji oświetleniowej, oraz PFU.
5. Prace przy działkach prywatnych będą przebiegać ze szczególnym poszanowaniem
mienia. Po zakończeniu budowy teren zostanie doprowadzony do stanu pierwotnego, zrekultywowany, obsiany trawą, w razie jakichkolwiek uszkodzeń ogrodzeń lub wjazdów zostaną usunięte szkody, w czasie budowy zagwarantowany będzie dojazd do posesji, drzewa i krzewy zostaną należycie zabezpieczone przed uszkodzeniem.
W zakres wchodzi opracowanie projektu organizacji ruchu, zajęcie pasa drogowego oraz kompleksowa obsługa geodezyjna, opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą w 2 egz. (i jeśli to będzie konieczne z wcześniejszym naniesieniem zmian w ZUD), Wykonawca w imieniu Zamawiającego zgłosi zakończenie budowy (jeżeli wymagane).
6. Wykonawca w imieniu Zamawiającego uzyska i pokryje koszt zajęcia pasa drogowego
dróg gminnych na czas budowy, a po zakończeniu prac dostarczy protokół
z odbioru pasa drogowego.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także opis wymagań Zamawiającego w stosunku do realizacji przedmiotu zamówienia i jego odbioru określa PFU (załącznik nr 10 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 14520,30 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II postępowania: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Baniosze na skrzyżowaniu ulic Spokojnej i Willowej1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Rozbudowa oświetlenia ulicznego w Baniosze na skrzyżowaniu ulic Spokojnej
i Willowej” polegającego na budowie nowego oświetlenia drogowego na terenie Gminy Góra Kalwaria w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z załączonym Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU – załącznik nr 10 do SWZ) stanowiącym podstawę do sporządzenia oferty cenowej Wykonawcy na realizację przedmiotowego zadania obejmującego swoim zakresem:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia wykonania robót budowlanych;
2) realizację robót budowlano – montażowych,
3) złożenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o zakończeniu budowy (jeżeli wymagane)
2. Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na budowę nowych punktów świetlnych wzdłuż dróg zlokalizowanych na terenie Gminy Góra Kalwaria, w miejscowości: Baniocha, ul. Willowa dz. nr 296; obręb 00-03 Baniocha – przewidziano montaż 1 słupa oraz 1 oprawy oświetleniowej.
3. Miejsca lokalizacji budowy nowych punktów oświetleniowych przedstawiono
w załączniku mapowym do PFU – załącznik nr 10 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji punktów świetlnych w trakcie realizacji części zamówienia dotyczącej wykonywania dokumentacji projektowej.
4. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami wydanymi przez zarządców dróg, warunkami technicznymi przyłączenia urządzeń elektroenergetycznych do instalacji oświetleniowej, oraz PFU.
5. Prace przy działkach prywatnych będą przebiegać ze szczególnym poszanowaniem
mienia. Po zakończeniu budowy teren zostanie doprowadzony do stanu pierwotnego, zrekultywowany, obsiany trawą, w razie jakichkolwiek uszkodzeń ogrodzeń lub wjazdów zostaną usunięte szkody, w czasie budowy zagwarantowany będzie dojazd do posesji, drzewa i krzewy zostaną należycie zabezpieczone przed uszkodzeniem.
W zakres wchodzi opracowanie projektu organizacji ruchu, zajęcie pasa drogowego oraz kompleksowa obsługa geodezyjna, opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą w 2 egz. (i jeśli to będzie konieczne z wcześniejszym naniesieniem zmian w ZUD), Wykonawca w imieniu Zamawiającego zgłosi zakończenie budowy (jeżeli wymagane).
6. Wykonawca w imieniu Zamawiającego uzyska i pokryje koszt zajęcia pasa drogowego
dróg gminnych na czas budowy, a po zakończeniu prac dostarczy protokół
z odbioru pasa drogowego.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także opis wymagań Zamawiającego
w stosunku do realizacji przedmiotu zamówienia i jego odbioru określa PFU (załącznik nr 10 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
8. Kody CPV:
1) 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
2) 45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 12700 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14520,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14520,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14520,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-MAR usługi elektryczne Mariusz Strusinski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9521991794
7.3.3) Ulica: ul. Bielawska 36B/4
7.3.4) Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
7.3.5) Kod pocztowy: 05-520
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14520,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-18Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14901,13 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14901,13 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14901,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-MAR usługi elektryczne Mariusz Strusinski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9521991794
7.3.3) Ulica: ul. Bielawska 36B/4
7.3.4) Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
7.3.5) Kod pocztowy: 05-520
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14901,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-18| 2026-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |