Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy Łącko” - nawierzchnie asfaltowe – etap II

Gmina Łącko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390320
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390320/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 08:13
Lokalizacja
Łącko, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1984e37f-6bb4-4c12-8468-eb8a68460a22
Identyfikator
7343514742
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZBD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWANowy Sącz, PL · lot 0
318 750,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390320 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy Łącko” - nawierzchnie asfaltowe – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łącko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892423

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łącko 445

1.5.2.) Miejscowość: Łącko

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 184140710

1.5.8.) Numer faksu: 184140740

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lacko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy Łącko” - nawierzchnie asfaltowe – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1984e37f-6bb4-4c12-8468-eb8a68460a22

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390320

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071794/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych

1.1.4 Modernizacja dróg gminnych na terenie gminy Łącko (Fundusz Sołecki)

1.1.5 Modernizacja dróg gminnych w miejscowościach: Czerniec, Brzyna, Łazy Brzyńskie, Wola Kosnowa

1.1.7 Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Łącko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Udzielono dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. Zamówienia udzielono z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy
Prawo zamówień publicznych. Zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego zgodnie z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz wartość tego zamówienia uwzględniona została przy obliczeniu wartości zamówienia podstawowego

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-6870baf0-041c-4265-a469-8a4aea76a430

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.14.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest powtórzenie podobnych robót budowlanych do robót budowlanych objętych umową podstawową na roboty związane z modernizacją następujących dróg gminnych:
1. Modernizacja drogi gminnej nr 291860 K Jazowsko do Turchałówki w km 0+280 - 0+400
2. Modernizacja drogi gminnej nr 291859K Jazowsko - na Garbowiec w km 0+000-0+110
3. Modernizacja drogi gminnej Maszkowice - Do Cebuli ( dz. Ew. nr 426)
4. Modernizacja drogi gminnej nr 291921K Zabrzeż – Dybce na odc. dł. 30,00 mb
5. Modernizacja rogi gminnej nr 292104K Wola Kosnowa – Górki Zagórze – Kicznia w km 0+000 – 0+265
6. Modernizacja drogi gminnej nr 291999 K Łącko - Do Lipienia w m. Łącko w km 0+000 - 0+162
7. Modernizacja drogi gminnej nr 291770K Zarzecze - Przez Wierchy w m. Zarzecze w km 0+000 - 0+100
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje :
 Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego
 Wykonanie nawierzchni bitumicznej – w-wy wiążącej/profilującej z AC16W , oraz w-wy ścieralnej z AC11S
 Wykonanie nawierzchni w-wa ścieralna z mieszanki asfaltowej SMA 16 JENA KR 1-2
 Ścięcie i uzupełnienie poboczy
Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZBD Sp. z o.o. sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7792409718

7.3.3) Ulica: Jagodowa

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 318750,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane