Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu zielonego przy SP6 w Kwidzynie”

Miasto Kwidzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390355
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390355/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 08:25
Lokalizacja
Kwidzyn, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b5bbf43f-bb7e-41d4-a212-fddaba5b0d42
Identyfikator
5811956166
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi ogrodniczeRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390355 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu zielonego przy SP6 w Kwidzynie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Kwidzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747744

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 19

1.5.2.) Miejscowość: Kwidzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-500

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kwidzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kwidzyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1350413

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu zielonego przy SP6 w Kwidzynie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5bbf43f-bb7e-41d4-a212-fddaba5b0d42

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390355

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088985/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. "Zagospodarowanie terenu zielonego przy SP6 w Kwidzynie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście” planowany do realizacji w Działaniu 2.11. Przystosowanie do zmian klimatu – ZIT poza terenem obszaru metropolitalnego FEP 2021-2027 FEP 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364381

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 457816,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana pn.: „Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście w ramach inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu zielonego przy SP6 w Kwidzynie””, który obejmuje zakres:
1) Demontaż:
a) 738 m2 fragmentów istniejących nawierzchni betonowych i z kostki brukowej – w tym 75 m2 trwały demontaż w celu zastąpienia terenem zieleni;
b) 5 szt. ławek, 3 szt. koszy betonowych, 1 szt. donicy betonowej – demontaż i przeniesienie w inne miejsce na terenie inwestycji – ostateczna liczba może różnić się w zależności od stanu wyposażenia terenu na dzień realizacji robót, kosze betonowe zostaną ustawione ponownie w obrębie terenu objętego inwestycją jako element stałego zagospodarowania;
c) przełożenia i dostosowania wpustów deszczowych i pokryw studzienek kanalizacji deszczowej w obrębie remontowanych nawierzchni – bez istotnej zmiany trasy przewodów, w zakresie robót towarzyszących.
2) Montaż:
a) ławka wspornikowa po łuku – 2 szt.
b) ławki wolnostojące – 5 szt.
c) formy dekoracyjno – użytkowe (bloczki betonowe) – 5 szt.
d) donice betonowe na zieleń – 4 szt.
e) tablice informacyjne – 3 szt.
3) Remont i przebudowa:
a) 771,20 m2 fragmentów nawierzchni utwardzonych (kostka betonowa);
b) 40,20 mb murków kamiennych;
4) Zieleń i retencja:
a) wykonanie ogrodów deszczowych, nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej oraz pozostałych prac – zgodnie z opisem branży zieleń.
2. Okres gwarancji na roboty budowlane wynosi 36 miesięcy. 13. Szczegółowy zakres robót, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
14. Inwestycja dofinansowana będzie ze środków unijnych w ramach projektu pn. „Obszary zielone jako naturalna osnowa retencji w mieście” planowany do realizacji w Działaniu 2.11. Przystosowanie do zmian klimatu – ZIT poza terenem obszaru metropolitalnego FEP 2021-2027 FEP 2021-2027.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną (976 021,43 zł) znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty.
2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane