Remont zabytkowego budynku DPS w Piskorowicach -Mołyniach wraz z infrastrukturą towarzyszącą - III etap
POWIAT LEŻAJSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390393
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390393/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 08:37
- Lokalizacja
- Leżajsk, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-34cee705-41c8-4a0e-8e1f-789ec85ba3d7
- Identyfikator
- 8161673228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-13
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390393 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zabytkowego budynku DPS w Piskorowicach -Mołyniach
wraz z infrastrukturą towarzyszącą - III etap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LEŻAJSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581360
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 8
1.5.2.) Miejscowość: Leżajsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-300
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: +48172404500
1.5.8.) Numer faksu: +48172404509
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@starostwo.lezajsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starostwo.lezajsk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.starostwo.lezajsk.pl/12392/12392/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont zabytkowego budynku DPS w Piskorowicach -Mołyniachwraz z infrastrukturą towarzyszącą - III etap
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34cee705-41c8-4a0e-8e1f-789ec85ba3d7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390393
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042847/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont zabytkowego budynku DPS w Piskorowicach -Mołyniach wraz z infrastrukturą towarzyszącą - III etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304581
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.272.62026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6224033,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia polega na:
1. Wzmocnieniu więźby dachowej i wymianie poszycia dachowego wraz z rynnami, rurami spustowymi i obróbkami blacharskimi
Z powodu zmiany pokrycia z blachy na dachówkę ceramiczną, przewiduje się wzmocnienie płatwi dachowych o rozpiętości 5,1m tak w połaci południowej jak i północnej. Dachówka marsylska zakładkowa o wymiarach ~ 42x27 cm, ilość zakładek co najmniej dwie. Model dachówki należy uzgodnić w trakcie realizacji zamówienia z WKZ w ramach nadzoru konserwatorskiego.
W związku z niedostateczna izolacyjnością przegród poddasza, zakłada się:
Część pozioma poddasza:
- rozebranie istniejącej warstwy desek,
- ułożenie - podwyższenie legarów o grubość dodatkowej warstwy izolacji,
- dołożenie warstwy wełny mineralnej gr.15 cm,
- ułożenie ponowne wcześniej zerwanych desek.
Część pochyła poddasza:
- rozebranie istniejącego pokrycia z blachodachówki,
- rozebranie wiatroizolacji i deskowania dachowego,
- podwyższenie krokwi dachowych o 10 cm, krawędziakami,
- uzupełnienie istniejącej izolacji z wełny mineralnej z dołożeniem dodatkowej warstwy gr. 10cm,
- ułożenie przegrody z folii wiatroizolacyjnej a następnie kontrłat i łat,
- przełożenie istniejących okien połaciowych,
- wykonanie pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej zakładkowej wraz z obróbkami blacharskimi z blachy tytan-cynk powlekanej.
2. Robotach murowych i tynkarskich wewnętrznych w poziomie parteru i poddasza Planuje się zmianę usytuowania i przebudowę części ścianek działowych parteru i piętra jak również zmianę szerokości otworów drzwiowych w ścianach wewnętrznych, nad którymi zakładane będą nadproża ceramiczno-żelbetowe. Nowe odcinki ścian działowych parteru należy posadowić na warstwie betonu. Na nowych ściankach działowych i w miejscach, gdzie istniejący tynk wykazuje odspojenie zostaną wykonane nowe tynki cem. – wap. i wykończone płytkami ceramicznymi lub poprzez malowanie. W pomieszczeniach przy umywalkach, na ścianach wykonane zostaną fartuchy zabezpieczające na szerokość 75 cm od osi umywalki w obie strony, do wysokości 1,50 m od poziomu posadzki.
3. Wymianie warstw posadzkowych w poziomie piwnic, parteru i poddasza
W związku z planowaną instalacją ogrzewania podłogowego w pomieszczeniach parteru planuje się demontaż istniejących warstw posadzkowych gr. 18 cm oraz wykonanie nowych warstw
- W pokojach pensjonariuszy oraz pomieszczeniach administracyjnych planowana jest podłoga z wykładziny PVC. Wykładzina homogeniczna, odporna na zużycie i ścieranie, gr. min. 2mm. Wykładzina przeznaczona do stosowania na posadzki z ogrzewaniem podłogowym.
- W ciągach komunikacyjnych oraz w części pomieszczeń (zgodnie z specyfikacją rysunkową) posadzka z płytek gresowych rektyfikowanych 30x30 cm, antypoślizgowych (R10), łatwo zmywalnych, odpornych na ścieranie. Kolor jasnoszary (mat).
- W pomieszczeniu parteru w sali spotkań planuje się posadzkę z płyt gresowych imitujących parkiet kolor jasny dąb.
- Okładzina ścian sanitariatów oraz pozostałych wskazanych pomieszczeń (aneks kuchenny, zmywalnia) z płytek ceramicznych ściennych szkliwionych, rektyfikowanych 30x60 cm, kolor biały.
- Okładzina ceramiczna do wysokości 2 m od poziomu posadzki.
4. Wymianie stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej
Wymianie podlega kompletna stolarka wewnętrzna drzwiowa i okienna tj. drzwi do pomieszczeń czy drzwi, okna i przeszklenia w ciągach komunikacyjnych. Zewnętrzne okna pionowe i drzwi oraz okna dachowe zostały wymienione w poprzednich latach i nie podlegają wymianie.
5. Remoncie elewacji
Remont elewacji polega na zdjęciu warstwy farby przez piaskowanie lub zmywanie odpowiednim preparatem, przeżyłowanie rys i pęknięć z wypełnieniem ich gruntem przekrywającym rysy skurczowe, wykonanie zacierki na całej powierzchni tynków z zaprawy mineralnej szpachlowej, malowanie farbami renowacyjnymi.
Duże pęknięcia przestrzałowe w ścianach w rejonach nadproży należy likwidować przez wzmacnianie
murów prętami spiralnymi zakładanymi w wyciętych bruzdach na systemowej zaprawie. Tynki odstające zostaną odspojone i wymienione na nowe renowacyjne. Renowacji podlega też dekoracja rzeźbiarskiej sztukaterii
6. Budowie altany
Zamierzenie przewiduje budowę altany, w formie otwartej wiaty o wymiarach 10,5 m x 6,0 m, w konstrukcji drewnianej trójprzęsłowej. Dach czterospadowy kryty blachą płaską łączoną na rąbek stojący. Elementy drewniane malowane na kolor biały. Pomiędzy krokwiami od spodu pokrycia pełne deskowanie z desek szlifowanych. Fundamenty w postaci stóp żelbetowych.
7. Przebudowie instalacji sanitarnych
Budynek będący przedmiotem wniosku wyposażony jest w instalacje wod.kan. i c.o. Budynek zasilany jest w wodę przyłączem z istniejącej hydrofornii, która znajduje się w budynku głównym. Ścieki sanitarne odprowadzane są dwoma przykanalikami do zewnętrznej sieci sanitarnej. Budynek ogrzewany jest z istniejącej kotłowni gazowej. Ciepła woda użytkowa przygotowywana jest w budynku w pojemnościowym zasobniku cwu o pojemności 500l. W zakresie projektowanej przebudowa przewiduje się wymianę istniejących instalacji sanitarnych, wykonanie instalacji chłodzenia dla wybranych pomieszczeń oraz technologię pomp ciepła dla potrzeb ogrzewania i przygotowania cwu. Istniejące instalacje sanitarne zostaną w całości zdemontowane.
8. Przebudowie instalacji elektrycznych
W ramach przebudowy instalacji elektrycznych przewiduje się demontaż wszystkich istniejących instalacji elektrycznych oraz w ich miejsce budowa Instalacji: wypustów 1-fazowych i 3-fazowych, gniazd 1-fazowych dedykowanych DATA, oświetlenia podstawowego i zewnętrznego, awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego i dodatkowego kierunkowego, okablowania strukturalnego, instalacji monitoringu wizyjnego CCTV IP, budowę instalacji RTV, sygnalizacji alarmowej pożaru, przyzywowej, przepięciowej, odgromowej i uziemiającej, miejscowych szyn wyrównawczych, budowę instalacji elektrycznej zewnętrznej na terenie, budowę przeciwpożarowego wyłącznika prądu, budowę WLZ oraz rozdzielnic RG, R1.
9. Budowie instalacji fotowoltaicznej zewnętrznej
W ramach aplikowanego wniosku planuje się budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie z magazynem energii w drugim budynku DPS do którego policznikowo połączony jest zabytkowy budynek. Zakres instalacji fotowoltaicznej zewnętrznej obejmuje: budowę kabli w terenie, montaż modułów PV na konstrukcji, montaż falownika, budowę rozdzielnicy RDC, rozbudowę ist. rozdzielnicy RG, budowę instalacji magazynu energii w terenie, budowę instalacji odgromowej, budowę instalacji przepięciowej, budowę ogrodzenia wokół paneli fotowoltaicznych.
Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków województwa podkarpackiego decyzją A-969 z dnia 4 czerwca 1976r.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Dokumentacja Projektowa – załącznik nr 11 SWZ, Specyfikacja, Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik nr 9 SWZ oraz Przedmiar robót (załączniki nr 8 SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4160757,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4241927,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4160757,83 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): "DARMIS” Dariusz Misiukanis
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ELKAKO- Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 011892033
7.3.3) Ulica: Grottgera 8/21
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-785
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4161757,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |