Wymiana nawierzchni chodnika w miejscowości Kłocko, Gmina Sieradz

GMINA SIERADZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390591
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390591/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 09:35
Lokalizacja
Sieradz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9fcd72a-3a31-46d4-9af2-a720638fe9a2
Identyfikator
8272162123
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ GIERYWieruszów, PL · lot 0
394 037,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390591 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana nawierzchni chodnika w miejscowości Kłocko, Gmina Sieradz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIERADZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 5

1.5.2.) Miejscowość: Sieradz

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 43 827 55 50

1.5.8.) Numer faksu: 43 822 32 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugsieradz.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugsieradz.finn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugsieradz.e-zp.finn.pl/procurements/156/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana nawierzchni chodnika w miejscowości Kłocko, Gmina Sieradz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9fcd72a-3a31-46d4-9af2-a720638fe9a2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390591

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028109/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa chodnika w miejscowości Kłocko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312141

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 538767,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wymiana nawierzchni chodnika o szerokości od 1,50m do 2,50m o nawierzchni z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej w miejscowości Kłocko, Gmina Sieradz dz. Nr ewid. 583 na odcinku od km 0+000 do km 0+583. Od bramy wjazdowej na Cmentarzu Parafialnym Parafii Kłocko (km 0+000) do km 0+453 szerokość chodnika wynosi 2,50m, a na pozostałym odcinku szerokość wynosi 1,50m.
2) Wymiana nawierzchni chodnika będzie polegała na:
− rozbiórce istniejącej kostki betonowej 6 cm na chodniku i 8cm na zjazdach wraz z jej ułożeniem na paletach i dostarczeniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego,
− wykonaniu wykopów wraz z plantowaniem pod nową konstrukcję,
− wykonaniu podbudowy z betonu C-6/9 na zjazdach o grubości 18cm
− wykonaniu stabilizacji piaskowo-cementowej C-3/4 MPa o grubości 20cm pod nawierzchnią chodnika
− ustawieniu obrzeży betonowych 8x30x100 kl. 2-T na podsypce cementowo-piaskowej grubości 10cm. Na odcinku od km 0+400 do km 0+500 obrzeża należy ustawić na „sztorc”,
− plantowaniu i zagęszczeniu nasypów na zewnątrz chodnika wraz z obsianiem trawą,
− wyregulowaniu zaworów wodociągowych i pokryw studni kanalizacji sanitarnej do poziomu nowego chodnika.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, przedmiar i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – załączniki Nr 7, 8, 9 do SWZ.
4) Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty budowlane minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji od daty bezusterkowego odbioru końcowego. Okres rękojmi równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
5) a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- czynności związane z wykonaniem robót rozbiórkowych,
- czynności związane z obsługą sprzętu i transportu budowlanego,
- czynności związane z wykonywaniem robót w zakresie chodników i zjazdów,
- czynności związane z wykonywaniem robót wykończeniowych,
- czynności związane z wykonywaniem prac porządkowych.
b) Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze umowy – załącznik Nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 394037,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 429992,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 394037,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Brukarskie KOSTEK Mariusz Giery

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9970114016

7.3.3) Ulica: Fabryczna 4/84

7.3.4) Miejscowość: Wieruszów

7.3.5) Kod pocztowy: 98-400

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 394037,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane