Modernizacja pracowni specjalistycznych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, ul. Reja 25 w ramach zadania Gdańsk Miastem Zawodowców- etap II

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00390601
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00390601/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-13 09:38
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-232c562b-11a3-462f-af24-44e77ae63402
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-13

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty sanitarneInstalowanie okablowania komputerowegoSieciLokalna sieć komputerowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390601 z dnia 2026-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pracowni specjalistycznych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, ul. Reja 25 w ramach zadania Gdańsk Miastem Zawodowców- etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pracowni specjalistycznych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, ul. Reja 25 w ramach zadania Gdańsk Miastem Zawodowców- etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-232c562b-11a3-462f-af24-44e77ae63402

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390601

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046229/51/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja pracowni w ZSE ul. Reja - Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku - ETAP II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267407

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 61/BZP-U.510.45.2026/ŻGW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zadania jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Modernizacja pracowni specjalistycznych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, ul. Reja 25 w ramach zadania Gdańsk Miastem Zawodowców- etap II .
Inwestycja polega na remoncie specjalistycznych pracowni drugiej kondygnacji (1 piętro) w północnym skrzydle budynku Zespołu Szkół Elektroenergetycznym. Remont ma na celu dostosowanie do obecnych potrzeb uczniów oraz formuły zajęć lekcyjnych w tym przeprowadzonych w remontowych pracowniach egzaminów zawodowych.
2. Zakres rzeczowy robót obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania, w tym następujące elementy:
1) roboty rozbiórkowe i demontażowe,
2) roboty budowlane,
3) roboty sanitarne,
4) roboty elektryczne,
5) roboty teletechniczne,
6) roboty towarzyszące.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

32400000-7 - Sieci

32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 2 595 300,00 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę,
którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 665 400,00 zł brutto, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty
najkorzystniejszej. W związku z tym postępowanie o udzielenie zamówienia podlega unieważnieniu
na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2595300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3321000,00 PLN

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane