Roboty geologiczne w celu likwidacji otworu obserwacyjnego oraz wykonania i udokumentowania czwartorzędowego ujęcia wód podziemnych w m. Graby
GMINA CZERNIEJEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00390616
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00390616/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-13 09:41
- Lokalizacja
- Czerniejewo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0f48530-413f-433d-a3eb-53beefbc3a83
- Identyfikator
- 7842299724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-13
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00390616 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty geologiczne w celu likwidacji otworu obserwacyjnego oraz wykonania i udokumentowania czwartorzędowego ujęcia wód podziemnych w m. Graby
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEJEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259525
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 8
1.5.2.) Miejscowość: Czerniejewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-250
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 429 13 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerniejewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniejewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0f48530-413f-433d-a3eb-53beefbc3a831.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty geologiczne w celu likwidacji otworu obserwacyjnego oraz wykonania i udokumentowania czwartorzędowego ujęcia wód podziemnych w m. Graby2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0f48530-413f-433d-a3eb-53beefbc3a83
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390616
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052009/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Roboty geologiczne w celu likwidacji otworu obserwacyjnego oraz wykonania i udokumentowania czwartorzędowego ujęcia wód podziemnych w m. Graby
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334274
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.7.2026.SP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 231057,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót geologicznych polegających na likwidacji otworu obserwacyjnego P1 oraz wykonaniu i udokumentowaniu czwartorzędowego ujęcia wód podziemnych w miejscowości Graby, gmina Czerniejewo.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• wykonanie robót przygotowawczych;
• wykonanie otworu hydrogeologicznego O1 o głębokości około 90 m;
• wykonanie zabudowy kolumny filtrowej, obsypki filtracyjnej i uszczelnienia;
• wykonanie chlorowania, pompowania oczyszczającego i pomiarowego;
• wykonanie badań hydrogeologicznych i laboratoryjnych jakości wody;
• wykonanie inspekcji kamerą studzienną;
• likwidację istniejącego otworu obserwacyjnego P1;
• wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
• sporządzenie dokumentacji hydrogeologicznej;
• uporządkowanie terenu robót i zagospodarowanie odpadów.
2. Szczegóły dotyczące poszczególnych zakresów robót zawarte są w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 6 do SWZ) obejmującej: Projekt robót geologicznych, Przedmiar robót (ma charakter pomocniczy), uzgodnienia i projekt umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze
71351910-5 - Usługi geologiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Celem takiego uregulowania jest ochrona zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych. Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp odnieść należy do kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 330 000,00 zł brutto. Decyzja o zwiększeniu tej kwoty jest oparta na swobodnym uznaniu zamawiającego. Wyrażenie „może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” należy interpretować jako uprawnienie zamawiającego i to do jego decyzji należy kwestia możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zatem zamawiający nie ma obowiązku poszukiwania dodatkowych środków finansowych na sfinansowanie zamówienia ponad kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia| 2026-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |