Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

KLINICZNE CENTRUM GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA I NEONATOLOGII W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00205491
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00205491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-04-25 09:32
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-006cd16a-9b97-4578-8820-0250638bbf06
Identyfikator
7542480425
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00205491 z dnia 2025-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KLINICZNE CENTRUM GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA I NEONATOLOGII W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia Publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000640136

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Władysława Reymonta 8

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-066

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 441 77 63

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam-publ@ginekologia.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ginekologia.opole.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1066698

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-006cd16a-9b97-4578-8820-0250638bbf06

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00205491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00060774/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Gaz ziemny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120295

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.263.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla potrzeb Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikiem nr 1 do umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Jedyna złożona w postępowaniu oferta podlega odrzuceniu.
Podstawa prawna odrzucenia oferty: art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia, albowiem oferta nie zawiera ceny uwzględniającej wszystkie składniki cenotwórcze.
Wykonawca w formularzu asortymentowo-cenowym – załączniku nr 1 do umowy – w poz. 1 (Gaz ziemny wysokometanowy grupy E (kWh)) w kol. 5 (Cena jednostkowa netto zł) podał wartość w zł z dopiskiem „bez akcyzy”. Zgodnie z SWZ (pkt 14.1) oraz udzielonymi odpowiedziami Wykonawca zobligowany był do ujęcia w cenie wszystkich czynników cenotwórczych, w tym również akcyzy. Wskazanie przez Wykonawcę ceny z zastrzeżeniem „bez akcyzy” powoduje, iż de facto cena pozycji Gaz ziemny wysokometanowy grupy E (kWh) nie została wskazana. Jest to nieusuwalny błąd oferty. Stanowisko to potwierdza m.in. wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 31 marca 2016 r. (KIO 396/16). Z tych też względów konieczne jest odrzucenie złożonej oferty.
2025-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy